تلفن تماس: 02128421541

آموزش زبان دایلو در این مطلب شما را با بهترین منابع آزمون تافل ibt آشنا می کند تا با اطلاع از آن ها بتوانید بهترین کتاب های تمرین تافل اینترنتی را برای خود انتخاب کنید تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی به نمره مورد نظر خود در ازمون تافل برسید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

منابع آزمون تافل ibt

یکی از بهترین راه ها برای آمادگی در آزمون تافل ibt، این است که به صورت مکرر تست های کامل و تمرینات این آزمون را انجام دهید. انجام تست ها و تمرین های آزمون تافل باعث می شود که تخمین بزنید که چقدر خوب در جلسه اصلی آزمون عمل خواهید کرد. همچنین موجب می شود تا متوجه بخش هایی که نیاز است بیشتر در مطالعات خود بر روی آن ها تمرکز کنید شوید و به شما کمک خواهد کرد که با آزمون راحت تر باشید و با آن بیشتر آشنا شوید.

تست های تافل بسیار زیادی موجود می باشد، اما همه آن ها به شکل برابر طراحی نشده اند. انجام تست های تافل که به صورت کم کیفیت برنامه ریزی و طراحی شده اند، موجب خواهد شد که شما ایده اشتباهی از اینکه آزمون تافل اصلی شما به چه شکل خواهد بود داشته باشید و باعث می گردد که مطالب نا مناسبی را مطالعه کنید. همچنین در کنار انجام تست ها، توصیه می کنیم که در کلاس تافل دایلو شرکت کنید.

شما می توانید با مطالعه این مطلب که آموزش زبان دایلو درباره بهترین منابع آزمون تافل برای شما بیان می کند، از مواجه شدن با چنین شرایطی جلوگیری کنید. در این جا به بررسی بهترین تمرینات تافل موجود می پردازیم که شامل تست های رسمی و رایگان می باشد و به شما توضیح خواهیم داد که چگونه باید با استفاده از تمرینات تافل بیشترین بهره را ببرید. در ادامه به بررسی تست های غیر رسمی و غیر رایگان نیز می پردازیم. توصیه می کنیم برای دانلود نمونه سوال های تافل ibt، حتما به این بخش مراجعه کنید.

اما چه چیزی باعث می شود که یک تست آزمون تافل، با کیفیت و خوب درنظر گرفته شود. بیایید با صحبت کردن درباره عواملی که موجب می شود برخی از تست های تافل بهتر از دیگر تست ها باشد بپردازیم.

چرا منابع رسمی تافل ibt بهترین هستند؟

منابع تمرینات تافل که توسط شرکت ETS (طراحان و مجریان آزمون تافل) توسعه یافته اند، بهترین منابع برای استفاده می باشند، زیرا شما می توانید اطمینان داشته باشید که آن ها مشابه آزمون اصلی تافل که در پیش رو دارید خواهند بود. برخی از تمرینات تافل همانند فرمت، محتوا یا سبک اصلی این آزمون به طور دقیق نمی باشد.

منابع امتحان تافل ibt

اما در مقایسه با منابع رسمی تافل، از آن جایی که این منابع توسط افرادی که آزمون رسمی تافل را طراحی می کنند شکل می گیرد، آن ها با آزمون اصلی بسیار مشابه می باشند. لازم است اطمینان حاصل کنید که از منابع رسمی آزمون تافل استفاده می کنید (در قسمت بعد به بررسی این منابع می پردازیم). این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که این منابع محدود می باشند، پس احتمال دارد که نیاز شود که از بهترین منابع غیر رسمی نیز به عنوان مکمل در تمرین های خود استفاده کنید.

منابع غیر رسمی تافل چه ویژگی هایی دارند؟

 • دارای سوالات تافل با کیفیت هستند:

برای اینکه به خوبی خود را برای شرکت در آزمون تافل اینترنتی آماده کنید، نیاز است که درک خوبی از سوالاتی که در جلسه اصلی آزمون مطرح می شود داشته باشید. این به معنای این است که بتوانید به بسیاری از سوالات تافل پاسخ صحیح دهید. سوالات با کیفیت تافل، همان مسائلی را پوشش می دهند که در آزمون اصلی نیز پوشش داده شده است و میزان دشواری و ساختار آن ها مشابه است.

هر چه که سوالات تمرینات شما به سوالات آزمون اصلی نزدیک تر باشد، شما آمادگی بیشتری را در جلسه آزمون خواهید داشت.

 • توضیح پاسخ سوالات به صورت عمیق بیان شده اند:

حتی اگر که در یک تست تمرین تافل، سوالات بسیار با کیفیتی وجود داشته باشد، شما بهره کافی را نخواهید برد، اگر که توضیحاتی که برای پاسخ ها ارائه شده اند کامل و خوب نباشند. این که شما بتوانید متوجه اشتباهات خود شوید و چگونه پاسخ صحیح را پیدا کنید، نکات کلیدی برای یادگیری از اشتباهات خود و افزایش نمره تافل می باشد.

منابع آزمون تافل که در آن ها برای پاسخ ها توضیحات کوتاه وجود دارد یا بدون توضیح هستند، معمولا جزء بهترین منابع نمی باشند.

 • از نظر ساختار و فرمت مشابه با آزمون اصلی هستند:

بهترین تمرینات آزمون تافل، همچنین فرمت مشابهی با آزمون تافل دارند. آزمون تافل به طور میانگین به مدت 4 ساعت به طول می انجامد و دارای فرمت زیر می باشد. توصیه می کنیم که حتما در صورت نیاز درباره آزمون تافل ibt مطالعه کنید.

 • تست مهارت ریدینگ: شامل 36 الی 56 سوال می باشد و مدت زمان کل آن بین 60 الی 80 دقیقه است.
 • تست مهارت لیسنینگ: شامل 34 الی 51 سوال می باشد و مدت زمان کل آن بین 60 الی 90 دقیقه می باشد.
 • زمان استراحت به مدت 10 دقیقه درنظر گرفته شده است.
 • تست مهارت اسپیکینگ: شامل 6 بخش / سوال می باشد و مدت زمان کل آن 20 دقیقه است.
 • تست مهارت رایتینگ: از 2 بخش / سوال تشکیل شده است که مدت زمان کل آن 50 دقیقه می باشد.

برای اینکه بتوانید تست تمرین تافل داشته باشید که دقیقا به همین فرمت باشد، نیاز است که منابع و سوالات زیادی را تهیه کنید. در نتیجه اکثر تمرین های آزمون تافل بسیار کوتاه تر از آزمون اصلی شما می باشد. اما این نکته را درنظر داشته باشید که داشتن تمرینات تافل کامل به شما کمک می کند که خود را برای موفقیت در چنین آزمون طولانی آماده کنید و تست های تمرین طولانی تر اغلب شامل سوالاتی هستند که با مجموعی سوال هایی که در آزمون اصلی با آن موجه می شوید شباهت هایی دارند.

حالا که می دانید چه چیز هایی باعث می شود که یک منبع با کیفیت باشد، بیایید به بررسی تست های تمرین تافل و سوالات آزمون تافل بپردازیم.

منابع رسمی آزمون تافل iBT کدام اند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، منابع تمرینات رسمی تافل بهترین می باشند، زیرا شما می توانید اطمینان حاصل کنید که آن ها به شما ایده دقیقی از اینکه آزمون اصلی تافل شما به چه شکل خواهد بود می دهند. متاسفانه منابع رسمی آزمون تافل بسیار محدود تر نسبت به منابع تمرینات آزمون های دیگر استاندارد سازی شده همانند آزمون SAT یا آزمون GRE می باشند، به خصوص منابع تمرینات رایگان تافل.

منابع ازمون تافل

اما این منابع با این حال بهترین تمرینات تست های تافل می باشند. در زیر به بررسی منابع رسمی تافل می پردازیم.

1. کتاب های رسمی تمرینات آزمون تافل:

شرکت ETS چندین کتاب آمادگی برای شرکت در آزمون تافل را منتشر کرده است. برای مثال کتاب “The Official Guide to the TOEFL Test” به بررسی هر یک از بخش های آزمون تافل می پردازد، انواع سوال هایی که از داوطلبین پرسیده می شود را توضیح می دهد و توصیه هایی را برای چگونه پاسخ دادن به سوالات ارائه می دهد.

در کنار وجود سوال های بسیار برای تمرین، چند تست کامل نیز در این کتاب ها موجود می باشد که شما می توانید آن ها را به صورت کاغذی یا کامپیوتری با استفاده از CD فراهم شده امتحان دهید. این تست ها دارای فرمت مشابه با آزمون اصلی تافل هستند و اگر چه مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ برای شما تصحیح نمی گردد، تست ها شامل اطلاعات کامل درباره نحوه امتیازدهی می باشند و قادر خواهید بود که خودتان به عملکرد خود نمره دهید.

کلیه سوال های این تست های تمرین از سوالات سال های گذشته آزمون های تافل می باشد. اگر که شما تنها به دنبال تمرینات آزمون تافل هستید، می توانید از کتاب های “Official TOEFL iBT Tests” جلد یک و دو استفاده کنید. هر کدام از این کتاب ها شامل 5 تست کامل تافل می باشد که می توانید آن ها را به صورت کاغذی یا کامپیوتری انجام دهید. اگر چه این کتاب ها دارای توضیحات عمیق برای پاسخ ها نمی باشد، آن ها منابع تمرین بسیار خوبی هستند و هزینه آن ها نسبت به TPO های تافل کمتر است.

2. تست های TPO تافل:

کلمه TPO مخفف “TOEFL Practice Online” می باشد که سوالات آن ها از سوال های گذشته آزمون تافل تشکیل شده است که امروزه به عنوان تمرین ارائه می گردد. این آزمون ها به صورت زمانبندی شده می باشد (اگرچه می توانید بدون زمان نیز آن ها را انجام دهید) و نزدیک ترین تجربه را نسبت به آزمون اصلی تافل برای شما فراهم می کنند. پس از اینکه شما یک تست را کامل کردید، به صورت خودکار امتیازدهی می شود.

منابع TPO تافل ibt

اما خیلی تست های TPO را به شما توصیه نمی کنیم! هر تست به مبلغ 45.95 دلار امریکا می باشد که نسبتا گران است، به خصوص اگر که می خواهید بیش از یک آزمون را انجام دهید. همچنین نمره دهی به تست های اسپیکینگ و رایتینگ به نظر می رسد که خیلی دقیق نمی باشد. هنگامی که شما یک تست TPO را انجام می دهید، در 30 ثانیه زمان توسط کامپیوتر امتیازدهی می شود (اما در آزمون واقعی توسط چندین فرد عملکرد شما ارزیابی می گردد).

نمراتی که دریافت خواهید کرد نسبتا کلی می باشد و ارزیابی عملکرد شما و نمره دهی در تست مهارت رایتینگ دقیق نمی باشد. به طور کلی می توان گفت که برای اکثر داوطلبین، تهیه کردن یک کتاب تمرینات تافل رسمی انتخاب بهتری است، زیرا می توانید حدود 10 تست رسمی تافل ibt را در این کتاب ها به ارزش تنها یک تست TPO تهیه کنید.

با وجود اینکه آن ها ایده خیلی واقعی از تست تافل به شما می دهند و به صورت کامپیوتری می باشند، تست های TPO تنها برای افرادی توصیه می شود که در قبل از آزمون بسیار مضطرب هستند و مایل اند که با فرمت آزمون تافل کمی راحت تر آشنا شوند.

3. برنامه TOEFL iBT Sampler:

این برنامه که نام آن TOEFL iBT Sampler می باشد را شما می توانید دانلود کنید که در آن سوال های رسمی تافل وجود دارد و جزء بهترین تست آنلاین و رایگان تافل می باشد. توصیه می کنیم که حتما آن را به عنوان بخشی از تمرینات و مطالعات تافل خود انجام دهید. این برنامه شامل تقریبا یک تست کامل تافل iBT می باشد.

پاسخ های کلیه سوالات در آن وجود دارد و همچنین نمونه پاسخ هایی نیز برای تست های اسپیکینگ و رایتینگ در آن موجود می باشد. اما توجه داشته باشید که این برنامه تنها در سیستم عامل ویندوز قابل اجرا می باشد و به همین جهت ممکن است که نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

4. فایل PDF سوالات آزمون تافل iBT:

این فایل PDF از نظر محتوا از برنامه Sampler که در بالا به آن اشاره کردیم کوتاه تر است و در آن فایل های صوتی لیسنینگ وجود ندارد و از آن جایی که تنهای یک فایل PDF است، شکل متفاوتی نسبت به آزمون اصلی دارد. اما دقت کنید که با این وجود، منبع بسیاری خوبی می باشد و بر خلاف برنامه Sampler، هر فردی می تواند آن را دانلود و استفاده کند.

منابع آزمون تافل اینترنتی

در این فایل، پاسخ ها ارائه شده اند، اما توضیحی برای آن ها بیان نشده است، به جز تست مهارت رایتینگ که دارای نمونه مقالات و توضیح نمرات می باشد. برای تست اسپیکنگ، اطلاعاتی درباره نحوه امتیازدهی ارائه نشده است.

5. تست های تافل Quick Prep:

این یک منبع رایگان به نام “Quick Prep” می باشد که شامل چنیدن فایل PDF و فایل های صوتی است که در آن ها سوالات رسمی تافل وجود دارد. این منبع مشابه با نمونه سوالات رسمی تافل می باشد، اما مزیت بیشتری که دارد این است که شامل فایل های صوتی برای 2 تا از 4 مجموعه سوال تافل است، پس کمی نزدیک تر و مشابه تر به آزمون اصلی تافل می باشد.

هر کدام از چهار فایل PDF به اندازه نصف یک تست تافل واقعی می باشد، پس اگر یک آزمون کامل را می خواهید، بهتر است که دو تا از آن ها را با یکدیگر جمع کنید. اما از آن جایی که آن ها به صورت PDF می باشند، به شکل و ساختار آزمون تافل واقعی نیستند که در Sampler و TPO ها وجود دارد.

منابع غیر رسمی و پولی تافل ibt کدام اند؟

از آن جایی که منابع رسمی تافل محدود می باشند، این احتمال وجود دارد که بخواهید از منابع غیر رسمی نیز استفاده کنید. در زیر به برخی از منابع غیر رسمی تافل اشاره می کنیم. در قسمت بعد نیز به بررسی منابع رایگان تافل اشاره می کنیم.

منابع رسمی تافل ibt
 1. کتاب های تمرینات غیر رسمی تافل:

کتاب های تمرینات تافل یکی از بهترین روش ها برای دسترسی به منابع غیر رسمی تافل می باشد. اکثر این کتاب ها علاوه بر اینکه به شما کمک خواهند کرد که موضوعاتی که در آزمون تافل مطرح می شود را یاد بگیرید، شامل چند تست کامل تافل نیز می باشند که اغلب کیفیت خوبی دارند و در آن ها توضیحات عمیقی نیز برای پاسخ ها ارائه شده است.

این تست ها به صورت کاغذی می باشند، اگر چه بسیاری از کتاب ها امروزه به همراه CD هستند که به شما دسترسی به تمرین را می دهند. توصیه می کنیم که مطلب بهترین کتاب های تمرین تافل را مطالعه کنید تا متوجه شوید که کدام کتاب ها را بهتر است که تهیه کنید. همچنین شما می توانید که نظراتی که برای این کتاب ها در وبسایت های آمازون یا جا های دیگر بیان شده است را مطالعه کنید.

 1. تمرینات وبسایت TOEFL iBT:

در این وبسایت که با نام TOEFL iBT Course می باشد، شما می توانید به تعداد کمی سوالات تافل به صورت رایگان دسترسی داشته باشید، اما برای اینکه بتوانید به اکثر منابع دسترسی داشته باشید، که شامل تست های کامل تافل نیز می شود، نیاز است که آن ها را خریداری کنید. شما می توانید 2 تست کامل تافل را با پرداخت هزینه 10 دلار تهیه کنید.

این آزمون ها دارای کیفیت خوبی هستند و از نظر ساختار و محتوا با آزمون اصلی مشابه می باشند. اما هر سوال به صورت سریع امتیاز دهی می شود و می تواند موجب شود که مرور کل آزمون هنگامی که آن را تمام می کنید، برای شما دشوار تر شود.

منابع غیر رسمی رایگان تافل iBT:

شما می توانید از منابع رایگان تمرینات تافل که به صورت غیر رسمی هستند نیز استفاده کنید. ممکن است که این منابع از نظر کیفیت به خوبی منابع پولی نباشند، پس بهتر است که با احتیاط از آن ها استفاده کنید. اما با این حال آن ها تمرینات ارزشمندی را ارائه می دهند، به خصوص هنگامی که شما تنها به دنبال انجام چند تست به صورت سریع هستید. منابعی که در زیر برای شما بیان می کنیم تقریبا به ترتیب بیشترین تا کمترین کیفیت می باشند.

منابع رایگان تافل اینترنتی
 • وبسایت Exam English:

این سایت شامل 4 کوئیز می باشد که هر کدام برای مهارت ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، ساختار و لغت است. (منظور از “ساختار” بخشی است که به بررسی سطح گرامر زبان انگلیسی می پردازد. این بخش در تست تافل PBT وجود دارد و در تافل iBT موجود نمی باشد، البته تافل اینترنتی، گرامر را در تست مهارت های اصلی مورد سنجش قرار می دهد).

این کوئیز ها هر کدام نسبتا کوتاه می باشند (شامل 20 سوال یا کمتر هستند) و زمان را خودتان باید درنظر بگیرید (مدت زمانی که توصیه می شود برای هر بخش صرف کنید نوشته شده است). در اکثر تست ها، هر سوال پس از پاسخ دهی فورا امتیازدهی می شود، اگر چه برای تست های اسپیکینگ تنها پاسخ های نمونه ارائه شده است و به صورت خودکار امتیاز دهی نمی شود.

این ها تست های کوتاه هستند و توضیحات پاسخ ها یا کوتاه اند یا ارائه نشده اند، که موجب می شود به سختی متوجه علت پاسخ های اشتباه خود شوید. اما کیفیت خود سوال ها مناسب می باشد، اگر که به دنبال تست تافل می باشید.

 • منابع وبسایت Test-Guide:

این یک منبع مناسب می باشد که شامل 6 تست ریدینگ و 4 تست “ساختار” می باشد. تست ها به شکل کوتاه و زمانبندی نشده می باشند، اما سوال ها مشابه سوال هایی هستند که در آزمون تافل واقعی با آن ها مواجه می شوید. همچنین توضیح پاسخ ها نیز موجود می باشد تا به شما کمک کند که چرا پاسخ به خصوصی صحیح است.

 • منابع وبسایت 4Tests:

در این وبسایت 2 تست رایگان تافل وجود دارد. هر آزمون دارای بیش از 100 سوال می باشد که به بخش های لیسنینگ، ریدینگ و “ساختار” تقسیم بندی شده است. آزمون ها زمان بندی نمی شوند. این یک منبع مناسب برای تمرین می باشد، به خصوص برای افرادی که به تازگی تمرینات تافل خود را شروع کرده اند.

سوالات آن نسبتا آسان تر از سوالات آزمون تافل اصلی می باشد و به طور دقیق مشابه فرمت آزمون اصلی نمی باشد، اما از نظر معرفی کردن تست های لیسنینگ و ریدینگ به شما می تواند مناسب باشد.

 • منابع وبسایت Graduates Hotline:

این وبسایت دارای 8 تست ریدینگ کوتاه و 2 تست لیسنینگ می باشد. کیفیت سوال ها خوب اند، اما این یک منبع ضعیف تر بر اساس توضیحات می باشد. پس از اینکه شما هر تست را کامل کنید، به شما بیان می شود که چند سوال را صحیح پاسخ داده اید، اما نمی توانید مشاهده کنید که کدام سوال ها را صحیح یا اشتباه پاسخ داده اید.

منابع سوالات آزمون تافل ibt

لازم است که شما چندین بار یک تست را امتحان دهید تا بتوانید به کل سوال ها پاسخ صحیح دهید و بدانید که پاسخ های صحیح کدام بوده اند. علت تصمیم اینکه امتیازدهی به سوالات به این شکل باشد، کمی سردرگم کننده است و موجب می شود که فهمیدن اشتباهات شما کاری دشوار و زمان بر شود.

چگونه بیشترین بهره را از تست های تمرینات تافل ببرید؟

حالا که با برخی از منابع تافل آشنا شده اید، به توصیه های زیر توجه کنید تا بتوانید بیشترین فایده را از انجام تمرینات برای افزایش امتیاز تافل خود کسب کنید.

 • از منابع رسمی به طور هوشیارانه استفاده کنید:

در مدت زمانی که خود را برای شرکت در آزمون تافل آماده می کنید، منابع رسمی بهترین گزینه برای شما می باشند، پس بهتر است که هوشیارانه از آن ها استفاده کنید. سعی کنید که در طول مدت زمان آمادگی خود، از منابع رسمی استفاده کنید و آن ها را به طور مساوی در زمان های مختلف انجام دهید. سعی نکنید که آن ها را به طور کل در ابتدای شروع تمرینات خود یا در انتهای مدت زمان تمرین خود انجام دهید.

استفاده از این منابع در طول مدت زمان آمادگی برای شرکت در آزمون تافل موجب می شود که شما به طور منظم با منابع با کیفیت بالا که مشابه با سوالات آزمون تافل اصلی است در ارتباط باشید. همچنین، هنگامی که شما تست های کامل رسمی را انجام می دهید، حتما آن ها را در شرایط واقعی امتحانی انجام دهید. استفاده از تست های رسمی یکی از بهترین روش ها برای اندازه گیری میزان پیشرفت می باشد و هر چه که تست شما نزدیک تر به آزمون واقعی باشد، نمرات تست شما دقیق تر خواهد بود.

 • تست ها را در شرایط واقعی امتحانی انجام دهید:

برای اینکه بتوانید دقیق ترین ایده را درباره نمره خود در آزمون اصلی تافل بدست آورید، نیاز است که تست های تافل را تحت شرایط مشابه با شرایط آزمون اصلی انجام دهید. به این معنا که نیاز است که آزمون در زمان محدود و تنها یک بار انجام شود و حواس شما پرت نگردد.

این که شما چند ساعت را تنها به انجام یک تست کامل تافل اختصاص دهید، ممکن است که جالب ترین چیز در دنیا نباشد، اما بسیار برای شما سودمند تر خواهد بود در مقایسه با اینکه تنها در زمان های مختلف به چند سوال پاسخ دهید. همچنین باعث می شود که به انجام دادن یک تست در مدت زمان طولانی (مدت زمان آزمون تافل حدود 4 ساعت است) عادت کنید.

 • اشتباهات خود را با دقت مرور کنید:

انجام چند تست کامل تنها وقتی موجب پیشرفت و افزایش آمادگی شما خواهد شد که از اشتباهات خود آگاه شوید و سعی کنید که دیگر آن ها را در آینده تکرار نکنید. پس از اینکه آزمون را انجام دادید، هر یک از سوال هایی که پاسخ اشتباه داده بودید را بررسی کنید و آن را تا زمانی که متوجه شدید چرا پاسخ شما اشتباه می باشد و چرا پاسخ صحیح چیز دیگری است مرور کنید.

همچنین ایده بسیار خوبی است که یک بررسی اجمالی نیز انجام دهید. پس از هر آزمون، بررسی کنید که بیشتر اشتباهات شما مرتبط با کدام بخش است. آیا عملکرد خوبی در تست ریدینگ داشته اید اما در تست لیسنینگ با دشواری مواجه شدید؟ پس به این شکل خواهید دانست که نیاز است که زمان بیشتری را صرف مرور و تمرین لیسنینگ کنید. هر چه بیشتر بتوانید متوجه اشتباهات خود شوید، مطالعه شما موثر تر خواهد بود.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید که به خوبی با انواع منابع آزمون تافل آشنا شوید و توانسته باشیم که به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.

منو را ببند
.
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.