پادکست های آموزش آزمون آیلتس:

موسسه زبان دایلو در اینجا به بررسی پادکست های آیلتس (IELTS) می پردازد که شامل تراک های لیسنینگ ایلتس به زبان انگلیسی می باشد و درباره مزایا یا فواید و منابع مناسب پادکست آزمون آیلتس توضیحاتی را ارائه می دهد تا بتوانید با گوش دادن به آن ها مهارت لیسنینگ خود را برای شرکت در امتحان آیلتس تقویت کنید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

پادکست های آزمون آیلتس (IELTS)

یکی از روش هایی که بسیاری از مدرسین با تجربه آزمون بین المللی آیلتس به کلیه داوطلبین توصیه کرده اند، گوش دادن به فایل های صوتی پادکست آیلتس می باشد. این توصیه دلایل بسیاری دارد و روشی موثر برای تقویت مهارت لیسنینگ متقاضیان شناخته شده است. به قول یکی از مدرسین، گوش دادن به پادکست ها روش بسیار مفیدی برای تقویت مهارت شنیداری داوطلبین حتی در هنگام رفت آمد می باشد.

آیا شما نیز این را احساس می کنید که نیاز به تمرین لیسنینگ بیشتری دارید؟ آیا زمان کافی را برای تقویت مهارت لیسنینگ خود صرف می کنید؟ آیا می توانید که به طور قاطع بگید که وقت کافی برای انجام این کار ها دارید؟ بسیاری از متقاضیان ازمون ایلتس بیان کرده اند که زمان کافی ندارند. در اغلب موارد، هنگامی که مدرسین موسسه دایلو در دوره آموزش خصوصی آیلتس از زبان آموزان سوال می کنند که کدام یک از مهارت های زبان انگلیسی خود را مایل اند که تقویت کنند، آن ها به لیسنینگ و اسپیکینگ اشاره می کنند.

کمک به تقویت مهارت اسپیکینگ، معمولا راحت تر صورت می گیرد، زیرا این امکان وجود دارد که به داوطلبین آیلتس، میزان زیادی تمرینات گروهی ارائه داد و یا بحث های گروهی را ترتیب داد. اما معمولا دیده می شود که توجه کمتری به مهارت لیسنینگ می شود. شاید علت آن به این دلیل است که برخی متخصصین فکر می کنند که اگر داوطلبین به تنها می توانند لیسنینگ را انجام دهند، پس نیازی به آموزش نیست.

شاید تا حدی این مسئله درست باشد، اما توصیه دایلو همیشه این بوده است که معلم ها نیاز است که زمانی را صرف انجام تمرین ها و آموزش نکات لیسنینگ اختصاص دهند. در کنار آموزش و تمرین های کلاسی، منابع بسیار زیادی نیز در اینترنت برای تقویت لیسنینگ وجود دارد که باعث می شود متقاضیان آیلتس بتوانند مهارت لیسنینگ خود را در هر زمان که مایل باشند بیش از پیش تقویت کنند.

پادکست های ایلتس

برخی از منابع پادکست های آیلتس کدام اند؟

همانطور که اشاره کردیم، گوش دادن به پادکست های آیلتس یکی از بهترین روش ها برای تقویت لیسنینگ خود هنگام سفر و حرکت می باشد. اگر که تا به حال از پادکست ها استفاده نکرده اید، آن ها فایل های صوتی هستند که می توانید آن ها را از طریق اینترنتی به تلفن همران هوشمند یا کامپیوتر خود دانلود کنید و معمولا به صورت چندین سریال می باشند.

همچنین این امکان وجود دارد که به محض اینکه پادکست های جدیدی ارائه شود، بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید. برای این کار نیاز است که یکی از مشترکین (subscriber) کانال پادکست آیلتس مورد نظر خود شوید تا بتوانید به اخرین پادکست های منتشر شده گوش دهید.

با وجود گزینه های مختلف و انتخاب های گوناگون، زبان آموزان قادر خواهند بود که پادکست مورد نظر خود را که مطابق با نیاز ها و علاقه مندی های آن ها است را پیدا کنند. اکثر پادکست ها رایگان هستند و زبان آموزان می توانند به آن ها تا جایی که دوست دارند گوش دهند. در اینجا به پادکست های آموزش زبان انگلیسی و آیلتس اشاره می کنیم:

 1. پادکست های انگلیسی englishclass101.com:

در این وبسایت به منابعی فراتر از پادکست می توانید دسترسی پیدا کنید. این وبسایت سرگرمی های بسیاری را به همراه درس های صوتی و تصویری در ارتباط با موضوعات متنوع ارائه می دهد. برای استفاده از این وبسایت نیاز است که عضو آن شوید و عضویت در 3 نوع ارائه می گردد و بسیاری از علاقه مندان نوع “premium” را انتخاب می کنند.

پادکست های لیسنینگ آیلتس

اگر که مایل باشید می توانید در ابتدا نمونه ای از درس ها و مطالب را در این وبسایت بررسی کنید و اگر که مناسب سطح شما بود، می توانید سپس عضویت خود را از رایگان به دائمی تغییر دهید. این وبسایت به طور قطعی یکی از ابزار های موثر برای توسعه دادن مهارت های لیسنینگ شما برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس می باشد.

 1. پادکست های صوتی TED:

بسیاری از افراد ویدیو های TED را تماشا کرده اند و برخی از مدرسین از این ویدیو ها در کلاس ها به منظور آموزش لیسنینگ یا زبان عمومی نیز استفاده کرده اند. اما آیا تا به حال به پادکست های صوتی نیز گوش کرده اید؟ آن ها برای افرادی که از نظر زمانی وقت کافی برای گوش دادن به پادکست های آیلتس را ندارند بسیار مناسب است و می توانند در طول مسیر خود نیز به آن ها گوش دهند.

با بررسی و جستوجو در فایل های صوتی TED، شما دسترسی به لیسنینگ هایی در ارتباط با موضوعات بسیار گوناگون خواهید داشت. شما می توانید با گوش دادن به این پادکست ها و یادداشت برداری از صحبت های آکادمیک، مهارت درک لیسنینگ خود را به طور ویژه ای تقویت کنید.

 1. پادکست های انگلیسی podcastsinenglish.com:

این وبسایت نیز دارای پادکست های متنوعی برای کلیه سطوح (مبتدی، متوسط، حرفه ای) می باشد که بسیاری از موضوعات جالب و رایج را پوشش می دهد. کلیه پادکست ها رایگان می باشند و شما این امکان را خواهید داشت که در آن ثبت نام کنید تا به منابع زبان انگلیسی بیشتری دسترسی پیدا کنید. علاوه بر پادکست های صوتی، ویدیو های متعددی نیز در آن موجود می باشد.

پادکست های ازمون ایلتس
 1. پادکست های آیلتس ieltspodcast.com:

این پادکست ها بسیار مفید و آموزنده می باشند و اگر شما نیز دارید خود را برای شرکت در آزمون بین المللی آیلتس آماده می کنید، توصیه می کنیم که روزانه به چندین پادکست گوش دهید. در این پادکست ها توصیه ها و تکنیک های متعددی ارائه شده است تا داوطلبین بتوانند تکنیک های ایلتس خود را توسعه دهند.

 1. پادکست های زبان downtobusinessenglish.com:

فایل های صوتی لیسنینگ و پادکست های این وبسایت یک روش بسیار موثری را برای زبان آموزان درنظر گرفته اند تا بتوانند لیسنینگ خود را در حین سفر نیز تقویت کنند. موضوعات پادکست های صوتی در ارتباط با وقایع واقعی زندگی و موضوعات رایج می باشد.

پادکست های صوتی لیسنینگ IELTS

هر پادکست در ارتباط با تیتر های اخیر بین المللی می باشد که در آن ها گزارش گران به بحث و مناظره مسائل و معرفی لغات و عبارت های مرتبط با موضوع می پردازند. این یک پادکست عالی برای زبان آموزان سطح پیشرفته است تا بتوانند مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنند و خود را با موضوع های مرتبط با بیزینس و صنایع بین المللی آشنا کنند.

اما گوش دادن به پادکست ها مزیت های بسیاری دارد و فقط محدود به آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس نمی باشد. اگر که زمان کافی برای ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس دارید، توصیه می کنیم که با گوش کردن به پادکست های آکادمیک و علمی که در ارتباط با موضوع های تاریخ، فرهنگ، جامعه شناسی، علوم، روان شناسی و… هستند گوش دهید.

فواید گوش دادن به پادکست های زبان انگلیسی چیست؟

پادکست هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند می توانند جالب، سرگرم کننده و یا شیرین باشند. آن ها همچنین ممکن است که مطلع کننده، دل شکننده و یا حتی انگیزه بخش نیز باشند. از آن جایی که تنوع پادکست ها بسیار زیاد می باشد، می توان گفت که برای همه افراد با سلیقه های گوناگون، پادکست های مناسبی برای گوش دادن وجود دارد.

تقویت لیسنینگ آیلتس با پادکست

اما اگر توصیه های ما شما را متقاعد نمی کند، خودتان به یکی از پادکست هایی که در ارتباط با موضوعات مورد علاقه شما است گوش دهید. در اینجا به مزیت های گوش دادن به پادکست ها به زبان انگلیسی اشاره می کنیم.

 1. قدرت خلاقیت شما افزایش پیدا خواهد کرد:

در یکی از تحقیقات انجام شده، دانشمندان متوجه شدند که افرادی که به پادکست ها گوش می دهند، تصاویر واضح تری را در ذهن خود تولید می کنند و می توانند به شکل قوی تری با داستان از نظر احساسی ارتباط برقرار کنند. یک تحقیق دیگر ثابت کرده است که گوش کردن به پادکست ها موجب می شود تا تصاویر ذهنی به صورت دقیق تری در ذهن شکل بگیرند و این باعث می شود که شنوندگان توجه بیشتری به آن چه گوش می دهند کنند.

از آن جایی که شنوندگان پادکست، تنها به آن گوش می دهند و آن را نمی بینند، باعث می شود که آن ها از قوه تخیل خود استفاده کنند و تصاویری از افراد و آن چه که به آن گوش می دهند را در ذهن خود تجسم کنند. در نتیجه تخیل آن ها نسبت به افرادی که به پادکست ها گوش نمی دهند، قوی تر و واضح تر می گردد.

پادکست های لیسنینگ ازمون ایلتس
 1. شما می توانید چیز های جدیدی یاد بگیرید:

پادکست ها مدت زمان مختلفی دارند و موضوع آن ها گوناگون می باشد، پس شما قادر خواهید بود که آن هایی را که مورد علاقه شما هستند را به راحتی پیدا کنید. با گوش دادن به پادکست ها می توانید به بهترین شکل از زمان خود استفاده کنید، زیرا برای شما این امکان را میسر می سازند تا در ارتباط با موضوعاتی که به آن ها علاقه مند هستید باشید.

 1. از مهارت انجام چندین کار در یک زمان استفاده خواهید کرد:

منظور از مهارت انجام چندین کار در یک زمان (multi-tasking) می باشد. این یکی از فواید دیگر گوش دادن به پادکست ها است که شما قادر خواهید بود که در حین اینکه کار دیگری انجام می دهید، به راحتی به آن ها گوش دهید. ممکن است که از دوستان خود شنیده باشید که در حین اینکه در حال رفتن به دانشگاه و یا انجام کار دیگری هستند، به پادکست های آموزنده گوش می دهند.

مکان ها و روش های بسیاری برای گوش دادن به پادکست ها وجود دارد و آن ها حواس شما را از انجام کار های دیگر منحرف نخواهند کرد.

تقویت لیسنینگ با پادکست ایلتس
 1. شما شنونده بهتری خواهید شد:

در این روز ها، صحبت کردن و ارائه دیدگاه ها، یکی از بخش های مهم برقراری ارتباط با افراد دیگر بنظر می رسد. اما پادکست ها تنها به هدف گوش دادن به داستان های دیگران می باشد و از این طریق شما درک بیشتری را از فایده تنها گوش دادن به دیگران کسب خواهید کرد. امکان دارد که آسان باشد که ذهن شما در حین یک مکالمه منحرف گردد و کاملا منظور طرف مقابل خود را گم کنید.

این مسئله در ارتباط با پادکست های نیز صدق می کند. در نتیجه گوش دادن به پادکست ها به شما کمک خواهند کرد تا خود را بیشتر با داستان ها در ارتباط قرار دهید و بخشی از آن چه که به آن گوش می دهید شوید.

 1. جهان را بهتر خواهید شناخت و هم دردی را بهتر خواهید آموخت:

پادکست های این امکان را به شما خواهند داد که دنیا را از دیدگاه های مختلف ببینید و افکار را از صدا های مختلف بشنوید. از این طریق و از طریق گوش دادن به داستان ها، شما قادر خواهید بود که به جهان از دیدگاهی تازه و بسیار جالب نگاه کنید. بسیاری از افرادی که به پادکست های مختلف در ارتباط با زندگی دشوار دیگران گوش داده اند، بیان کرده اند که دید آن ها باز تر شده است و موجب شده است تا حس هم دردی بیشتری را با آن ها داشته باشند.

 1. آن ها نوع دیگری از سرگرمی هستند:

اگر که شما علاقه مند به خواندن کتاب به عنوان سرگرمی نیستید، می توانید به وبسایت هایی که داستان محور هستند مراجعه کنید. این نوع پادکست ها فرصتی را برای شنوندگان فراهم می کنند تا خود را در شرایط و یا شخصیتی تصور کنند (همانند وقتی که کتاب داستانی را می خوانید).

پادکست های مرتبط با داستان بسیاری وجود دارند و آن ها برای وقت هایی که حوصله تان در سفر های با اتوبوس یا قطار سر می رود بسیار مناسب می باشند.

 1. علاقه مندی های جدید را کشف خواهید کرد:

با گوش دادن به برخی از پادکست های مرتبط با داستان، برای شما آسان تر خواهد شد تا بتوانید درک بیشتری از مسائلی که در زندگی روزانه به آن ها توجهی نمی کنید پیدا کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که شما غرق در موضوعات گوناگون شوید و یا حتی علاقه مندی های جدیدی نسبت به آن ها پیدا کنید.

پادکست ها به شما این امکان را می دهند تا بتوانید به صدای مردم بسیاری گوش دهید، که تاثیر مثبتی در دیدگاه شما خواهد گذاشت. نه تنها به این شکل شما در تماس با دیدگاه های مشابه و مخالف خود خواهید بود، بلکه شما دانش و توانایی یادگیری چیز های جدید را نیز بدست خواهید آورد. پادکست ها یکی از شکل های مهم رسانه ها هستند و نیاز است که آن ها هم ارزشمند شمرده شوند.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب با پادکست های آزمون آیلتس آشنا شده باشید و علاوه بر منابع پادکست ایلتس، توانسته باشیم که فواید گوش دادن به پادکست ها به زبان انگلیسی را برای شما بیان کنیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.