چگونه در آزمون تافل موفق شوید؟

آکادمی دایلو در اینجا به موثر ترین نکات و توصیه ها برای موفقیت در آزمون تافل (TOEFL iBT) اشاره می کند تا با درنظر گرفتن و بکارگیری این تکنیک و ترفند ها، بتوانید حداقل نمره 100 را در آزمون تافل اینترنتی کسب کنید و با گرفتن امتیاز مورد نظر، در گرفتن پذیرش از دانشگاه ها موفق شوید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

موفقیت در آزمون تافل ibt

بسیاری از متقاضیان آزمون بین المللی تافل فکر می کنند که گرفتن حداقل نمره 100 در این آزمون، کاری بسیار دشوار است، اما آموزش زبان دایلو برای شما خبر های خوب و امیدوار کننده ای دارد و باید گفت که اینطور نیست. در حقیقت مطالعه کردن و آمادگی برای شرکت در ازمون تافل می تواند کاری بسیار آسان باشد.

همانطور که درباره امتحان تافل صحبت کرده ایم، آزمون تافل برای سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی که انگلیسی زبان اول آن ها نیست طراحی شده است. این آزمون از 4 تست رایتینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ تشکیل شده است. این ممکن است که در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد، اما کاملا طبیعی است که کمی احساس اضطراب (و یا احساس اینکه کار های بسیاری است که باید انجام دهید) داشته باشید.

اما آموزش زبان دایلو حتی خبر های خوب بیشتری برای شما دارد، “آزمون تافل، یک آزمون بسیار مفید و کاربردی می باشد”. مدرسین تافل آموزش زبان دایلو، از اینکه این آزمون در ارتباط با استفاده از زبان انگلیسی در شرایط واقعی زندگی است، بسیار خوشنود هستند. هدف این آزمون این نیست که شما را مجبور به استفاده از گرامر های پیچیده یا کلمه ها و عبارت هایی که هرگز در زندگی واقعی از آن ها استفاده نمی کنید کند.

در نتیجه هنگامی که برای آزمون تافل مطالعه می کنید، شما دارید خود را برای استفاده از زبان انگلیسی در زندگی واقعی (مثل استفاده از زبان انگلیسی در دانشگاه یا محیط کار) آماده می کنید. اما ما می دانیم که نیاز است که شما بتوانید نمره بالایی را در این آزمون کسب کنید تا به رویا های خود برسید. با به کار گیری استراتژی های زیر، شما می توانید به صورت موثر، خود را برای آزمون تافل ibt آماده کنید.

قبولی در ازمون تافل

در این آزمون با اعتماد به نفس بالا شرکت کنید و در آن همانند یک فرد حرفه ای قبول شوید.

1. خود را با فرمت و ساختار آزمون تافل آشنا کنید:

اگر که شما واقعا قصد شرکت در آزمون تافل را دارید، بسیار حائز اهمیت است که در ابتدا خود را با ساختار آزمون تافل آشنا کنید. به همین منظور، آموزش زبان دایلو علاوه بر راهنمای بالا، راهنمای دیگری نیز با نام آزمون تافل برای اروپا را نیز به شما ارائه داده است.

سعی کنید که محتوای آزمون تافل را متوجه شوید. اگرچه آزمون تافل نیز انواعی دارد، اما امروزه نوع اینترنتی (IBT) این آزمون در اکثر کشور ها برگزار می گردد و آزمون تافل اینترنتی دارای 4 تست ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ می باشد. به ساختار انواع آزمون تافل در زیر اشاره می کنیم.

ساختار آزمون تافل اینترنتی (TOEFL IBT):

 • تست ریدینگ: به مدت 60 الی 80 دقیقه و تعداد سوال 36 الی 56 سوال می باشد.
 • تست لیسنینگ: به مدت زمان 60 الی 90 دقیقه و تعداد سوال 34 الی 51 سوال می باشد.
 • استراحت کوتاه: به مدت 10 دقیقه.
 • تست اسپیکینگ: به مدت زمان 20 دقیقه است و دارای 6 تسک یا سوال می باشد.
 • تست رایتینگ: به مدت 50 دقیقه می باشد و از 2 بخش مقاله نویسی تشکیل شده است.

ساختار آزمون تافل کاغذی (TOEFL PBT):

 • تست لیسنینگ: به مدت 30 الی 40 دقیقه است و از 50 سوال تشکیل شده است.
 • تست رایتینگ: به مدت 25 دقیقه می باشد و از 40 سوال تشکیل شده است.
 • تست ریدینگ: مدت زمان آن 55 دقیقه است و از 50 سوال تشکیل شده است.
 • آزمون نوشتار (TWE): به مدت 30 دقیقه می باشد و شامل 1 مقاله نویسی است.

همانطور که اشاره کردیم، امروزه آزمون تافل از نوع ibt می باشد و آزمون نوع کاغذی (PBT) تنها در مناطق محدودی که امکان دسترسی به اینترنت وجود ندارد برگزار می شود. نیاز است که برخی از مثال های سوالات تافل نگاه کنید تا درک بیشتری از انواع سوال ها در آزمون بدست بیاورید. سوال ها را با دقت بخوانید و سعی کنید که به آن ها پاسخ دهید، سپس صحیح یا اشتباه بودن پاسخ های خود را بررسی کنید.

2. بدانید که چرا در آزمون تافل شرکت می کنید:

بیش از 9 هزار کالج، دانشگاه، آژانس و موسسه در بیش از 130 کشور، نمرات آزمون تافل را می پذیرند و آن را لازم می دانند. برای اینکه به خوبی آماده باشید، اهمیت دارد که دلایل خود برای شرکت در آزمون تافل را به خوبی بدانید. دلایل شما ممکن است که یکی از دلایل زیر باشد.

گرفتن نمره 100 تافل ibt
 • برای اینکه سطح زبان انگلیسی خود را با یک آزمون رسمی ثابت کنید.
 • برای درخواست پذیرش دانشگاه.
 • برای یک دوره یا شغل.
 • برای مهاجرت.

اطمینان حاصل کنید که به خوبی می دانید که چرا در آزمون تافل می خواهید شرکت کنید. سپس شما می توانید با استفاده از آن، برنامه مطالعاتی خود را بهتر تنظیم کنید. برای مثال، اگر که شما در این آزمون برای گرفتن شغلی شرکت می کنید که در آن شما در پشت تلفن زیاد صحبت خواهید، بسیار مهم است که امتیاز بالایی را در تست های اسپیکینگ و لیسنینگ کسب کنید.

3. برای خود یک حداقل امتیاز تعیین کنید:

اهداف مختلف نیاز به نمرات مختلف دارند. در ابتدا مطمئن شوید که حداقل نمره ای را که نیاز است کسب کنید تا به هدف خود برسید را می دانید. سپس انتخاب کنید که چه امتیازی را مایل هستید کسب کنید (این نمره ایده آل و مورد ترجیح شما می باشد). برای مثال اگر که قصد تحصیل در دانشگاه آریزونا را داشته باشید، حداقل امتیاز 500 (تافل کاغذی) می باشد، اما امتیازی که ترجیح می دهید کسب کنید ممکن است بالا تر (530) باشد.

نکات آزمون تافل

امتیاز های “حداقل” و “ایده آل” خود را بر روی تکه کاغذی یادداشت کنید و آن را در مکانی در جلوی دید خود قرار دهید. ممکن است که بخواهید آن را بر روی آینه سرویس بهداشتی، روی یخچال و یا بر روی دیوار پشت میز خود قرار دهید. هر بار که شما به آن کاغذ نگاه می کنید، به شما یاد آوری می شود تا برای رسیدن به هدف خود مطالعه کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که نمره ایده آل شما واقع بینانه باشد. این به این معنا است که شما امتیازی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد کسب خواهید کرد، نه امتیازی که بسیار بالا باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که می توانید نمره ایده آل خود را بگیرید، یک آزمون آزمایشی تافل انجام بدهید و نمره فعلی خود را متوجه شوید. برای اطلاع از آزمون های آزمایشی، راهنمای آزمون آزمایشی تافل را حتما بخوانید.

پس از دریافت نتایج آزمون آزمایشی، از خود بپرسید که چند نمره بیشتر، نیاز است تا به نمره ایده آل خود برسید؟ چند ماه زمان برای مطالعه تافل تا تاریخ آزمون اصلی خود دارید؟ هر هفته چه قدر زمان می توانید برای مطالعه تافل اختصاص دهید؟ پاسخ شما به این سوال ها به شما کمک خواهد کرد تا یک نمره واقع بینانه ایده آل انتخاب کنید.

4. برای مطالعه کردن 3 محیط ایده آل را انتخاب کنید:

قرار گرفتن در یک محیط مطالعه مناسب برای رسیدن به نمره مورد نظر خود اهمیت دارد. با استفاده از توصیه های زیر می توانید، محیط مطالعه خود را فراهیم کنید.

 • سه محیط مطالعه ایده آل برای خود پیدا کنید: ممکن است که چنین محیطی، اتاق شما، یک کتاب خانه، یک کافی شاپ، اداره شما، اتاق پذیرایی شما و یا هر جای دیگری باشد. اما مهم است که شما احساس راحتی در محیط ها داشته باشید. اما چرا 3 تا محیط؟ اگر شما در اتاق خود یک روز احساس کم انگیزگی کردید، سپس شما همیشه می توانید به کتاب خانه و یا اتاق مورد علاقه دیگر خود بروید.
 • یک محیط آرام برای خود ایجاد کنید: هنگامی که مکان های مطالعه خود را انتخاب می کنید، محیطی را درست کنید که در آن عوامل حواس پرتی وجود نداشته باشد. به خانواده و دوستان خود اطلاع دهید که در حال مطالعه کردن هستید تا آن ها برای شما مزاحمتی ایجاد نکنند. تلفن همراه خود را خاموش کنید و به شبکه های اجتماعی فکر نکنید.
 • محیط مطالعه خود را تمیز و مرتب نگه دارید: میز خود را تمیز کنید و فایل های خود را نظم دهید. از سیستمی استفاده کنید که مناسب با شرایط شما باشد. اطمینان حاصل کنید که مداد های شما تیز باشند و خودکار های شما سالم باشند. شاید بهتر باشد که دفتر جدید و تازه ای که تنها برای تافل از آن استفاده کنید را تهیه کنید.
 • زمان های استراحت و وعده های غذایی خود را تنظیم کنید: با تنظیم کردن زمان های استراحت خود، شما قادر خواهید بود که در زمان های مطالعه بهتر تمرکز کنید. تنظیم کردن زمان وعده های غذایی، موجب می شود که آن ها را فراموش نکنید و مصرف غذا های سالم باعث می شود که بتوانید بهتر تمرکز کنید. هنگامی که مطالعه می کنید، یک بطری آب نزدیک خود نگه دارید تا به اندازی کافی آب مصرف کنید.
 • ذهن خود را خالی کنید: برای داشتن ذهنی آماده، نیاز است که ورزش کنید و به انجام “meditation” و یا تمرین های آرام شدن بپردازید. همچنین کشیدن 3 نفس عمیق نیز می تواند موثر باشد. شما می توانید از تمرین 4 – 7 – 8 نیز استفاده کنید. در هنگام دم به صورت آرام، تا شماره 4 بشمارید. سپس نفس خود را به مدت 7 ثانیه نگه دارید. سپس به آرامی عمل بازدم را انجام دهید و تا عدد 8 بشمارید. این روند را 3 الی 4 بار تکرار کنید.

اگر که احساس کلافگی می کنید و یا نمی توانید بر روی یک بخش تمرکز کنید، مجددا چندین نفس نسبتا عمیق بکشید تا آرامش خود را حفظ کنید و سپس تمرکز کنید.

5. از یک راهنمای مطالعاتی استفاده کنید:

نیاز است که شما توضیحات آزمون تافل و توصیه های مطالعاتی راهنمای تافل آموزش زبان دایلو که در بالا به آن اشاره کردیم را به خوبی بخوانید. قبل از شروع انجام تمرین و آزمون های سال گذشته، خود را با کلیه بخش های این آزمون آشنا کنید. در هنگام شروع می توانید یکسری از سوال های آزمون تافل را انجام دهید تا ایده کلی از توانایی های فعلی خود بدست آورید. برای دانلود سوال های تافل، بر روی آن کلیک کنید.

تکنیک های آزمون تافل ibt

برای اینکه بازخورد نسبت به عملکرد خود از یک متخصص حرفه ای آزمون تافل دریافت کنید، می توانید کلاس اختصاصی آموزش تافل دایلو را انتخاب کنید. هنگامی که به انجام تمرینات تافل می پردازید، نیاز است که به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • مهارت ریدینگ: در زیر ایده های اصلی خط بکشید و در کنار کتاب یا تکه کاغذی، یادداشت برداری کنید. پاسخ های خود را پس از پایان تمرین، بررسی کنید تا متوجه اشتباهات خود بشوید. همچنین، در صورت نیاز می توانید از دیکشنری نیز در حین انجام تمرین های ریدینگ استفاده کنید.
 • مهارت لیسنینگ: هنگام گوش دادن به لیسنینگ سعی کنید که یادداشت برداری کنید تا به شما کمک کند که جزئیات را به یاد بیاورید. جملات کامل را ننویسید، تنها مهم ترین ایده ها را یادداشت کنید.
 • مهارت رایتینگ: در ابتدا به موضوع فکر کنید، سپس ایده های خود را بنویسید. یک طرح برای خود بکشید که در آن مقدمه، ایده های اصلی و نتیجه گیری وجود داشته باشد. پس از اینکه طرح شما آماده شد، شروع به نوشتن کنید. هنگامی که رایتینگ شما به پایان رسید، مجددا آن را بخوانید و اشتباهات خود را اصلاح کنید.
 • مهارت اسپیکینگ: شما باید دقیقا همان سوالی را که پرسیده شده است را پاسخ دهید و درباره چیز دیگری صحبت نکنید. سعی کنید در ابتدا پاسخ های ساده بیان کنید و در هنگام صحبت کردن آرامش خود را حفظ کنید.

6. از یک مدرس تافل یا دوست خود کمک بگیرید:

نیاز نیست که شما همه کار ها را به تنهایی انجام دهید، شما می توانید از هم نوعان خود و مدرسین با تجربه و متخصص در حوزه آموزش تافل کمک بگیرید. مزیت داشتن یک معلم خصوصی این است که شما توصیه های حرفه ای و حمایت آموزشی بسیاری دریافت خواهید کرد. آن ها تجربه آموزش قوانین گرامری را دارند و قادر هستند که طبق نیاز های آموزشی شما، تمرین های به خصوصی را ارائه دهند.

راهنمای موفقیت در ازمون تافل اینترنتی

اگر که قصد گرفتن معلم خصوصی دارید، مدرسین تافل دایلو جزء بهترین ها در امر آموزش تافل می باشند و سعی می کنند که به نحوی به شما آموزش دهند که بتوانید حداقل نمره 100 را در ازمون تافل iBT کسب کنید.

گزینه دیگری که می توانید انتخاب کنید، پیدا کردن دوستان دیگر که همانند شما در پی یادگیری زبان انگلیسی و موفق شدن در آزمون تافل هستند می باشد و یا با افراد نیتیو (بومی) انگلیسی زبان در محله خود صحبت کنید. افراد نیتیو بسیار خوشحال خواهند شد که با شما زبان انگلیسی را تمرین کنند، به شرطی که شما نیز در عوض، زبان بومی خود (فارسی) را به آن ها آموزش دهید.

این نوع تمرین کردن بسیار سرگرم کننده است و هر دو فرد بهره زیادی خواهند برد. حتی ممکن است که ارتباط شما موجب شکل گیری دوستی بلند مدت شود. اما انتخاب دیگر، پیدا کردن زبان آموزان هم نوع خود هستند و آن ها از تبادل استراتژی های تافل، مطالعه گروهی و ایجاد انگیزه در یکدیگر بسیار خوشحال خواهند شد.

برای مطالعه با یکدیگر، می توانید تست های لیسنینگ و ریدینگ مشابهی را انتخاب کنید، از همدیگر سوال بپرسید و درباره آن چه که به آن گوش داده اید یا خوانده اید صحبت کنید. همچنین می توانید مطالب را خلاصه کنید و به کمک همدیگر، جزئیات آن ها را بنویسید.

7. خواندن متن های انگلیسی غیر تخصصی را تمرین کنید:

در تست ریدینگ آزمون تافل، شما یکسری متن را خواهید خواند و به سوال هایی مرتبط با آن ها پاسخ خواهید داد. موضوع متن ها غیر تخصصی می باشد تا همه آزمون دهندگان بتوانند آن ها را درک کنند. در زیر به روش هایی برای آماده سازی خود اشاره می کنیم.

ترفند های آزمون تافل اینترنتی
 • وبسایت Breakingnews: یک منبع بسیار معروف است که در آن با استفاده از اخبار، ریدینگ ها و تمرین های متنوعی درست می گردد.
 • وبسایت Story Archives: در این وبسایت نیز داستان های خبری و متن های مرتبط با حوزه های بهداشت و سلامت، روانشناسی، تاریخ، علوم، ادبیات و… وجود دارد.

نکته دیگر اینکه سعی کنید از خودتان سوال بپرسید. پس خواندن تعداد کمی پاراگرف، توقف کنید و از خود یکسری سوال بپرسید. برای مثال، “درباره چه چیزی خواندی؟”، “ایده اصلی چه بوده است؟”، “علت تضاد چه بود؟”، “شخصیت های اصلی کدام افراد هستند؟” و… . برای بررسی پاسخ های خود، داستان را مجددا بخوانید. در پایان ریدینگ خود، آن چه را که خوانده اید خلاصه کنید. شما می توانید خلاصه خود را به صورت نوشتار و یا با صحبت کردن انجام دهید تا تمرین رایتینگ و اسپیکینگ نیز انجام داده باشید.

همچنین نیاز است که دایره لغات خود را نیز گسترش دهید. هنگامی که شما این نوع تمرین را انجام می دهید، حتما زیر کلمات جدید خط بکشید. معنی آن ها را در دیکشنری بررسی کنید و آن ها را در دفترچه یادداشت خود یا فلش کارت بنویسید. سپس سعی کنید که این کلمات جدید را در جملات در طول روز و در تمرین های اسپیکینگ و رایتینگ خود بکار ببرید.

8. سعی کنید با درنظر گرفتن هدف خود به لیسنینگ انگلیسی گوش دهید:

در تست لیسنینگ، شما صحبت های مردم گوناگونی را خواهید شنید که به صورت صحبت تکنفره (سخنرانی) و صحبت های چند نفره (مکالمه) می باشد. سپس شما به سوال هایی طبق آن چه که شنیده اید، پاسخ می دهید. به نکات زیر برای آمادگی بیشتر توجه کنید. همیشه با داشتن یک هدف یادگیری گوش دهید. قبل از اینکه شروع به گوش دادن کنید، تصمیم بگیرید که بر روی چه چیزی می خواهید تمرکز کنید. برای مثال می توانید توجه خود را بر روی موارد زیر بگذارید.

استراتژی های آزمون TOEFL iBT
 • ایده های اصلی: ایده اصلی چه چیزی است؟
 • هدف: چرا سخنگویان صحبت می کنند؟ آیا هدف آن ها آموزش است؟ هدف آن ها ارائه دیدگاه خود است؟ هدف آن ها بیان نارضایتی خود است؟
 • تحول: چگونه فرد سخنگو از یک ایده به ایده دیگری می رود؟
 • تاکید ها: در کدام بخش ها از جمله ها، سخنگویان تاکید می کنند؟ چه زمانی تن صدای آن ها زیر تر یا بم تر می گردد؟

همچنین سعی کنید که تا می توانید به صحبت های افراد انگلیسی زبان گوش دهید. برای انجام این کار، نیاز است به فایل های صوتی که در آن افراد بومی انگلیسی زبان صحبت می کنند گوش دهید. در اینجا به منابع لیسنینگ اشاره می کنیم.

صحبت کردن با افراد بومی: همانطور که در نکته شماره 6 بیان کردیم، می توانید با افراد نیتیو در محله خود صحبت کنید. اگر که جمله ای را متوجه نشدید، از آن بخواهید که آن را تکرار کنند. مشغول مکالمه با یکدیگر شوید و از آن ها سوال بپرسید. همچنین درصورت نبود افراد انگلیسی زبان در محله شما، می توانید کلاس های آنلاین مکالمه انگلیسی آموزش زبان دایلو را نیز انتخاب کنید.

فایل های صوتی انگلیسی: به صحبت های آکادمیک و سخنرانی های TED گوش دهید و از کلیپ های صوتی مرتبط با موضوعات گوناگون که در اینترنت موجود است استفاده کنید. سعی کنید که سطحی را انتخاب کنید که مناسب با سطح شما باشد. برای مثال در وبسایت اخبار انگلیسی VOA چنین چیزی ممکن است. سپس برای اینکه تلاش خود را بیشتر کنید، سطحی را انتخاب کنید که از سطح فعلی شما دشوار تر باشد.

همچنین توصیه می کنیم که از پادکست های زبان انگلیسی نیز استفاده کنید. پادکست های معمولا به همراه متن می باشند تا بتوانید زبان انگلیسی را تمرین کنید. لیسنینگ بسیاری از پادکست ها به صورت واضح هستند و به راحتی می توانید از مطالبی که بیان می شود، یادداشت برداری کنید. همچنین پادکست هایی برای کلیه سطوح وجود دارد (از مبتدی تا حرفه ای)، در نتیجه شما می توانید سطح مبتدی را انتخاب کنید و یا سطوح دشوار تر را تمرین کنید.

کلیپ های صوتی برای افراد بومی: امروزه انتخاب های بسیاری برای تمرین کردن لیسنینگ و گوش دادن به صحبت های افراد نیتیو انگلیسی زبان وجود دارد. برای مثال شما می توانید فیلم های زبان انگلیسی را تماشا کنید، از ویدیو های TED Talks استفاده کنید و از برنامه های تلویزیونی، رادیو، آهنگ های همراه با متن و… بهره مند گردید.

پس از هر 3 الی 5 دقیقه، ویدیو یا فایل صوتی خود را متوقف کنید و از خود یکسری سوال بپرسید. موضوع درباره چیست؟ ایده اصلی چه چیزی بود؟ شخصیت ها کدام اند؟ نظر خودم درباره موضوع چیست؟ و غیره.

مجددا برای بررسی پاسخ های خود، گوش دهید. اگر که بخشی از صحبت های انگلیسی را متوجه نشدید، به عقب برگردید و دوباره گوش دهید. کلمات جدیدی را که پیدا می کنید را یادداشت کنید و معنی آن ها را جستوجو کنید. به همان فایل صوتی 2 یا 3 بار گوش دهید تا جزئیات جدیدی را بدست آورید.

در پایان لیسنینگ خود، آن چه را که شنیده اید را خلاصه کنید. شما می توانید این کار را با نوشتن و یا به صورت شفاهی بیان کردن انجام دهید و در نتیجه رایتینگ و اسپیکینگ نیز تمرین کرده اید. از کلمات جدیدی که یاد گرفته اید در خلاصه خود استفاده کنید.

9. رایتینگ نویسی زمان بندی شده را قبل از آزمون اصلی تمرین کنید:

برای آمادگی برای تست رایتینگ، سعی کنید که رایتینگ های خود را در محدودیت زمانی آزمون تافل بنویسید. در طول آزمون تافل اصلی خود، شما 50 دقیقه زمان برای نوشتن 2 مقاله خواهید داشت. به این معنا که شما می توانید 25 دقیقه را برای انجام هر مقاله اختصاص دهید که شامل بررسی نهایی نوشته های خود نیز می شود. هنگامی که درباره موضوع به خصوصی رایتینگ می نویسید، زمان بگیرید.

در ابتدا یک موضوع را انتخاب کنید، سپس ساعت خود را برای 20 الی 25 دقیقه زمان تنظیم کنید. به مدت 15 الی 20 دقیقه بنویسید و 5 دقیقه را به مرور کردن و تصحیح اشتباهات نوشتاری خود اختصاص دهید. در زیر به نکات دیگری برای بهبود نوشتار خود در محدوده زمان مشخص اشاره می کنیم.

 • گرامر انگلیسی را مرور کنید: به مرور کردن افعال بی قاعده انگلیسی بپردازید و از فعل ها در زمان های مختلف استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که افعال مودال و جملات شرطی را متوجه می شوید. تفاوت میان مصدر ها را بررسی کنید و درک خود را از حروف اضافه و حرف تعریف بالا ببرید. در پایان افعال دوبخشی را در جملات بکار ببرید و آن ها را تمرین کنید. از یک معلم خصوصی تافل کمک بگیرید تا سوال های خود را بپرسید.
 • هر روز به زبان انگلیسی بنویسید: شما می توانید یک ژورنال، ایمیل، لیست خرید، نامه و یا حتی پست های شبکه های اجتماعی خود را نیز به انگلیسی بنویسید. برای اینکه به نوشتن به زبان انگلیسی عادت کنید در مدت زمان محدود (همانند رایتینگ تافل) عادت کنید، سعی کنید که 15 الی 25 دقیقه برای نوشتن موارد بالا زمان بگیرید. به گرامر انگلیسی خود توجه کنید، حتی اگر در حال تمرین کردن زبان انگلیسی عمومی هستید.
 • املاء و اشتباهات گرامری خود را بررسی کنید: فراموش نکنید که به نشانه های نقطه گذاری خود توجه کنید. اگر که برای شما این امکان وجود دارد، از دوست خود و یا یک معلم بخواهید که رایتینگ های شما را تصحیح کند.

10. به تمرین کردن اسپیکینگ انگلیسی به تنهایی یا با دیگران بپردازید:

تست اسپیکینگ تافل از چندین بخش (6 قسمت) تشکیل شده است. ممکن است که برای شما عجیب باشد که با یک کامپیوتر صحبت کنید، اما نگران آن نباشید. برای آماده سازی خود نیاز است که هم با خود و هم با دیگران صحبت کنید.

حتی اگر فرد دیگری وجود ندارد که با او به انگلیسی صحبت کنید، اسپیکینگ را تمرین کنید. هنگامی که یک آزمون آزمایشی تافل را در خانه انجام می دهید و یا تمرین های تافل را انجام می دهید، به جای اینکه در ذهن خود صحبت کنید، پاسخ خود را با صدای بلند بیان کنید. سعی کنید که با صدای بلند و واضح صحبت کنید. در زیر به نکاتی برای صحبت کردن با خود اشاره می کنیم.

 • در جلوی آینه صحبت کنید.
 • اگر که کلمه ای برای شما دشوار است، آن را تمرین کنید تا در آن هیچ اشکالی نداشته باشید. همان کلمه یا عبارت را به طور مکرر تکرار کنید تا اینکه دیگر برای شما آسان شود.
 • از دیکشنری های اصل برای برای بررسی تلفظ استفاده کنید.
 • هنگام صحبت کردن، صدای خود را ضبط کنید و سپس به صدای خود گوش دهید و اشتباهات خود را اصلاح کنید.

اسپیکینگ را با معلم یا دوستان خود تمرین کنید. شما می توانید با معلم یا دوست خود، به صحبت های ضبط شده خود گوش دهید. از آن ها در ارتباط با تلفظ، وضوح  و گرامر نظر بخواهید. از اشتباهات رایج خود یادداشت برداری کنید تا در زمان هایی که تنها هستید، آن ها را تمرین کنید.

تماس های اسکایپی برقرار کنید تا به صحبت کردن از طریق هدفون عادت کنید و موضوعات به خصوصی را برای صحبت کردن انتخاب کنید. توصیه می کنیم که از موضوعات اخیر لیسنینگ و ریدینگ خود استفاده کنید. حتی شما می توانید با افرادی که انگلیسی زبان اول آن ها نیست، به انگلیسی صحبت کنید. آن ها قادر به تصحیح کردن اشتباهات شما نیستند، اما حداقل شما می توانید صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید.

11. از استراتژی های یادگیری فعال و منفعل استفاده کنید:

دو نوع یادگیری وجود دارد (فعال و منفعل). اطمینان حاصل کنید که شما از هر دو استراتژی در برنامه مطالعاتی خود استفاده می کنید.

 • یادگیری فعال (Active):

یادگیری فعال زمانی اتفاق می افتد که شما تلاش می کنید و مطالعه کردن را با داشتن یک هدف مشخص انجام می دهید. برای مثال، هنگامی که شما تست های تافل گذشته را انجام می دهید، با معلم خود تمرین می کنید، کلمه ها را حفظ می کنید، با دقت به یک پادکست گوش می دهید یا تمرین های گرامری را انجام می دهید، شما در حال یادگیری به صورت فعال هستید. توصیه های 7 تا 10 آموزش زبان دایلو در این مطلب، استراتژی های یادگیری فعال هستند.

 • یادگیری منفعل (Passive):

یادگیری منفعل به صورت طبیعی و بدون صرف انرژی صورت می گیرد. برای اینکه به این شکل یاد بگیرید، از زبان انگلیسی در اوقات فرغت خود و برای سرگرمی استفاده کنید. حتی وقت هایی که به صورت فعال مطالعه نمی کنید. برای مثال:

فیلم نگاه کنید و یا برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی را تماشا کنید، بدون اجبار اینکه نیاز به استفاده از دیکشنری باشد. فیلم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و جددا آن را تماشا کنید.

یک کتاب انتخاب کنید که علاقه شما را به خود جذب کند و از دیکشنری استفاده نکنید. می توانید رمان های محبوب را بخوانید، رمان هایی که کوتاه هستند و درک آن ها آسان می باشد. همچنین می توانید داستان های کاراگاهی (detective) را مطالعه کنید و از آنجایی که خواننده دوست دارد بداند چه که کدام شخصیت مرتکب جرم شده است، سبب می شود که تا انتهای داستان را مطالعه کنید.

12. آزمون آزمایشی (ماک) تافل انجام دهید:

اگر که شما در حال مطالعه و آماده سازی خود برای شرکت در آزمون تافل iBT هستید، کاملا طبیعی است که آزمون های ماک تافل را انجام دهید. آموزش زبان دایلو توضیحات و راهنمای آزمون های آزمایشی تافل را برای شما بیان کرده است.

 • پیشرفت خود را اندازه گیری کنید: برای سنجش میزان پیشرفت خود هر چند وقت یکبار، یک تست ماک تافل انجام دهید. اشتباهات خود را مرور کنید و بخش هایی که در آن با دشواری بیشتری مواجه هستید را مرور کنید. پس از چند هفته، دوباره همان تست را انجام دهید، نمرات خود را مقایسه کنید و میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید.
 • یک محیط امتحانی برای خود درست کنید: هنگامی که شما آزمون های آزمایشی را انجام می دهید، تصور کنید که در جلسه آزمون رسمی تافل خود قرار دارید. شما نیاز به محیطی نسبتا آرام دارید و نیاز است که محدودیت های زمانی را در تست خود اعمال کنید.

در مرکز برگزاری آزمون تافل، این امکان وجود ندارد که بتوانید وسایل شخصی خود را به همراه داشته باشید. در نتیجه نیاز است که تلفن همراه، دفتر و وسایل دیگر را کنار بگذارید. نمی توانید از وسایلی همچون دفترچه مطالعه، دیکشنری، ماشین حساب و غیره استفاده کنید، در نتیجه آن ها را کنار بگذارید.

در مرکز آزمون، خوردن و آشامیدن در طی زمان برگزاری آزمون ممنوع است، پس اطمینان حاصل کنید که شما قبل از آزمون خود به اندازه کافی آب بنوشید و تغذیه خوبی داشته باشید. نمی توان حداقل یا حداکثری برای تعداد آزمون های آزمایشی که نیاز است انجام دهید تعیین کرد، اما توصیه می کنیم که تا زمانی که نمره مورد نظر خود را کسب نکرده اید، به انجام آزمون های ماک ادامه دهید.

هنگامی که مطالعات و آماده سازی خود به پایان رسید، در آزمون اصلی شرکت کنید. تلاش هایی که داشته اید را به خاطر بیاورید، آرامش خود را حفظ کنید و با اعتماد به نفس آزمون دهید. با تلاش و پیوستگی، هیچ شکی وجود ندارد که در آزمون تافل ibt موفق خواهید شد و نمره مورد نظر خود را کسب خواهید کرد.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید به خوبی نکته ها و توصیه های بیان شده را درک کنید و توانسته باشیم که به بسیاری از سوال های شما در ارتباط با نحوه مطالعه و ترفند های لازم پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.