موسسه زبان دایلو در اینجا به بررسی کامل آزمون آزمایشی ماک تافل (TOEFL mock exam) می پردازد که شرکت در آن قبل از ثبت نام در آزمون اصلی تافل بسیار توصیه می شود. برای موفقیت در آزمون تافل و کسب نمره 100، کلاس خصوصی تافل دایلو را به شما توصیه می کنیم.

آزمون آزمایشی تافل (TOEFL mock)

مقدمه ای درباره آزمون ماک تافل:

تمرین ها و نمونه سوالات آزمون تافل به تمام داوطلبان کمک خواهد کرد که بتوانند خود را برای این آزمون که توسط سازمان ETS طراحی و اجرا می شود، آماده کنند. توسعه این آزمون از سال 1962 میلادی آغاز گردید و اولین بار 2 سال بعد شروع به برگزاری شد. هدف از این آزمون، افزایش آمادگی دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در مراکز آموزشی در کشورهای انگلیسی زبان است.

برای موفقیت حتمی در آزمون تافل و کسب امتیاز مورد نظر خود، کلاس تافل دایلو را توصیه می کنیم.

همانطور که می دانید آزمون تافل به 2 شکل اینترنتی (iBT) و کاغذی (pbt) برگزار می شود. در نوع اینترنتی این آزمون، شرکت کنندگان به سوالاتی در ارتباط با مهارت های درک مطلب، شنیداری، مکالمه و نوشتاری پاسخ می دهند. اما در آزمون نوع کاغذی، داوطلبین به سوال هایی در ارتباط با مهارت های شنیداری، ساختار گرامری، درک مطلب و نوشتار پاسخ خواهند داد. همچنین آزمون نوع اینترنتی تافل طولانی تر است که حدود 200 الی 250 دقیقه زمان می برد (شامل 10 دقیقه زمان استراحت). اما آزمون کاغذی بسیار کوتاه تر است که حدود 140 الی 150 دقیقه زمان کل آزمون است.

امروزه آزمون تافل معمولا به صورت اینترنتی (iBT) برگزار می شود، اگر چه نوع کاغذی این آزمون نیز در مناطقی که زیر ساخت های مناسبی برای برگزاری اینترنتی ندارند، اجرا می شود.

ساختار آزمون تافل اینترنتی (TOEFL iBT) به چه شکل است؟

مهارت درک مطلب (Reading):

مدت زمان تست درک مطلب در آزمون تافل 60 الی 80 دقیقه است. در این زمان نیاز است که شرکت کنندگان بین 4 تا 6 متن را بخوانند و هر متن از حدود 800 کلمه تشکیل شده است. شرکت کنندگان نیاز است که مطالب را به شکل مفهومی بخوانند تا بتوانند پاسخ صحیح را انتخاب کنند.

مهارت ریدینگ در آزمون تافل

موضوع متن ها دانشگاهی و آکادمیک می باشد و داوطلبین باید بتوانند مفهوم استدلال ها، بحث ها، علت و معلول و مقایسه های بیان شده در متون را متوجه شوند.

سوالات این بخش از شرکت کنندگان می خواهد که دیدگاه های بخصوص، مطالب اشاره شده، مطالب ضروری و یکسری لغات را شناسایی کرده و همینطور جملاتی را در متن قرار بدهند و غیره… . همچنین ممکن است سوالات از داوطلبین بخواهند که به کامل کردن جدول و یا کامل کردن خلاصه بپردازند. خوشبختانه شما می توانید با انجام تمرین های مناسب و بررسی سوالات، بدون نیاز به دانستن درباره موضوعات مختلف، به سوالات آزمون پاسخ صحیح دهید.

مهارت شنیداری (Listening):

طول تست لیسنینگ در آزمون تافل اینترنتی 60 تا 90 دقیقه است و در آن شرکت کنندگان به خواندن 6 تا 9 متن می پردازند و طول هر بخش 3 الی 5 دقیقه است. فایل های صوتی معمولا شامل مکالمه بین دو دانشجو و سخنران دانشگاه است. مکالمه ها ممکن است بین یک دانشجو و استاد دانشگاه باشد یا با یکی از کارمندان دانشگاه. در تست این مهارت همانند امتحان ریدینگ، موضوع فایل های صوتی در ارتباط با مسائل دانشگاهی است و آزمون دهندگان نیاز به داشتن دانش از قبل برای پاسخ صحیح به سوالات ندارند. سختی پاسخ به سوالات مهارت لیسنینگ برای داوطلبین می تواند به این دلیل باشد که کلیه سخنرانی ها و بحث ها تنها یکبار پخش می شود. اساتید دایلو همیشه توصیه می کنند که آزمون دهندگان در این بخش از صحبت های بیان شده یادداشت برداری کنند. این کار باعث می شود که آن ها هنگام پاسخ به سوال ها بتوانند به یادداشت های خود نگاه کنند که احتمال انتخاب پاسخ صحیح بیشتر می شود.

سوال ها به شکلی طراحی شده اند که به سنجش سطح درک شرکت کنندگان از ایده های اصلی، رابطه بین دیدگاه ها، جزئیات مهم، اهداف مکالمه، نظم دهی به اطلاعات و نگرش در صحبت ها  می پردازند.

مهارت مکالمه (Speaking):

اگرچه بخش اسپیکینگ، کوتاه ترین قسمت در آزمون تافل است، اما دارای دشواری های خود است. مدت زمان بخش مکالمه 20 دقیقه است و در این بخش نیاز است که آزمون دهندگان دانش زبان انگلیسی خود را به بهترین شکل بکار ببرند. این قسمت شامل 6 سوال می باشد، پس نیاز است که آزمون دهندگان تلاش کنند تا اشتباهات خود را به حداقل برسانند.

6 سوالی که در این امتحان مکالمه وجود دارند، تشکیل شده از 4 بخش وابسته (dependent) و 2 بخش مستقل (independent) است. برای پاسخ به سوالات وابسته نیاز است که شرکت کنندگان متن کوتاهی را بخوانند، سپس به سخنرانی یا مکالمه آموزنده ای درباره زندگی دانشگاهی گوش دهند. در پایان با پیدا کردن ارتباط بین مطالب مختلف در متن و صحبت ها، نیاز است که شرکت کنندگان پاسخ صحیح را انتخاب کنند.

همچنین نیاز است که با گوش دادن به سخنرانی درباره دوره ای دانشگاهی یا مکالمه درباره زندگی دانشگاهی به سوالاتی درباره آنچه که شنیده اید پاسخ دهید. امتیازدهی در این بخش با ارزیابی کیفیت تولید مطلب و جمع بندی نکات در متن و مطالب صوتی انجام می گردد.

در بخش مستقل (independent) در آزمون تافل، از شرکت کنندگان سوالاتی درباره موضوعاتی آشنا پرسیده می شود و نیاز است که آزمون دهندگان دیدگاه خود را نسبت به آن ها بیان کنند. امتیازدهی در این بخش طبق کیفیت صحبت کردن و پیوستگی نظرات بیان شده انجام می شود.

مهارت نوشتار (Writing):

آخرین بخش آزمون TOEFL رایتینگ است که بسیاری از داوطلبین آن را دشوار می دانند. در حالیکه این بخش تنها از 2 قسمت تشکیل شده است ( 2 سوال) که کمترین میزان سوال در کل قسمت های آزمون تافل است، اما تنها 50 دقیقه زمان برای نوشتن متن های طولانی است که می تواند برای بسیاری از شرکت کنندگان دشوار باشد.

سوالات رایتینگ به ترتیب از نوع مستقل و وابسته است. در قسمت اول (وابسته)، داوطلبین به خواندن یک متن می پردازند و سپس به فایل صوتی گوش خواهند داد که مرتبط با متن خوانده شده است. سپس نیاز است که آزمون دهندگان خلاصه ای را بنویسند که به تمام جزئیات مهم در لیسنینگ بپردازد و نشان دهند که چگونه این مطالب با نکات اشاره شده در متن مرتبط است.

در قسمت دوم (مستقل) نیاز است که شرکت کنندگان مقاله ای را در ارتباط با موضوعی آشنا بنویسند.

آزمون های آزمایشی ماک تافل دایلو:

سوالاتی که در آزمون های ماک TOEFL در کلاس های زبان دایلو برای تمرین استفاده می شود، سوالات آزمون اصلی تافل شما نیست، بلکه سوالات مشابهی از بهترین انتشارات آموزشی (آکسفورد، دلتا، کمبریج، کاپلان و…) و سوالات سال های گذشته هستند که با تکنیک های مناسب و درک مطالب می توانید به آن ها پاسخ دهید و خود را به طور کامل برای روز آزمون TOEFL iBT آماده کنید.

شرکت در آزمون های آزمایشی دایلو باعث می شود که داوطلبین اعتماد به نفس خود را در پاسخ به سوالات آزمون اصلی تافل بالا ببرند. همچنین دایلو به تمام زبان آموزان توصیه می کند که قبل از شرکت در آزمون اصلی، حتما در دوره آموزش تافل دایلو شرکت کنند تا با یادگیری تمام مطالب لازم و آموزش تخصصی تکنیک ها، بتوانند به طور حتمی نمره مورد نظر خود را در آزمون اصلی کسب کنند.

نیاز است که تمام داوطلبین در روز آزمون راحت باشند، نه تنها با سوال ها، بلکه با محیطی که در آن آزمون برگزار می شود. موسسه زبان دایلو در ادامه لیستی از کار هایی که برای آمادگی در آزمون تافل نیاز است انجام دهید و کار هایی که بهتر است از آن ها دوری کنید، ارائه می دهد.

کارهایی که توصیه می کنیم انجام دهید:

 • هنگام مطالعه متون، آن ها را همانند متن های کتاب های دانشگاهی مطالعه کنید.
 • حتما قبل از آزمون، چندین بار آزمون آزمایشی تافل را امتحان دهید و سعی کنید در محیطی همانند محیط روز آزمون تا جای ممکن امتحان دهید.
 • سعی کنید با دوستان و اعضای خانواده خود که به زبان انگلیسی مسلط هستند، به انگلیسی صحبت کنید.
 • مهارت یادداشت برداری خود را با تمرین بیشتر تقویت کنید.

کارهایی که توصیه می کنیم از آن ها دوری کنید!:

 • تنها با تماشای فیلم و سریال های خارجی به تقویت زبان انگلیسی خود نپردازید.
 • با انجام 1 یا 2 آزمون ماک تافل و کسب نمره مناسب، تصور نکنید که برای آزمون اصلی آماده شده اید.
 • اگر در مهارت مکالمه توانمند هستید، تصور نکنید که حتما در مهارت های دیگر خوب عمل خواهید کرد و نیاز است که در هر 4 مهارت اصلی تمرینات لازم را انجام دهید.
 • صحبت کردن به زبان انگلیسی با افرادی که از شما ضعیف تر هستند، تاثیر کافی در بهبود سطح زبان شما نمی گذارد.
 • از مطالعه و گوش دادن به مطالب غیر رسمی دوری کنید، زیرا در آزمون تافل اکثر مطالب آکادمیک و دانشگاهی هستند.
 • احساس اضطراب و کلافگی را از خود دور کنید اگر که در روز آزمون، به خوبی آن شکل که می خواستید زبان انگلیسی را به کار نبردید، زیرا بهبود زبان انگلیسی شما با تمرین بیشتر و شرکت در کلاس های آموزشی معتبر ایجاد خواهد شد.

توصیه های عمومی دایلو به داوطلبین آزمون تافل:

شاید تا حالا در آزمون هایی که شرکت کرده اید، هیچکدام همانند امتحا تافل نبوده اند، اما به یاد داشته باشید که به طور کلی تافل هم مثل آزمون های دیگر است. توصیه های دایلو به شما این است که:

 • مطمئن شوید که تاریخ برگزاری آزمون را از قبل به خاطر بسپارید و زمان کافی را برای تقویت نقاط ضعف خود در نظر بگیرید.
آزمون ماک تافل اینترنتی
 • کتاب های تافل را خریداری کنید و به انجام تست های مختلف بپردازید، بخصوص در چند هفته قبل از آزمون اصلی.
 • حتما در روز آزمون مدارکی را که نیاز خواهید داشت، به همراه خود داشته باشید، پس برای این کار آن ها را از قبل آماده کرده تا این مسئله باعث ایجاد استرس برای شما نگردد.
 • هنگام مطالعه سعی کنید در مکانی آرام و به دور از شلوغی باشید. سعی کنید به موسیقی ( به خصوص همراه با آواز) گوش ندهید، زیرا نیاز است که چندین بار به بررسی لیسنینگ و ریدینگ تافل بپردازید.

نکات ارائه شده در این مقاله را بخاطر بسپارید و آزمون تافل اولین قدم برای شما در فراگیری زبان انگلیسی خواهد بود. امیدواریم با خواندن مطالب توانسته باشیم شما را بیشتر با آزمون های آزمایشی ماک تافل آشنا کنیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.