مدرک تافل برای تحصیل در اروپا:

موسسه زبان دایلو در اینجا به بررسی اینکه آیا مدرک تافل (TOEFL ibt) مورد قبول دانشگاه ها، کالج ها یا دانشکده های اروپا می باشد می پردازد تا با آگاهی از نمره یا امتیاز مورد نیاز در آزمون تافل برای کسب پذیرش از دانشگاه های اروپا آشنا شوید و مقایسه ای نیز با ازمون آیلتس صورت می گیرد. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مدرک تافل برای اروپا

بهترین دانشگاه های اروپا مشتاق خوش آمد گویی به دانشجویان کشور های مختلف هستند. اگر شما نیز یک دانشجوی کوشا هستید و مایل به کسب مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود از یکی از دانشگاه های اروپا هستید، بسیاری از دانشگاه ها به شما پذیرش خواهند داد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که آیا می توانید به ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپا بپردازید، شاید نیاز باشد که در آزمون تافل شرکت کنید.

بسیاری از دانشجویان سوال می کنند که آیا نمرات تافل آن ها برای ورود به بهترین دانشگاه های اروپا قابل قبول می باشد؟. برای پاسخ به این سوال، نیاز است که لیستی از نمرات مختلف تافل که بهترین دانشگاه های اروپا تعیین کرده اند را به شما ارائه دهیم. پس به نمرات و مراکز آموزش عالی زیر توجه کنید. همچنین برای موفقیت در این آزمون، دوره تدریس خصوصی تافل را توصیه می کنیم.

نمرات مورد نیاز تافل برای بهترین دانشگاه های اروپا:

نمره تافل iBT 79 الی 80:

 • دانشگاه (KU Leuven)
 • دانشگاه (Tampere)
 • دانشگاه (Bologna)

نمره تافل iBT 88:

 • دانشگاه (Leiden)
 • دانشگاه (Karlsruhe Institute of Technology)
 • دانشگاه (Central European University)

نمره تافل iBT 90:

 • دانشگاه (Erasmus Rotterdam)
 • دانشگاه (Chalmers University of Technology)
 • دانشگاه (Jönköping)

نمره تافل iBT 92:

 • دانشگاه (Helsinki)
 • دانشگاه (Brussels)

نمره 100 تافل iBT:

 • دانشگاه (Luxembourg)
 • دانشگاه (Masaryk)
 • دانشگاه (Radboud)
نمرات تافل برای اروپا

البته این نکته را نیز درنظر داشته باشید که دوره های کارشناسی ارشد که قصد شرکت در آن را دارید، جنبه های دیگر درخواست شما را نیز درنظر می گیرند (معدل کل، توصیه استادان دیگر و…) و تنها شما بر اساس نمره تافل خود پذیرش نمی گیرید.

همچنین در برخی از دوره های کارشناسی ارشد ممکن است که نیاز باشد شما نمره بالاتری را در آزمون تافل کسب کنید. برای مثال اگر که در دوره ای ارائه (presentation) و رایتینگ زیاد باشد، همانند دوره های دانشگاهی Liberal Arts و یا علوم انسانی، آن ها احتمال نمره بالاتری در آزمون تافل را لازم می دانند. توصیه می کنیم که برای اطلاع از آخرین تغییرات، حتما به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود سر بزنید.

مدرک تافل برای تحصیل در انگلستان:

بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپا و انگلستان را دارند، چیز زیادی درباره این آزمون بین المللی نمی دانند. آزمون تافل ارتباط بیشتری با امریکای شمالی دارد و بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کالج های انگلیس یا ایرلند شمالی را دارند، معمولا در آزمون آیلتس شرکت می کنند.

همچنین دولت انگلستان و ایرلند اخیرا آزمون تافل را از لیست ازمون های قابل قبول خود برای ویزای دانشجویی حذف کرده اند. پس اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان را دارید، آیا لازم است که در امتحان تافل شرکت کنید؟ شاید برای شما جالب باشد، اما پاسخ به این سوال می تواند “بله” باشد. با وجود اینکه دولت مرکزی انگلستان ازمون تافل را رد کرده است، اما مراکز آموزشی این کشور این امکان را دارند که نمرات آزمون تافل را بپذیرند.

امتیاز تافل برای دانشگاه اروپا

اگر که دانشگاهی که شما قصد تحصیل در آن را دارید نمرات تافل را به عنوان اثبات توانایی های زبان انگلیسی می پذیرد، آن ها می توانند از ویزای دانشجویی شما حمایت کنند. این مسئله در ارتباط با مراکز آموزش عالی انگلستان و ایرلند حقیقت دارد، با وجود اینکه ممنوعیت توسط  دولت ایجاد شده است. می توان گفت که تقریبا کلیه دانشگاه هایی که در ایرلند و انگلستان در گذشته نمرات تافل را می پذیرفتند، هنوز نیز آن ها را تایید می کنند.

اما دانشگاه های در اتحادیه اروپا، ناحیه شنگن، و دیگر بخش های اروپا چطور؟ آیا آن ها مدرک آیلتس را استاندارد نشان دهنده سطح زبان انگلیسی غیر انگلیسی زبان ها می دانند؟. بسیاری از داوطلبین تصور می کنند که به این شکل است، اما در حقیقت اینگونه نیست. بسیاری از دوره های دانشگاهی اروپا که به زبان انگلیسی تدریس می گردند، هر دو آزمون تافل و آیلتس را می پذیرند.

پس گرفتن مدرک تافل با نمره مورد نظر، یکی از گزینه های شما می باشد. تصمیم اینکه آیا در آزمون آیلتس شرکت کنید یا تافل بیشتر به ترجیح شما بستگی دارد و اینکه آیا شما با انگلیسی امریکایی راحت تر هستید یا انگلیسی بریتیش. همچنین در نقاط مختلف دنیا، مراکز برگزاری آزمون تافل بیشتر از آیلتس می باشد و شاید برای شما شرکت در آزمون تافل آسان تر از آیلتس باشد. اگر که شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های امریکا یا کانادا را داشته باشید، گرفتن مدرک تافل یکی از بهترین گزینه ها است.

نمرات تافل برای تحصیل در اروپا

اما این نکته را نیز به خاطر بسپارید که مدرک تافل و ایلتس هر دو مورد قبول بسیاری از دانشگاه های امریکای شمالی می باشند.

مزایا و معایب مدرک تافل برای تحصیل در اروپا چیست؟

اگر که شما قصد دارید که یک دانشجوی بین المللی شوید و در دوره های مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس در دانشگاه های اروپا شرکت کنید، نیاز است که اثبات کنید که سطح زبان شما بالا می باشد. و احتمالا این را نیز می دانید که یکی از روش های انجام این کار با استفاده از مدرک تافل صورت می گیرد.

آزمون بین المللی تافل که توسط شرکت ETS برگزار می گردد، یکی از محبوب ترین ازمون های سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی است که زبان انگلیسی زبان اول آن ها نیست. البته همان طور که اشاره کردیم، آزمون های دیگری نیز وجود دارند که می توانید در آن ها هم شرکت کنید. برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا کسب مدرک تافل برای شما مناسب است یا خیر، در زیر به فواید و معایب این آزمون می پردازیم.

نمره آزمون تافل برای پذیرش دانشگاه های اروپا

آزمون TOEFL یک ازمون استاندارد سازی شده است که به ارزیابی سطح چهار مهارت زبان انگلیسی (ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ) و چگونگی استفاده شما در ارتباط با موضوعات آکادمیک می پردازد. نمرات آزمون تافل اغلب در روند پذیرش دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد. اما این آزمون برای اهداف دیگر نیز مناسب می باشد. همانند ورود به دبیرستان های خارج، حضور در دوره های کوتاه مدت و کسب ویزای دانشجویی.

دو نوع آزمون تافل وجود دارد که شما می توانید در آن ها شرکت کنید. آن ها شامل آزمون تافل اینترنتی (iBT) و آزمون تافل بازنگری شده کاغذی (PBT) می باشد. مراکز برگزار کننده بیشتری برای تافل اینترنتی (iBT) وجود دارد و نوع کاغذی این آزمون در مناطقی که دسترسی به اینترنت مناسب نیست معمولا برگزار می گردد.

4 مزیت شرکت در آزمون تافل:

 1. آزمون تافل مورد تایید بسیاری از دانشگاه های دنیا می باشد.

علاوه بر آن، این ازمون مورد تایید کلیه دانشگاه های امریکا می باشد. حدود 10 هزار دانشگاه در 130 کشور مدرک تافل را می پذیرند که شامل کشور های کانادا، انگلستان و استرالیا می باشد. کل 100 دانشگاه برتر دنیا آزمون تافل را تایید کرده اند. این به این معناست که درخواست پذیرش خود را به هر دانشگاهی که ارائه دهید، این امکان وجود دارد که بتوانید از نمرات آزمون تافل برای اثبات سطح زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

مدرک تافل ibt برای اروپا

البته به طور طبیعی، نیاز است که شما حتما به بررسی اینکه دانشگاه مورد نظرتان نمرات آزمون تافل را می پذیرد بپردازید تا مطمئن شوید که مرکز مورد نظر شما جزء استثنا ها نباشد.

 1. ثبت نام در تافل بسیار آسان است:

شما می توانید در هر کجا که هستید در این ازمون به صورت اینترنتی ثبت نام کنید. همچنین این امکان وجود دارد که بتوانید مراکز برگزاری آزمون را در هر کجای دنیا پیدا کنید. این یکی از مزیت هایی است که برای بسیاری از آزمون های زبان دیگر حقیقت ندارد. سالانه حدود 50 تاریخ شرکت در آزمون تافل ibt وجود دارد و نتایج پس از 15 روز مشخص می گردد.

 1. منابع آموزشی رایگان زیادی وجود دارد:

به دلیل این که این آزمون بسیار معروف است، منابع بسیاری وجود دارند تا به شما کمک کنند که خود را برای شرکت در امتحان اصلی آماده کنید که در این میان برخی از آن ها رایگان می باشند. با کمی جستوجو متوجه خواهید شد که میزان زیادی تمرین، کتاب، ویدیو و دوره های آنلاین وجود دارد که شامل آن هایی که توسط ETS ارائه می گردد نیز می شود.

 1. ارزیابی شرکت کنندگان بسیار عمیق می باشد:

این یعنی که سوالات تافل تنها در ارتباط با انتخاب پاسخ صحیح یا اشتباه نیستند، بلکه موضوع و نوع پاسخ های مورد قبول نیز اهمیت دارد. برای مثال بخش اسپیکینگ آزمون به صورت عادلانه تر بررسی می شود، زیرا توسط 3 الی 4 مدرس مورد ارزیابی قرار می گیرد تا تنها 1 ممتحن. مثال دیگر این است که سوال های چند گزینه ای (multiple-choice) نیز وجود دارند که موجب افزایش احتمال ارائه پاسخ صحیح می گردد.

در نتیجه آزمون تافل یک ازمون متعادل توسط دانشجویان و دانشگاه ها درنظر گرفته می شود.

4. جنبه منفی آزمون تافل ibt:

 1. تاریخ های برگزاری آزمون به سرعت رزرو می گردند:

البته این به دلیل محبوبیت آزمون می باشد. پس با وجود اینکه آزمون 50 بار در سال برگزار می شود، که البته بستگی به امکانات یک کشور نیز دارد، ممکن است نتوانید در تاریخ مورد نظر خود امتحان دهید. در نتیجه نیاز خواهد بود که تا تاریخ برگزاری آزمون بعدی صبر کنید.

 1. نیاز است در هر 4 مهارت زبان انگلیسی ماهر باشید:

این به این معناست که شما نمی توانید تنها با اتکا بر تقویت گرامر یا دایره لغات خود، نمره خود را ارتقاء دهید. زیرا ممکن است که با آشنا نبودن با تکنیک های این آزمون (برای مثال بهترین شکل مدیریت زمان و پاسخ دهی به سوال ها) امتیاز کمتری کسب کنید. البته همیشه این فرصت را دارید که با انجام تمرینات مناسب و به کمک یک مدرس باتجربه تافل، تکنیک های این آزمون را یاد گرفته و بکار ببرید.

 1. زمان آزمون نسبت به آزمون های دیگر طولانی تر است:

مدت زمان انجام آزمون تافل ibt حدود 4.5 ساعت می باشد.

کسب مدرک تافل اینترنتی برای تحصیل در اروپا

این به این معناست که از شما انتظار می رود که بتوانید تمرکز خود را به مدت طولانی حفظ کنید. همچنین برای مثال، در بخش مقاله نویسی نیاز است که بخش هایی از لیسنینگ را برای تکمیل نوشته های خود بیاد بیاورید.

 1. نیازمند داشتن مهارت های ابتدایی استفاده از کامپیوتر می باشد:

از آنجایی که آزمون تافل iBT به صورت اینترنتی برگزار می گردد، نیاز است که در استفاده از کامپیوتر به خصوص تایپ کردن، ماهر باشید. این را درنظر داشته باشید که نیاز است که یک مقاله حدود 300 کلمه ای را در مدت زمان محدود بنویسید. هر چه که شما سریع تر بتوانید تایپ کنید، زمان بیشتری را برای تمرکز بر روی سوال و گزینه ها و کسب نمره بیشتر حفظ خواهید کرد.

این مزایا و معایب برخی از جنبه های اصلی هستند که نیاز است قبل از آمادگی و ثبت نام در آزمون تافل به آن ها فکر کنید. اگر که تصمیم دارید که در آزمون تافل شرکت کنید، بر روی این قسمت کلیک کنید تا درباره مراکز برگزاری تافل در تهران و تاریخ های برگزاری آزمون اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشیم شما را با نمرات مورد نیاز تافل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا و مزایا و معایب این ازمون زبان انگلیسی بین المللی آشنا کنیم و توانسته باشیم به برخی از سوال های شما پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.