چگونه مکالمه انگلیسی تجاری را یاد بگیرید؟

موسسه زبان دایلو در اینجا درباره روش های یادگیری مکالمه انگلیسی بیزینس یا تجاری به شما توصیه هایی را بیان می کند تا با به کار گیری این نکات در تمرین های خود بتوانید به بهترین شکل اسپیکینگ زبان انگلیسی برای کار یا مهاجرت را به خوبی یاد بگیرید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آموزش مکالمه انگلیسی کار و بیزینس

اگر که مطالب موسسه زبان دایلو را دنبال می کنید، به احتمال زیاد مطلب آموزش مکالمه انگلیسی بیزینس را نیز مطالعه کرده اید که به شما کمک می کند تا روش های یادگیری انگلیسی بیزینس بیشتر آشنا شوید. همچنین ممکن است که کمی درباره اینکه چگونه مغز انسان یک زبان جدید را یاد می گیرد نیز یاد گرفته باشید. علارغم این مطالب، ممکن است که شما به روش های جدید بیشتری نیاز داشته باشید تا بتوانید به روند یادگیری انگلیسی تجاری ادامه دهید.

موسسه زبان دایلو در زیر به شما ایده هایی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند که به سمت جلو حرکت کنید و هر روز به تقویت و بهبود مهارت مکالمه انگلیسی بیزینس خود بپردازید. یکی از روش های بسیار نتیجه بخش، شرکت در یک کلاس مکالمه زبان انگلیسی خوب می باشد.

1. از متخصصین و دیگر افراد مسلط به زبان انگلیسی کمک بگیرید:

برای برخی از افراد، کمک گرفتن از دیگران بسیار دشوار است. اگر که شما نیز چنین فردی هستید، شاید خیلی این توصیه را آسان ندانید. هر فرد انگلیسی زبانی که شما ملاقات می کنید و یا افرادی که سطح زبان انگلیسی بسیار خوبی دارند، یک منبع یادگیری می باشند که باید با کمک آن ها بتوانید مکالمه انگلیسی تجاری خود را بهبود بخشید.

 • از فردی درخواست کنید که رایتینگ ها یا ارائه های انگلیسی شما را ویرایش کند:

آیا شما نیز مطلبی را که مرتبط با شغل خود است به زبان انگلیسی می نویسید؟ قبل از اینکه یک ارائه یا پیشنهاد کاری را به مشتری یا کارفرمای خود ارائه دهید، از یک فرد متخصص یا انگلیسی زبان بخواهید که نوشته شما را بررسی کند. از او بخواهید که اشتباهات شما را یادداشت برداری کند و بنویسید که چگونه باید شما آن ها را تصحیح کنید. به این شکل شما با درست کردن هر اشتباه، چیزی را یاد خواهید گرفت.

 • از همکاران یا دوستان خود بخواهید که هنگامی که به صورت اشتباه جمله ای را به زبان انگلیسی بیان کردید، آن را تصحیح کنند:

آیا تا به حال با فردی مشغول میل کردن ناهار بوده اید و سپس متوجه شدید که تکه ای کاهو در دندان او باقی مانده است؟ شما در مقابل او نشسته اید و برای شما جای سوال است که آیا بهتر است به او این را بیان کنید یا خیر. مگر اینکه شما آن فرد را به خوبی بشناسید، به احتمال زیاد شما چیزی نخواهید گفت.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی تجاری

شما با سکوت در مقابل او نشسته اید و می دانید که اگر به جای او بودید، مایل بودید که بدانید اگر کاهو در بین دندان های شما قرار دارد، تا آن را خارج کنید.

این مسئله مشابه با هنگامی است که همکاران شما اشتباهات انگلیسی بیزینس شما را می شنوند، اما به احتمال زیاد آن ها اشتباهات شما را تصحیح نمی کنند، زیرا ممکن است که فکر کنند که این کار، کار درستی نباشد.

از یک متخصص بخواهید که به ارائه های کاری شما به زبان انگلیسی گوش دهد:

همانطور که شما باید از فردی بخواهید که به ارائه کتبی شما نگاه کند و آن را از دیدگاه خود بررسی کند، نیاز است که از آن ها بخواهید تا همانند یک مخاطب به ارائه شما گوش دهد. از او بخواهید که در هنگام گوش دادن به صحبت های شما، یادداشت برداری کند و سپس در پایان نظر خود را به شما بیان کند. نکاتی که بهتر است نسبت به عملکرد شما بیان گردد این است که آیا شما اشتباهات گرامری یا انگلیسی داشته اید؟ مطلب غیر واضحی وجود داشته است؟ چگونه می توانید آن ها را بهتر کنید؟

2. به رسانه های زبان انگلیسی مرتبط با بیزینس گوش دهید:

پادکست ها:

شما می توانید در هر زمان و مکان به پادکست های انگلیسی بیزینس گوش دهید. برخی از پادکست های مفید انگلیسی بیزینس شامل پادکست های زیر می باشد:

 • پادکست های Dose of leadership: این پادکست مناسب برای بهبود مهارت های هدایت و مدیریت یک بیزینس می باشد.
 • پادکست های Ted Radio Hour: این سخنرانی های انگیزه بخش حتما دید شما را گسترش خواهد داد و هوش شما را می آزماید. سر انجام موجب خواهد شد که شما یک فردی با توان مدیریت بیزینس بهتری شوید، حتی اگر که کلیه صحبت ها به طور مستقیم مرتبط با بیزینس نباشند.
 • پادکست های Startup: یکی از بهترین پادکست ها برای کارفرمایان در دنیای استارتاپ می باشد.

سریال های تلویزیونی:

تماشا کردن برنامه های تلویزیونی با موضوعات مرتبط با بیزینس، یک روش سرگرم کننده در عین حال آموزنده می باشد تا بتوانید مکالمه انگلیسی تجاری خود را تقویت کنید. به خاطر داشته باشید که اگر یک بخش از صحبت ها یا برخی از عبارت ها را متوجه نشدید، آن را متوقف کنید و مجددا تماشا کنید. همچنین ایده بسیار خوبی است که در حین تماشا کردن، زیر نویس برنامه را نیز روشن کنید. برخی از این سریال ها را در زیر اشاره می کنیم:

 • سریال Shark Tank: در این برنامه کارفرمایان را تماشا خواهید کرد که ایده های خود را برای سرمایه گذاران بیان می کنند تا بتوانند آن ها را متقاعد به سرمایه گذاری کنند.
 • سریال The Office: شما می توانید با تماشای این سریال طنز، مکالمه انگلیسی بیزینس را یاد بگیرید.
 • سریال Fast Money: در این برنامه تاجرین واقعی خیابان Wall Street امریکا وجود دارد و بیشتر مناسب افرادی است که سطح زبان انگلیسی آن ها پیشرفته باشد.

البته چیز های زیادی می تواند موجب شود که تماشا کردن و گوش دادن به مکالمه های انگلیسی واقعی را برای شما دشوار کند. ممکن است که شما نتوانید برنامه ای را پیدا کنید که مناسب با سطح زبان انگلیسی فعلی شما باشد. همچنین ممکن است که نتوانید تک تک کلمات را متوجه شوید، به خصوص اگر که افراد در برنامه از اصطلاحات عامیانه یا کلمات تخصصی بیزینس استفاده می کنند. به همین جه توصیه می کنیم که از یک مدرس با تجربه نیز کمک بگیرید تا بتوانید همه سوال های خود را بپرسید.

3. کلمات یا عبارت های جدید را یادداشت کنید:

فرصت های یادگیری تقریبا در همه جا وجود دارد و تنها نیاز است که چشم ها وگوش های خود را باز کنید! اما هنگامی که شما در معرض کلمات و عبارت های انگلیسی زیادی در طول روز قرار می گیرید، ممکن است که به خاطر سپاری آن ها برای دشوار باشد. به همین جهت موسسه زبان دایلو انجام کار های زیر را به شما توصیه می کند:

روش های بهبود اسپیکینگ بیزینس
 • یک دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید یا از تلفن همراه خود برای یادداشت کردن استفاده کنید:

هر گاه که شما یک عبارت انگلیسی جدید را می خوانید یا می شنوید، آن را یادداشت کنید، اما بیش از حد این کار را انجام ندهید! سعی کنید که هر روز بین 4 الی 8 عبارت یا کلمه جدید را یادداشت کنید.

 • هر شب عبارت ها را مرور کنید:

نگه داشتن یک لیست فایده ای در بهبود مکالمه انگلیسی بیزینس شما نخواهد داشت، مگر اینکه شما آن را مرور کنید. سعی کنید که هر شب آن لیست را مطالعه کنید و عبارت های آن را به خاطر بسپارید.

 • سعی کنید که روز بعد از عبارت هایی که آموخته اید استفاده کنید:

آن چه که روز قبل یاد گرفته اید را در ذهن خود نگه دارید و در هنگام صحبت کردن با همکاران یا هر فرد دیگر درباره مسائل کاری، از آن ها در مکالمه خود استفاده کنید.

4. تا جای ممکن تمرین کنید:

مهارت مکالمه انگلیسی تجاری شما تنها با تمرین توسعه پیدا خواهد کرد، پس هر وقت که می توانید آن را انجام دهید. این باعث می شود که:

 • تلاش کنید که عبارت هایی که تازه یاد گرفته اید را به کار ببرید:
تمرین های مکالمه انگلیسی بیزینس

همانطور که چنین چیزی را در ارتباط با کلمات یا عبارت هایی که در دفتر خود یادداشت کرده اید توصیه کردیم، توصیه می کنیم که در هر زمان تمام تلاش خود را در استفاده از عبارت هایی که یاد گرفته اید در مکالمه های کاری به کار بگیرید.

 • با همکاران خود در محیط کار صحبت کنید:

ممکن است که شما احساس خجالت کنید که بخواهید با همکاران خود به زبان انگلیسی صحبت کنید، اما چنین احساسی را باید از خود دور کنید. هر چه که بیشتر شما با آن ها صحبت کنید، احساس اعتماد به نفس شما افزایش پیدا خواهد کرد. سعی کنید که به صورت حضوری و رو در رو صحبت کنید تا با استفاده از ایمیل. با همکاران خود ناهار میل کنید تا بتوانید به زبان انگلیسی مکالمه کنید.

 • مکالمه انگلیسی تجاری را تمرین کنید:

اگر که قصد دارید از کارفرمای خود تقاضای افزایش حقوق کنید، سعی کنید که چنین مکالمه ای را در جلوی آینه با خود تمرین کنید. اگر که شما دوستی دارید که سطح زبان انگلیسی خوبی دارد، می توانید از او بخواهید که نقش یک کارفرما را بازی کند و مکالمه انگلیسی را با شما تمرین کند.

5. زمانی را برای مطالعه کردن اختصاص دهید:

اگر که واقعا می خواهید که بتوانید مکالمه انگلیسی بیزینس را همانند افراد حرفه ای انجام دهید، نیاز است که یک روتین مطالعه داشته باشید. یکسری روند ساده و پیوسته می تواند به شما کمک کند که سطح مکالمه انگلیسی بیزینس خود را در مدت زمان کمی ارتقاء دهید.

نکات و تکنیک های یادگیری مکالمه انگلیسی کار و مهاجرت
 • در حین رفت و آمد های روزانه تمرین کنید:

اگر که شما با استفاده از مترو به سر کار می روید، می توانید اخبار زبان انگلیسی بیزینس را بر روی تلفن همراه هوشمند خود مطالعه کنید. آیا با خودرو سفر می کنید؟ می توانید به یک پادکست مرتبط گوش دهید. با مطالعه کردن در طی رفت و آمد های روزانه خود، شما زمان مطالعه پیوسته ای خواهید داشت.

 • زود از خواب بیدار شوید:

این ممکن است که برای برخی از افراد دشوار باشد، اما یک اصطلاح بیان می کند “افرادی که زود تر عمل می کنند، موفق خواهند شد”. اگر که شما هر روز صبح 15 دقیقه زود تر از خواب بیدار شوید، شما بیش از 90 دقیقه در سال مطالعه کرده اید. به این فکر کنید که مکالمه انگلیسی تجاری شما چقدر بهتر خواهد شد!

 • ده دقیقه قبل از خواب:

تحقیقات نشان داده اند که فکر کردن به چیزی قبل از رفتن به خواب، موجب می شود که شما آن را درون سازی کنید که باعث خواهد شد که به احتمال بیشتری در آینده آن را به خاطر بیاورید.

اموزش مکالمه انگلیسی تجاری
 • در طول روز مطالعه کنید:

از هر لحظه برای یادگیری استفاده کنید. به جای اینکه وقتی که حوصله شما سر رفته است در شبکه های اجتماعی زمان خود را سپری کنید، جدید ترین عبارت های انگلیسی بیزینس خود را مرور کنید و یا کمی اخبار بیزینس را به زبان انگلیسی بخوانید. هر چه که بیشتر این کار را انجام دهید، برای شما طبیعی تر خواهد شد و مکالمه انگلیسی بیزینس شما بهتر خواهد شد.

هر چه که زود تر شما توصیه های موسسه زبان دایلو را به کار بگیرید، زود تر مهارت مکالمه انگلیسی تجاری خود را تقویت خواهید کرد.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید که با برخی از روش های موثر تقویت و بهبود مکالمه انگلیسی تجاری به خوبی آشنا شده باشید تا با تمرین کردن و به کارگیری آن ها، در مدت زمان کوتاهی پیشرفت خود را مشاهده کنید.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.