مزایای گرفتن نمره خوب در تافل ibt چیست؟

موسسه زبان دایلو در اینجا درباره مزیت ها و فواید شرکت در آزمون تافل ibt به شما توضیحاتی را ارائه می دهد تا با بررسی و آگاهی از مزایای گرفتن نمره تافل بالا، بتوانید بهتر در انتخاب آزمون زبان انگلیسی مناسب تصمیم گیری کنید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مزیت های آزمون تافل ibt

برای دانش آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند، آزمون تافل بسیار مهم می باشد. اکثر دانشگاه ها در امریکا، کانادا و استرالیا، داشتن نمرات بالا در آزمون تافل را از متقاضیانی که قصد گرفتن پذیرش از این دانشگاه ها دارند را لازم می دانند. امتیاز تافل در واقع نشانگر سطح زبان انگلیسی شرکت کنندگان می باشد.

امروزه آزمون تافل اینترنتی یکی از رایج ترین آزمون های استاندارد سازی شده در دنیا می باشد که بیش از 10 هزار دانشگاه، کالج و مراکز دیگر در بیش از 130 کشور دنیا، این آزمون را تایید کرده اند. شما با دوره تدریس خصوصی تافل می توانید نمره تافل مورد نظر خود را در مدت زمان کوتاهی کسب کنید.

آزمون تافل iBT چیست؟

شما در هر جایی کشوری که زندگی می کنید، تنها یک سازمان است که مسئول طراحی آزمون تافل iBT می باشد که نام آن ETS است. به عبارت دیگر سازمان ETS به طراحی سوالات، اجرا، امتیاز دهی و ارسال نمرات به آزمون دهندگان در سراسر دنیا می پردازد. سازمان ETS مراکزی را در سراسر جهان تایید کرده است که این آزمون را برگزار کنند.

در حال حاضر این آزمون در بیش از چهار هزار و پانصد مرکز در بیش از 165 کشور جهان برگزار می گردد. آزمون تافل ibt یک آزمون کامپیوتری می باشد. آزمون دهندگان با استفاده از ماوس، کیبورد و هدفون به سوال ها پاسخ می دهند. این آزمون که مدت زمان کل آن حدود 4 ساعت و 30 دقیقه می باشد به بررسی عملکرد شرکت کنندگان در 4 مهارت ریدیدنگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ می پردازد. برای اطلاع از ساختار و نمرات آزمون تافل حتما آن را مطالعه بفرمایید.

فواید ازمون تافل اینترنتی

در هر یک از تست ها مجموعی از سوالات وجود دارد و مدت زمان هر تست به صورت جدا محاسبه می گردد. کلیه سوال ها از نوع آکادمیک می باشد و موضوعات به شکلی طراحی شده اند که بتوان میزان درک آزمون دهندگان نسبت به استفاده و درک زبان انگلیسی در ارتباط با موضوعات آکادمیک را به خوبی سنجید. به عنوان مثال در تست ریدینگ تعدادی متن های آکادمیک وجود دارد و در تست های دیگر نیز مباحث دانشگاهی می باشد.

از نظر امتیازدهی در آزمون تافل اینترنتی، نمره کل در این آزمون 120 می باشد، اما دانشگاه ها تعیین کننده نمره لازم برای پذیرفتن دانشجو هستند. برخی از دانشگاه ها امتیاز بالاتری را تعیین می کنند (امتیاز بالای 100) و برخی دیگر نمره بالای 80 را قابل قبول می دانند. اگر چه شرکت در آزمون تافل و یا دیگر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی برای افرادی که زبان انگلیسی زبان بومی آن ها نیست اجباری می باشد تا بتوانند از دانشگاه های انگلیسی زبان پذیرش بگیرند، این آزمون دارای مزیت های دیگر نیز می باشد. در زیر به این فواید اشاره می کنیم.

1. مهارت های مدیریت زمان و تفکر تحلیلی را ارزیابی می کند:

علاوه بر اینکه از شرکت کنندگان انتظار می رود که سطح درک مطلب خوبی داشته باشند، لازم است که آزمون دهندگان بتوانند به صورت عمیق به مباحث گوناگون فکر کنند، زیرا این آزمون دارای سوالات چند گزینه ای می باشد که برخی از آن ها می تواند دشوار باشد.

مزایای امتیازات امتحان تافل ibt

اگر که شما قصد شرکت در آزمون تافل ibt را دارید، اطمینان حاصل کنید که قبل از پاسخ دهی به سوالات، آن ها را به خوبی متوجه شوید. مدیریت زمان یکی از جنبه های اساسی در این آزمون است.سعی کنید که هر سوال را با دقت بخوانید و سپس پاسخ دهید. شما نباید در طول آزمون حواستان پرت گردد و تمرکز خود را از دست دهید. سعی کنید که به سوال ها در کمترین زمان به صورت صحیح پاسخ دهید.

2. مهارت های برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را توسعه می دهد:

آیا شما نیز مایل هستید که بتوانید روان تر به زبان انگلیسی صحبت کنید؟ موفقیت در آزمون تافل iBT به شما کمک می کند که مهارت های برقراری ارتباط به زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. با تمرین کردن رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ، شما می تواند در استفاده از زبان انگلیسی ماهر شوید.

شما می توانید دایره لغات، مقاله نویسی و تلفظ خود را بهتر کنید و با اعتماد به نفس بیشتری صحبت کنید یا بنویسید. توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به صورت حرفه ای برای موفقیت در محیط های دانشگاهی و کاری بسیار موثر می باشد. در اکثر دانشگاه های برتر دنیا به زبان انگلیسی تدریس می شود و به همین جهت آن ها انتظار دارند که سطح زبان انگلیسی آن ها بالا باشد.

همچنین زبان انگلیسی یک زبان مورد ترجیح برای تجارت های بین المللی می باشد. گرفتن نمره تافل بالا موجب می شود که فرصت شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا و استخدام در مراکز حرفه ای معروف بیشتر گردد.

3. فرصت های جدیدی را برای شما فراهم می کند:

چندین کشور همچون استرالیا، برای صدور ویزا، داشتن نمره حداقل در آزمون تافل را لازم می دانند. گرفتن نمره تافل خوب برای کسب ویزا های دانشجویی، مهاجرت، سرمایه گذاری و… الزامی می باشد. شرکت در آزمون موجب خواهد شد که فرصت های کاری یا تحصیلی بیشتری را در آینده داشته باشید.

4. می توانید چندین بار در آزمون شرکت کنید:

نمرات آزمون تافل به مدت 2 سال پس از تاریخ برگزاری آن معتبر می باشد. بر خلاف دیگر آزمون های زبان انگلیسی، شما می توانید به میزان نامحدودی در آزمون تافل شرکت کنید. اگر که شما از نمره تافل فعلی خود راضی نیستید، شما می توانید مجدد در آزمون تافل ثبت نام کنید.

اما تنها استثنا این است که شما نمی توانید در یک بازه زمانی 12 روزه، دو بار امتحان دهید.

5. ثبت نام در آزمون تافل ibt آسان است:

شما می توانید به صورت آنلاین در آزمون تافل اینترنتی ثبت نام نمایید. توصیه می کنیم برای اطلاع از آخرین تغییرات در این آزمون حتما به وبسایت ETS مراجعه کنید. پس از اینکه یکی از مراکز برگزاری آزمون و تاریخ برگزاری را انتخاب کردید و هزینه آن را پرداختید، شما ثبت نام خود را با موفقیت انجام داده اید.

فواید ثبت نام در امتحان تافل

ثبت نام به صورت آنلاین و یا از طریق نامه یا تماس تلفنی صورت می گیرد. البته سریع ترین روش ثبت نام به صورت آنلاین می باشد، زیرا به صورت بیست و چهار ساعته فراهم است.

6. امتیاز دهی در آزمون تافل عادلانه است:

چندین استاد به بررسی پاسخ های هر شرکت کننده می پردازند تا از ارائه امتیازی عادلانه و قابل اعتماد اطمینان حاصل شود. پس اگر اولین فردی که عملکرد شما را ارزیابی کرد و به طور اشتباه به شما امتیازی پایین داد، اساتید دیگر آن را به شکل درست تصحیح خواهند کرد.

7. آمادگی برای آزمون تافل بسیار سرگرم کننده است:

آمادگی برای آزمون تافل می تواند موجب دشواری شود، اما شما می توانید آن را تبدیل به یک تجربه لذت بخش کنید. در کنار مطالعه منابع تافل، شما می توانید به تماشای فیلم یا مستند، گوش دادن به موسیقی، صحبت کردن با دانشجویان به زبان انگلیسی بپردازید و در سمینار هایی که به زبان انگلیسی هستند، حضور پیدا کنید.

اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای آمادگی و مطالعه داشته باشید. سعی کنید که تمرینات خود را حداقل 6 ماه قبل از تاریخ مورد نظر برای شرکت در آزمون شروع کنید. مهم تر از همه اینکه نیاز است که یک روتین مطالعاتی منظم را دنبال کنید تا احتمال اینکه نمره بسیار خوبی را کسب کنید را بیشتر کنید.

یکی دیگر از مزیت های آمادگی برای آزمون تافل ibt، وجود تعداد زیادی از منابع مطالعاتی به صورت آنلاین می باشد. با وجود اینکه صد ها منبع در اینترنت فراهم می باشد، اما نیاز است که با کیفیت ترین آن ها را انتخاب کنید. برای مشاهده نمونه سوالات آزمون تافل به این بخش مراجعه کنید.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید که به خوبی با برخی از مزیت ها و فواید شرکت در آزمون تافل و کسب امتیاز بالا آشنا شده باشید و توانسته باشیم که به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.