چگونه رایتینگ زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟

موسسه زبان دایلو در اینجا به موثرترین و بهترین روش های تقویت و توسعه رایتینگ زبان انگلیسی اشاره می کند تا با انجام آن ها به صورت منظم بتوانید در مدت زمان کوتاهی سطح مهارت رایتینگ نویسی یا نوشتن به زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

تقویت رایتینگ انگلیسی

شاید روند نوشتن به زبان انگلیسی برای برخی افراد به این شکل شروع شود. در ابتدا یک فنجان قهوه برای خود بریزید، موسیقی مورد علاقه خود به زبان انگلیسی را پخش کنید، یک تکه کاغذ یا یک دفتر بردارید. سپس خودکار و مداد مورد علاقه خود را در دست بگیرید و در پشت میز خود بنشینید و شروع به نوشتن به زبان انگلیسی کنید! اگر مایل هستید کیفیت رایتینگ خود را ارتقاء دهید، شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی را به شما توصیه می کنیم.

هنگامی که شما شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنید، بسیار اهمیت دارد که به صورت مکرر بنویسید. بسیاری از زبان آموزان رایتینگ به زبان انگلیسی را انجام نمی دهند و تمرکز خود را بیشتر بر روی یاد گرفتن کلمات و گرامر زبان انگلیسی می گذارند. اما آن چه که نیاز است بدانید این است که نوشتن به زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا کلمات، گرامر، املاء بسیاری از چیز های دیگر انگلیسی را یاد بگیرید.

پس برای اینکه بتوانید رایتینگ یا نوشتن به زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، موسسه زبان دایلو در این مطلب 12 روش موثر را به شما پیشنهاد می دهد. از آن جایی که خواندن و نوشتن  در ارتباط با یکدیگر می باشد، برخی از این توصیه ها در ارتباط با خواندن نیز می باشد.

1. سعی کنید که هر روز به زبان انگلیسی نوشتن را تمرین کنید:

نیاز است که شما سعی کنید که هر روز به زبان انگلیسی بنویسید. تکرار کردن یا به عبارت دیگر انجام یک کار به صورت مکرر باعث می شود که به خوبی مهارت نوشتن را یاد بگیرید. نوشتن به زبان انگلیسی در ابتدا دشوار خواهد بود، اما اگر که هر روز کمی رایتینگ را تمرین کنید، به تدریج آسان تر خواهد شد.

تقویت نوشتن به زبان انگلیسی

برای این که اطمینان حاصل کنید که شما هیچ روزی را بدون تمرین کردن پشت سر نمی گذارید، از یک سیستمی برای نظارت بر پیشرفت خود استفاده کنید. این کار را می توانید با یادداشت گذاری بر روی تقویم خود و یا استفاده از وبسایت ها و برنامه هایی همانند Chains انجام دهید. همچنین بسیار موثر است که شما یک وقت به خصوصی را از روز برای نوشتن انتخاب کنید که با آرامش بنشینید و شروع به نوشتن کنید. در نکته بعدی درباره آن صحبت کرده ایم.

2. بهترین زمان و مکان را برای نوشتن انتخاب کنید:

هر فردی زمان به خصوصی در روز را بهترین زمان برای نوشتن می داند. شاید در صبح ذهن شما آزاد تر باشد و بهتری می توانید فکر و تمرکز کنید. شاید هم شما دوست دارید که در سکوت شب بنویسید و در بامداد خلاقانه تر عمل می کنید. به همین منظور سعی کنید که در زمان های مختلف روز بنویسید تا اینکه متوجه شوید که بهترین زمان رایتینگ نویسی برای شما چه موقع است.

پس از اینکه متوجه شوید که چه زمانی عملکرد شما در نوشتن به زبان انگلیسی بهتر است، نیاز است که بررسی کنید که در چه مکانی می توانید بهتر بنویسید. شاید همانند بسیاری از علاقه مندان، شما نیز قادر نیستید در مکان های پر سر و صدا خوب بنویسید. در چنین حالتی سعی کنید که در مکان های آرام همانند کتاب خانه رایتینگ انگلیسی را تمرین کنید. شاید عملکرد شما در شرایطی بهتر است که تا حدی صدای پیش زمینه وجود داشته باشد، که در اینصورت می توانید در یک کافی شاپ شلوغ نوشتن را تمرین کنید.

با آزمایش و بررسی کردن شما قادر خواهید بود که بهترین وضعیت (زمان – مکان) را برای خود انتخاب کنید.

3. رایتینگ های خود را در مکانی به خصوص نگه داری کنید:

شما می توانید با انتخاب یک دفتر، رایتینگ های انگلیسی خود را در آن بنویسید. با انجام این کار، شما می توانید پس از مدتی به نوشته های خود نگاه کنید و میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید. همچنین با بررسی کردن رایتینگ های خود متوجه اشتباهاتی که ممکن است چندین بار تکرار کرده باشید شوید.

اما اگر که ترجیح می دهید که با استفاده از کیبورد و کامپیوتر جملات خود را تایپ کنید، می توانید که برای خود یک برنامه هفتگی برنامه ریزی کنید و چند بار در هفته در محدودیت زمان های از پیش تعیین شده شروع به نوشتن به زبان انگلیسی کنید.

4. یک موضوع انتخاب کنید و درباره آن بنویسید:

هنگامی که احساس کردید که آماده شروع تمرینات رایتینگ نویسی خود هستید، یک موضوع که درباره آن بهتر می دانید را انتخاب کنید و درباره آن به زبان انگلیسی بنویسید. اگر که موضوع شما برای مثال “ماهی گیری” باشد، اهمیتی ندارد که شما حقایقی را در ارتباط با ماهی گیری بنویسید یا اینکه یک داستان درباره زمانی که برای انجام ماهی گیری رفتید را بنویسید.

تقویت مهارت رایتینگ انگلیسی

تنها کافیست که شروع به نوشتن کنید و در ابتدا خیلی نگران دقیق بودن مطالب خود نباشید. اجازه دهید که ذهن شما به موضوع فکر کنید و از قدرت تخیل خود نیز استفاده کنید. یک ساعت را برای درنظر گرفتن 10 دقیقه زمان تنظیم کنید و شروع به نوشتن کنید. هنگامی که به انجام این کار عادت کردید، محدوده زمانی را افزایش دهید و سپس در 15 دقیقه شروع به نوشتن کنید.

هدف از چنین تمرین نوشتاری، این نیست که شما بتوانید یک داستان خیلی عالی را بنویسید. هدف این است که شما سعی کنید که به زبان انگلیسی فکر کنید و ببینید که چقدر می توانید درباره موضوع خود به زبان انگلیسی بنویسید. اگر که نمی توانید به موضوع خاصی فکر کنید، در عوض شروع کنید درباره هر چیزی که می خواهید بنویسید.

به این شکل که شما خودکار خود را بر روی کاغذ می گذارید و درباره هر چیزی که به ذهنتان می رسد می نویسید. اهمیتی ندارد که آیا مطالبی که می نویسید با یکدیگر مرتبط هستند یا خیر.

5. خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید:

با نوشتن خاطره های خود به زبان انگلیسی، موجب می شود که هر روز نوشتن را تمرین کنید. این یک روش عالی برای تمرین کردن نوشتن با استفاده از زمان های گرامری مختلف است. شما با استفاده از زمان گذشته (Simple past) درباره همه کار هایی که در طی روز انجام داده اید می نویسید و با استفاده از زمان گرامری آینده (Future tense) درباره کار هایی که قصد انجام آن ها را در روز های بعد دارید می نویسید.

روش های بهبود نوشتار انگلیسی

هنگامی که شما می دانید که در دفتر خاطرات خود به صورت روزانه خواهید نوشت، شما احتمالا در طول روز بیشتر به زبان انگلیسی فکر خواهید کرد. این به دلیل این است که همانطور که کار های مختلفی را در طی روز انجام می دهید، ممکن است که درباره اینکه چگونه آن ها را به زبان انگلیسی بنویسید نیز فکر کنید.

6. اشتباهات نوشتاری خود را بررسی کنید:

هنگامی که برای اولین بار شروع به نوشتن درباره یک موضوع می کنید، نوشته شما دارای اشتباهاتی خواهد بود. در نتیجه لازم است پس از اتمام رایتینگ خود، مجدد آن چه که نوشته اید را مرور کنید. توصیه موسسه زبان دایلو به شما این است که پس از اینکه متن خود را نوشتید و بررسی کردید، لیستی از اشتباهات رایج خود در دفترتان درست کنید و هر چند وقت یکبار به آن ها نگاهی بیاندازید.

همچنین برای پیدا کردن اشتباهات گرامری نوشته خود، می توانید از وبسایت هایی همانند “گرامرلی” یا “گرامر چک” نیز استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که این برنامه ها قادر نیستند که همه اشتباهات گرامری شما را مشخص و تصحیح کنند. هنگامی که شما رایتینگ خود را مرور کردید، سعی کنید که مجددا آن را بنویسید.

هنگامی که شما آن را با گرامر صحیح، املاء و زمان های افعل به صورت صحیح بازنویسی کنید، شکل درست آن ها را به تدریج یاد خواهید گرفت.

7. از دوست خود برای تصحیح رایتینگ کمک بگیرید:

از آن جایی که به احتمال زیاد شما قادر نخواهید بود که همه اشتباهات گرامری خود را متوجه شوید، از یکی از دوستان خود که سطح زبان انگلیسی خوبی دارد بخواهید که نوشته شما را تصحیح کند. هنگامی که فرد دیگری نوشته شما را بررسی می کند، رایتینگ نویسی شما توسعه پیدا می کند و ایده های خلاقانه جدیدی را برای بیان کردن منظور خود به زبان انگلیسی بدست خواهید آورد.

افزایش سطح رایتینگ زبان انگلیسی

شما می توانید از دوست خود بخواهید که کل متن شما را تصحیح کند و یا تنها بخشی که احساس می کنید دارای اشتباه های بیشتری است را بررسی کند. این یک ایده بسیار خوب است که دیدگاه و نظر یک فرد متخصص را نیز درباره نوشته های خود بپرسید. شما می توانید با شرکت در دوره رایتینگ نویسی موسسه زبان دایلو، از نظر بهترین متخصصین زبان انگلیسی برای ارتقاء کیفیت نوشته های خود استفاده کنید.

8. از یک دیکشنری زبان انگلیسی استفاده کنید:

هنگامی که شما کلمه جدیدی را می شنوید یا می بینید، بهتر است که معنی آن را در دیکشنری بررسی کنید. در ابتدا چندین بار آن کلمه را تلفظ کنید و سپس آن را بنویسید. تا زمانی که صدای آن برای شما آشنا شود، کلمه را تلفظ کنید. دفعه بعد که شروع به نوشتن کردید، سعی کنید که هر کدام از کلمات جدیدی را که یاد گرفته اید را حداقل در یک جمله استفاده کنید.

هنگامی که شما کلماتی را پیدا می کنید که به نظر مهم می رسند، در دیکشنری خود آن ها را پر رنگ کنید. اگر که مایل نیستید که یک کتاب دیکشنری را دائم پیش خود نگه دارید، شما می توانید از دیکشنری های آنلاین همانند دیکشنری آکسفورد یا کمبریج استفاده کنید. در پایین صفحه وبسایت آن ها را برای شما قرار داده ایم.

9. مترادف ها و متضاد های کلمات انگلیسی را یاد بگیرید:

هنگامی که شما معنی یک کلمه انگلیسی را در دیکشنری بررسی می کنید، سعی کنید که حداقل یک کلمه دیگر که دارای معنی مشابه می باشد را یاد بگیرید. به چنین کلمه ای مترادف گفته می شود. همچنین بهتر است که کلمه ای که دارای معنی متضاد است را نیز یاد بگیرید.

برای مثال کلمه “happy” را درنظر بگیرید. مترادف های این کلمه شامل “delighted” و “excited” می باشد و متضاد های آن شامل “sad” و “depressed” است. با یادگیری بیش از 1 کلمه برای هر معنی، شما قادر خواهید بود که با افراد نیتیو (بومی) انگلیسی زبان در نوشته خود بهتر منظور خود را بیان کنید. شما می توانید با مراجعه به وبسایت “thesaurus.com”، بسیاری از مترادف ها و متضاد های کلمات را پیدا کنید.

نکات بهبود رایتینگ انگلیسی

شما می توانید یک کلمه را در آن بنویسید و سپس به شما لیستی از مترادف ها با رنگ نارنجی و متضاد ها با رنگ خاکستری ارائه می گردد. اگر که بر روی گزینه “common” کلیک کنید، تنها مترادف ها و متضاد هایی که به صورت رایج استفاده می گردد به شما ارائه داده می شود.

10. برای خود فلش کارت انگلیسی درست کنید:

پس از اینکه شما معنی کلمات را در دیکشنری بررسی کردید و مترادف و متضاد آن ها را نیز نوشتید، می توانید برای آن ها فلش کارت درست کنید. بر روی یک طرف فلش کارت، خود کلمه انگلیسی را بنویسید و در طرف دیگر، معنی آن، اسم، صفت، فعل و… بودن آن و یک جمله به زبان انگلیسی با آن کلمه بنویسید.

سعی کنید که به صورت مکرر این فلش کارت ها را مرور کنید و سعی کنید که تا آن جا که می توانید این کلمه ها را در رایتینگ های زبان انگلیسی خود به کار ببرید.

11. کتاب های زبان انگلیسی را با صدای بلند بخوانید:

همانطور که قبلا اشاره کردیم، خواندن و نوشتن دو مهارتی هستند که با یکدیگر ارتباط دارند، در نتیجه هر چه که بیشتر به زبان انگلیسی مطالعه کنید، باعث می شود که نویسنده بهتری شوید. تمرین خود را با خواندن کتاب های ساده شروع کنید. کلماتی که در آن ها برای شما جدید هستند را یادداشت کنید و پس از بررسی تلفظ آن ها در دیکشنری، آن ها را چندین بار با صدای بلند تکرار کنید.

سپس به سراغ کتاب هایی همچون “Harry Potter” یا “The Hunger Games” بروید که برای بزرگسالان جوان و مسن تر نوشته شده اند، اما زبان آن ها بسیار ساده می باشد.

همچنین شما می توانید با گرفتن یک کارت کتاب خانه، به هزاران کتاب دسترسی داشته باشید. اگر که مایل باشید می توانید در وبسایت هایی همچون Audible ثبت نام کنید و با استفاده از کتاب های صوتی، به آن ها گوش دهید. اولین کتابی که شما در این وبسایت انتخاب می کنید، رایگان می باشد و پس از آن نیاز است که برای هر کتاب هزینه کمی را پرداخت کنید.

12. آهنگ ها و شعر های مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی ترجمه کنید:

آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و متن شعر آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. سپس سعی کنید که آن را به زبان انگلیسی بخوانید. همچنین شما می توانید که برخی از جملات آن را بازنویسی کنید تا هنگام خواندن به زبان انگلیسی با هم ریتم داشته باشند.

شما می توانید چنین کاری را با شعر های مورد علاقه خود نیز انجام دهید. کلماتی که در آهنگ ها و شعر ها استفاده می گردد به احتمال زیاد بسیار متفاوت تر از کلماتی که در کتاب ها، روزنامه ها و مجله ها می بینید خواهد بود. با تمرین کردن آهنگ ها، شما قادر خواهید بود که رایتینگ به زبان انگلیسی را نیز تمرین کنید و راه های جدیدی برای صحبت کردن درباره ایده هایی همچون عشق، ایمان، ترس و موضوعات دیگری که در آهنگ ها بیان می شوید را یاد خواهید گرفت.

همچنین شما می توانید با مراجعه به وبسایت lyricstranslate، خواننده یا آهنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و متن شعر آهنگ را به زبان های مختلفی ترجمه کنید. با انتخاب کردن یک زبان نیز شما می توانید آهنگ های موجود در آن زبان را مشاهده کنید.

مهم ترین توصیه موسسه زبان دایلو به شما این است که به صورت منظم نوشتن به زبان انگلیسی را تمرین کنید. یادگیری نوشتن به زبان انگلیسی یک روند تدریجی می باشد. نیاز است که شما دایره لغات خود را توسعه دهید، ساختار های گرامری مختلف را یاد بگیرید و املاء صحیح کلمات را نیز بکار ببرید. هر چه که بیشتر مهارت رایتینگ زبان انگلیسی را تمرین کنید، برای شما آسان تر خواهد بود.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید که روش های تقویت رایتینگ زبان انگلیسی خود را به خوبی یاد بگیرید تا در تمرین های روزانه خود آن ها را به صورت مرتب انجام دهید و توانسته باشیم که به برخی از سوال های شما در این زمینه پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.