تلفن تماس: 02128421541

آزمون پزشکی USMLE چیست؟

آزمون پزشکی USMLE امریکا، یک امتحان سراسری در آمریکا است که در 3 مرحله و توسط برد تخصصی پزشکی امریکا برگزار می گردد. آزمون USMLE معمولا توانایی ها و دانش بالینی متقاضیان برای تشخیص بیماری ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. موسسه زبان دایلو در اینجا به بررسی کامل این آزمون می پردازد، پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آزمون پزشکی USMLE

هدف آزمون USMLE چیست؟

آزمون USMLE یک آزمون 3 مرحله ای برای کسب مجوز پزشکی در آمریکا می باشد. این آزمون توسط FSMB و NBME حمایت می شود. این آزمون به تمام پزشکان در ایالات متحده آمریکا در تکامل و بهبود روند آماده سازی پزشکان برای شروع فعالیت خود کمک می کند.

چرا آزمون USMLE اهمیت دارد؟

این آزمون توانایی داوطلبان را در اعمال دانش و قوانین پزشکی بررسی کرده که نشان دهنده مهارت های تعامل با بیمار است. این مهارت ها پایه و بخش اصلی مراقبت موثر از بیماران است. این باعث می شود که مردم سراسر کشور بتوانند از میزان بیشتری اعتماد به نفس لذت ببرند، زیرا پزشکانی که هر 3 مرحله آزمون USMLE را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، دارای یک استاندارد جامع هستند.

ثبت نام در آزمون USMLE:

کمیته آزمون:

هیئت طراحی کننده آزمون از مدرسین پزشکی و متخصصان بالینی تشکیل شده است. اعضای کمیته به طور کلی ارائه دهنده آموزش، اجازه فعالیت و نحوه اعمال اصول پزشکی در سراسر آمریکا هستند. حداقل دو کمیته از متخصصین، به بررسی و بازنگری سوالات آزمون می پردازند و مطالبی که قدیمی شده و یا با اصول امروزی پزشکی مغایرت دارند را حذف می کنند.

چگونه خود را برای آزمون آماده کنیم؟

کلیه داوطلبین می توانند با گرفتن نمونه سوالات آزمون که کاملا رایگان است، شروع به آماده سازی برای این آزمون کنند. همچنین میتوانید آزمون خود ارزیابی اینترنتی USMLE را خرید کرده و خود سطح دانش خود را ارزیابی کنید. برای دانلود آزمون های رایگان USMLE روی این قسمت کلیک کنید.

چگونه برای آزمون ثبت نام کنم؟

برای شرکت در آزمون USMLE نیاز است که فرم درخواست خود را از طریق سازمان مورد نظر ارائه دهید.

آزمون پزشکی USMLE

دقت کنید که در خواست ها در برخی از مراکز به سرعت ظرفیت ها را پر می کند. توصیه می شود که داوطلبین به سرعت یک وقت در مرکز مورد نظر خود رزرو کنند.

مرحله اول و دوم (دانش بالینی) و همینطور مرحله سوم آزمون های کامپیوتری هستند که در شعب پرومتریک برگزار می شوند. اما بخش (مهارت های بالینی) در مرحله دوم در 6 مرکز در سراسر آمریکا برگزار می شود. برای اطلاع بیشتر از این مراکز، روی این قسمت کلیک کنید.

ساختار آزمون USMLE چگونه است؟

برای مشاهده کامل جزئیات مراحل آزمون USMLE روی این قسمت کلیک کنید.

امتیازدهی و نمرات آزمون USMLE چگونه است؟

نمره بندی آزمون USMLE به چه صورت است؟

در این آزمون بخش دوم (Clinical Skills) به صورت قبول (pass) و مردود (fail) امتیازدهی می شود، اما بخش های دیگر به شکل زیر می باشد.

حداقل امتیاز برای قبولی در این آزمون:

  • مرحله 1: 194
  • مرحله 2: (Clinical knowledge): 209
  • مرحله 3: 196

اطلاعات آزمون برگزار شده ( شامل عملکرد شرکت کنندگان در مراحل مختلف) از انجمن USMLE ممکن است برای برنامه های دیگر USMLE و یا ارائه به اشخاص ثالث به منظور تحقیق و اهداف دیگر با اجازه شرکت کنندگان صورت می گیرد. در این بررسی ها از اطلاعات بدست آمده، مشخصات شرکت کنندگان محرمانه بوده و هرگز در انتشارات مشخصات شرکت کنندگان منتشر نخواهد شد. اگر که مایل نیستید جزئیات آزمون شما برای اهداف تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرد، نیاز است که حداقل 30 روز قبل از آزمون به آدرس ایمیل (webmail@nbme.org) نامه بنویسید و درخواست خود را ارائه دهید.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشیم که به بسیاری از سوالات شما درباره این آزمون پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.

منو را ببند
.
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.