تلفن تماس: 02128421541

راهنمای ثبت نام در آزمون آیلتس:

موسسه زبان دایلو در اینجا نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس (IELTS) در تهران و در دیگر شهر های ایران را برای شما بیان می کند تا با یادگیری روند ثبت نام در ازمون ایلتس، از میزان استرس شما برای شرکت در این آزمون چه نوع آکادمیک و چه جنرال کاسته شود. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

ثبت نام در آزمون آیلتس

در میان آزمون های بین المللی زبان انگلیسی که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان و یا اشتغال استفاده می گردد، آزمون آیلتس یکی از معروف ترین آن ها می باشد. همانطور که درباره ساختار IELTS صحبت کرده ایم، این آزمون به دو شکل آکادمیک و جنرال برگزار می گردد. اگر که شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع پیش دانشگاهی یا مقاطع دانشگاهی کارشناسی یا کارشناسی ارشد را دارید، نیاز است که در نوع آکادمیک این آزمون شرکت کنید. جهت موفقیت در این آزمون، کلاس خصوصی آیلتس دایلو در تهران و شهرستان را به شما توصیه می کنیم.

از طرف دیگر، اگر که قصد مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان و یا کار و اشتغال دارید، نیاز است که در نوع جنرال این آزمون برای کسب ویزای خود شرکت کنید. توجه داشته باشید که برای سفر به کشور انگلستان و تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز است که در آزمون آیلتس برای انگلستان ثبت نام کنید که با کلیک بر روی آن می توانید بیشتر با این آزمون آشنا شوید.

کلیه علاقه مندان می توانند در آزمون IELTS شرکت کنند و این آزمون معمولا برای داوطلبینی که بالای 16 سال سن دارند، توصیه می شود. آزمون آیلتس حدود 4 بار در هر ماه برگزار می شود که در سال می تواند گفت که این میزان به 48 بار می رسد که تکرر برگزاری آن بستگی به میزان تقاضا و شرایط مراکز برگزار کننده دارد.

ثبت نام در آزمون آیلتس به چه صورت انجام می گیرد؟

به طور رایج دو روش برای ثبت نام در آزمون آیلتس وجود دارد:

  • به صورت اینترنتی: برای انجام ثبت نام به صورت اینترنتی، ابتدا نیاز است که به وبسایت ieltsessentials مراجعه کنید (در پایین صفحه موجود می باشد) و سپس با انتخاب کردن کشور و شهر مورد نظر خود و نوع آزمون آیلتس که مایل هستید امتحان دهید، مراکز برگزاری آزمون به شما معرفی می گردد.
روش ثبت نام در ازمون ایلتس

سپس با بررسی مراکز پیشنهادی و تاریخ های برگزاری آزمون می توانید تاریخ آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید ثبت نام خود را تکمیل کنید، نیاز است که یک حساب کاربری در این وبسایت برای خود ایجاد کنید و مشخصات خود را به طور دقیق وارد کنید. پس از تکمیل کردن فرم ها و ایجاد حساب کاربری، نیاز است که مرکز برگزاری آزمون را از مراکز موجود در شهر خود انتخاب کنید. سپس تاریخ شرکت در آزمون را انتخاب خواهید کرد و درخواست خود را ثبت می کنید.

برای ثبت نهایی و پایان روند ثبت نام آیلتس، نیاز است که هزینه آن را پرداخت کنید که در ایران می توانید با تماس با مرکز برگزاری آزمون، از طریق وبسایت و یا از طریق واریز به شماره حساب، پرداخت خود را انجام دهید و ثبت نام خود را در آزمون آیلتس تکمیل کنید. برای مشاهده مراکز رسمی برگزاری آزمون آیلتس در تهران، بر روی آن کلیک کنید.

  • به صورت حضوری: شما می توانید با مراجعه به وبسایت ieltsessentials که در پایین این صفحه آدرس آن وجود دارد، لیستی از مراکز برگزاری آیلتس را در شهر خود مشاهده کنید. سپس با دریافت آدرس و شماره تماس، می توانید به صورت حضوری به یکی از مراکز آزمون آیلتس در شهر خود مراجعه کنید و ثبت نام خود را انجام دهید. دقت داشته باشید که برای ثبت نام در آزمون آیلتس، نیاز است که گذرنامه معتبر داشته باشید.

نکاتی در ارتباط با ثبت نام در آزمون آیلتس:

همانطور که اشاره کردیم، برای ثبت نام در ازمون ایلتس نیاز است که دارای یک پاسپورت معتبر باشید، زیرا آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است و در سراسر دنیا شناخته شده می باشد. به همین جهت، شماره پاسپورت شما بر روی مدرک آیلتس شما درج می گردد. در زیر به برخی دیگر از نکات مرتبط در ارتباط با ثبت نام در آزمون IELTS اشاره می کنیم:

  • برای شرکت در آزمون آیلتس نیاز است که حداقل 16 سال سن داشته باشید.
  • اطلاعات شخصی شما که در هنگام ثبت نام وارد می کنید، باید دقیقا مطابق با اطلاعات درون گذرنامه باشد.
  • نیاز است که در روز شرکت در آزمون آیلتس، گذرنامه خود را به همراه داشته باشید.
ثبت نام در آزمون IELTS

مراحل ثبت نام در آزمون آیلتس:

  • به وبسایت رسمی آیلتس (ieltsessentials) و یا وبسایت مرکز برگزاری آیلتس شهر خود مراجعه کنید.
  • مرکز آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام دهید و هزینه آزمون را پرداخت کنید. همچنین می توانید با دریافت فرم و پر کردن آن، به صورت پستی، آن را به مرکز برگزاری آزمون مورد نظر خود ارسال کنید.
  • ایمیلی از مرکز مورد انتخاب خود در ارتباط با تایید زمان و تاریخ برگزاری آزمون دریافت خواهید کرد.
  • زمان برگزاری تست اسپیکینگ خود را نیاز است که چند روز بعد مشخص کنید که این مسئله بستگی به مراکز برگزاری آیلتس دارد. پس از مشخص کردن زمان برگزاری تست اسپیکینگ، ایمیلی دریافت خواهید کرد که جزئیات زمان و مکان برگزاری اسپیکینگ در آن وجود خواهد داشت.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید با روند ثبت نام در آزمون آیلتس آشنا شده باشید و توانسته باشیم که به بسیاری از سوال های شما در این باره پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.

منو را ببند
.
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.