نمونه سوال و تمرینات آزمون تافل:

آکادمی دایلو در اینجا نمونه سوالات و منابع آزمون تافل (TOEFL Questions) و آزمون های سال های گذشته تافل (TOEFL Past Paper) که شامل تمرینات امتحان تافل می باشد را ارائه می دهد. همچنین در ادامه به سوالات رایج بسیاری از داوطلبان در ارتباط با امتحان تافل پاسخ می دهیم و نمره تافل که برای ورود به دانشگاه های معروف دنیا لازم است را بررسی می کنیم.

توصیه می کنیم برای کسب حداقل نمره 90 در آزمون تافل از معلم خصوصی تافل دایلو و کلاس تافل دایلو استفاده کنید. برای شروع کلاس، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

آکادمی دایلو به تمام زبان آموزان خود که در دوره های آموزشی ثبت نام کرده اند، مشاوره در زمینه نمرات مورد نیاز برای پذیرش مراکز علمی / حرفه ای، فرمت و ساختار ازمون تافل، راهنمای آماده سازی برای شرکت در امتحانات بین المللی و… را ارائه می دهد. برای اینکه بتوانید نمره بالایی در آزمون تافل کسب کنید، دوره تدریس خصوصی تافل دایلو روشی موثر برای موفقیت شما در مدت 3 الی 4 ماه می باشد.

اما با این همه سوال و برنامه ریزی که نیاز است انجام گیرد، برخی وقت ها ممکن است فکر کنید که مسیر دشواری را نیاز است طی کنید. در اینجا برای شما به مطالبی اشاره می کنیم تا بتوانیم به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهیم.

نمرات تافل برای کسب پذیرش از دانشگاه ها:

در زیر به بررسی نمره مورد نیاز در آزمون تافل برای گرفتن پذیرش اشاره می کنیم.

دانشگاه ام آی تی (MIT University):

 • آزمون تافل iBT: حداقل نمره 90، اما نمره 100 توصیه می شود.
 • رشته مهندسی مکانیک کارشناسی ارشد: نمره 100 تافل iBT
 • رشته مهندسی برق و کامپیوتر کارشناسی ارشد: نمره 100 تافل
 • رشته اقتصاد کارشناسی ارشد: امتیاز 100 تافل

دانشگاه استنفورد (Stanford University):

 • رشته اقتصاد کارشناسی ارشد: نمره 100 تافل
 • دانشکده بیزینس: نمره 100 تافل iBT

اگر متقاضیانی که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه استنفورد اقدام کنند و نمره تافل کمتر از حداقل کسب کرده باشند، امکان موفقیت در پذیرش وجود دارد، اما نیاز خواهد بود که در آزمون های زبان این دانشگاه شرکت کنند.

دانشگاه یو سی اِل اِی (UCLA):

 • مقطع کارشناسی ارشد: نمره 87 تافل اینترنتی iBT
 • مقطع کارشناسی: نمره 100 تافل iBT
 • مهندسی برق: نمره 87 تافل اینترنتی

دانشگاه تکزاس آستین (UT Austin):

 • مقطع کارشناسی ارشد: نمره 79 تافل iBT
 • دانشکده خبر: حداقل نمره 79، نمره ای که توصیه می شود 85، میانگین نمره متقاضیان :105
 • رشته مهندسی مکانیک کارشناسی ارشد: حداقل امتیاز 79

دانشگاه کلمبیا (Columbia University):

 • مقطع کارشناسی: نمره 100 تافل iBT
 • دانشکده هنر: حداقل نمره 100
 • کارشناسی ارشد حقوق: حداقل نمره 105 تافل اینترنتی

دانشگاه فلوریدا (University of Florida):

 • دانشکده بیزینس وارینگتون: حداقل نمره 80 تافل iBT
 • دپارتمان کامپیوتر و علوم مهندسی: نمره 80 تافل

دانشگاه نورس کرولینا (NCSU)

 • مقطع کارشناسی: نمره تافل 85
 • مقطع کارشناسی ارشد: نمره تافل 80
 • مهندسی برق و کامپیوتر مقطع کارشناسی ارشد: نمره 90

دانشگاه آریزونا (ASU):

 • مقطع کارشناسی ارشد: نمره تافل 80
 • دانشکده بیزینس کاری: نمره تافل 80
 • دانشکده علوم مولکولی: نمره تافل 100
 • مهندسی مقطع کارشناسی ارشد: نمره تافل 80

دانشگاه راتجرز نیوجرزی (Rutgers):

 • برای تمام رشته ها: نمره تافل اینترنتی 79
 • رشته پرستاری و داروسازی: نمره تافل 100

دانشگاه آیو وا (Iowa State University):

 • مقطع کارشناسی: نمره تافل 71
 • مقطع کارشناسی ارشد: نمره تافل 81
 • مهندسی مکانیک کارشناسی ارشد: نمره 79 تافل iBT

نکته ای که مهم است بدانید، اینکه اگر که وضعیت کلی خوبی را از نظر تحصیلی داشته باشید ولی نمره تافل شما کمی پایین تر از حداقل نمره برای پذیرش باشد، هنوز احتمال گرفتن پذیرش وجود دارد. ممکن است در این گونه مواقع، متقاضی پذیرش مشروط بگیرد (conditional admission) به این معنا که نیاز است در کلاس های زبان دانشگاه شرکت کند و… . از آنجایی که تمام دوره های آموزشی به زبان انگلیسی برگزار می گردد، داشتن سطح مناسب در این زبان بسیار ضروری است.

سوالات رایج درباره آزمون تافل:

آیا نیاز است در کلاس های تافل شرکت کنم؟

شرکت در این آزمون برای افرادی که سطح زبان آن ها متوسط رو به بالا است مناسب می باشد. اگر که حس می کنید که سطح زبان شما در یک یا چند تا از مهارت های اصلی زبان (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) ضعیف است، نیاز است که با کمک یک استاد زبان با تجربه به تقویت دانش خود و استفاده کاربردی از آن چه که یاد گرفته اید، بپردازید. کلاس های آموزش زبان دایلو در این زمینه بسیار برای شما مناسب خواهد بود، زیرا در تمام مراحل آموزشی و ثبت نام همراه شما می باشد.

آیا زمان شرکت در آزمون تافل اهمیت دارد؟

بسیار حائز اهمیت است که بدانید چه زمانی در این آزمون شرکت کنید و چه قدر زمان برای مطالعه دارید. برای این کار در ابتدا به آخرین زمان های ارسال در خواست در دانشگاه ها و مراکز مختلفی که در نظر دارید، نگاه کنید. این را بخاطر داشته باشید که سازمان ETS، نمرات آزمون را 13 روز پس از برگزاری آزمون برای شما ایمیل می کند و از این زمان به بعد، حدود 1 تا 6 هفته نیز طول می کشد تا نمرات شما به مرکز مورد نظرتان ارسال گردد (ارسال به مراکز خارج از امریکا بیشتر زمان می برد). هنگامیکه به برنامه ریزی آخرین زمان ارسال درخواست خود فکر می کنید، نیاز است که این بازه های زمانی را نیز درنظر بگیرید.

محتوای آزمون تافل چیست؟

این آزمون دارای 4 بخش است که از مهارت های شنیداری (Listening)، درک مطلب (Reading)، صحبت کردن (Speaking) و نوشتار (Writing) تشکیل شده است. موضوع مطالب هر کدام از این مهارت ها در ارتباط با بحثی آکادمیک و دانشگاهی می باشد. برای مثال در بخش درک مطلب، شرکت کنندگان متن هایی را می خوانند که شباهت بسیاری به متون کتاب های علمی سال اول و دوم دانشگاه دارد.

در بخش شنیداری یا لیسنینگ، آزمون دهندگان به صحبت هایی گوش می دهند که به زندگی دانشگاهی دانشجویان ارتباط دارد و همچنین سخنرانی های دانشگاهی نیز جزئی از این مباحث است. در قسمت صحبت کردن و نوشتن (اسپیکینگ و رایتینگ)، برخی از مطالبی که نیاز است داوطلبین ارائه دهند، در ارتباط با موضوعات دانشگاهی و زندگی دانشجویی است و برخی دیگر بر روی زندگی شخصی و دیدگاه آزمون دهندگان تمرکز می کنند.

بخش های امتحان تافل چگونه دسته بندی شده اند؟

فرمت آزمون تافل اینترنتی (TOEFL iBT) به شکل 4 بخشی است. بخش ریدینگ معمولا از 3 متن طولانی تشکیل شده است که هر کدام دارای 12 الی 14 سوال می باشد. در قسمت لیسنینگ معمولا 6 فایل صوتی برای شرکت کنندگان پخش می گردد و هر برای هر فایل 5 الی 6 سوال درنظر گرفته شده است.

سوال های بخش درک مطلب و شنیداری از نوع چند گزینه ای (multiple-choice) هستند. بخش اسپیکینگ یا مکالمه از 6 سوال تشکیل شده است که 4 تا از آن ها از نوع وابسته (integrated) هستند که به معنی خواندن، شنیدن و سپس صحبت کردن است.

اما دو بخش دیگر آن مستقل (independent) می باشد که در آن ها نیازی به خواندن متن و گوش دادن نیست.

رایتینگ این آزمون هم دارای 1 بخش وابسته (integrated) می باشد. اما دومین بخش تست رایتینگ را نوشتار خالص می نامیم، به این معنا که آزمون دهندگان یک مقاله شخصی که بر پایه یک سوال مطرح شده می باشد، می نویسند. ساختار آزمون تافل کاغذی (TOEFL PBT) متفاوت از ساختار تافل iBT است.

نمره دهی در آزمون تافل به چه شکل است؟

نمره دهی به قسمت های مختلف مهارت های اسپیکینگ و ریدینگ، بخشی از آن برطبق درصد سوال هایی است که آزمون دهندگان درست پاسخ می دهند. به این امتیاز، نمره خام یا raw score می گویند. سپس نمره خام شما بر طبق نسبت سختی سوال هایی که در آزمون مطرح شده است و عوامل دیگری که مرکز ETS آن ها را نمایان نمی کند، تعیین می شود. اما به طور کلی می توان گفت که امتیاز خام شرکت کنندگان به امتیاز نهایی آن ها بسیار نزدیک می باشد.

جالب است بدانید که مهارت های صحبت کردن (Speaking) و نوشتار (Writing) توسط ممتحنین که پاسخ های ضبط شده و نوشته شده توسط آزمون دهندگان را بررسی می کنند، نمره دهی می شود. برای مشاهده راهنمای امتیازدهی رسمی اسپیکینگ و همچنین راهنمای نمرات بخش رایتینگ بر روی آن ها کلیک کنید.

چرا کسب نمره بالا در آزمون تافل اهمیت دارد؟

 اگر که می خواهید از دانشگاه های امریکا یا کانادا کمک هزینه تحصیلی بگیرید، ازمون تافل به خصوص بخش مکالمه (Speaking) از اهمیت بسیاری برخوردار است. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که برای کسب کمک هزینه تحصیلی، رقابت زیاد است و معمولا به متقاضیان بومی امریکا و کانادا یا آن هایی که اهل کشور های انگلیسی زبان هستند ارائه می گردد.

نمونه سوال های ازمون تافل ibt

جالب است بدانید که اگر معدل کل و نمرات درسی یک فرد عالی باشد، اما نمره تافل پایینی کسب کند، احتمال کسب کمک هزینه تحصیلی نیز بسیار کم خواهد بود. این به این دلیل است که انتظار می رود که داوطلبین توان مکالمه به زبان انگلیسی خوبی داشته باشند تا بتوانند با دانشجویان دیگر به تبادل نظر علمی پرداخته و در کار های تحقیقاتی و آزمایشگاهی فعالیت ثمر بخشی داشته باشند.

برای اطلاع از هزینه کلاس ها به بخش ثبت نام مراجعه نمایید.

پس از تعیین سطح و بررسی اهداف زبان آموزان، کتاب های مناسب انتخاب می گردد. همچنین منابع زبان دایلو نیز برای کلیه زبان آموزان انتخاب می گردد.

کلاس های تافل دایلو، طبق زمان های انتخابی زبان آموزان به صورت 2 الی 3 جلسه در هفته و یا فشرده برگزار می گردد. توصیه ما این است که سعی کنید زمان هایی را برای برگزاری کلاس انتخاب نمایید که از آرامش ذهنی بیشتری برخوردار هستید تا بتوانید با کیفیت بیشتری مطالب را بیاموزید.

بله. مهمترین مسئله برای ما کیفیت و نظم کلاس می باشد. به همین جهت آکادمی دایلو بهترین اساتید زبان را در تیم آموزشی خود انتخاب می نماید. در صورتی که از نحوه تدریس مدرس خود رضایت ندارید و یا از مسئله ای ناراضی هستید، حتما در اولین فرصت با ما تماس بگیرید تا به سرعت مشکل کلاس شما را رفع نماییم.

تعداد جلسات لازم برای زبان آموزان مختلف متفاوت می باشد. بر اساس سرعت یادگیری شما، سطح فعلی زبان شما و زمان های آزادی که دارید، می توان تعداد جلسات میانگینی را در نظر گرفت تا بتوانید به نتیجه مورد نظر خود برسید.

برای شروع کلاس تافل خود، فرم ثبت نام زیر را تکمیل نمایید.