تلفن تماس: 02128421541

روش آمادگی برای آزمون جی آر ای (GRE):

موسسه زبان دایلو در اینجا به نکات طلایی در مطالعه و یادگیری که در ارتباط با آمادگی برای آزمون جی آر ای (GRE) است می پردازد که نیاز است هنگام مطالعه GRE چه از طریق Self-study و چه با شرکت در دوره های آموزشی جی ار ای، بتوانید بیشترین بهره را ببرید. در ادامه به شما طرحی را نیز برای مطالعه پیشنهاد می دهیم، پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آموزش آزمون جی آر ای (GRE)

مقدمه ای درباره آزمون GRE:

همانطور که قبلا درباره آزمون GRE صحبت کردیم و ساختار و بخش های مختلف این آزمون را به طور کامل توضیح دادیم، این ازمون یک آزمون استاندارد سازی شده می باشد که توسط مرکز ETS طراحی می گردد. متقاضیان با کسب مدرک GRE خود با امتیازی مطلوب، می توانند برای گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری از بسیاری از دانشگاه های سراسر دنیا، اقدام کنند.

چگونه برای شرکت در آزمون GRE مطالعه و برنامه ریزی کنیم؟

اگر شما نیز از نظر زمانی فرصت چندانی برای شرکت در دوره های آموزشی و یا مطالعه عمیق مطالب برای شرکت در آزمون جی آر ای را ندارید، در اینجا سعی می کنیم که یک برنامه مناسب را که بتوانید اعمال کنید، به شما معرفی کنیم. فرض را بر این می گذاریم که فرصت زمانی شما 2 ماه است و می خواهید به بهترین شکل برای کسب نتیجه، خود را برای شرکت در آزمون، آماده کنید.

اولین کاری که نیاز است انجام دهید، این است که زمان مطالعه خود برای آمادگی برای شرکت در آزمون GRE را به دو بخش تقسیم کنید. در ماه اول که به مطالعه می پردازید، سعی کنید که تمرکز خود را بر روی یادگیری تکنیک های پاسخ دهی به انواع سوالات این آزمون، به علاوه دانش لغوی و ریاضی برای پاسخ دهی صحیح بگذارید. اما در ماه دوم برنامه آمادگی شرکت در آزمون جی آر ای، سعی کنید که پاسخ دهی سریع تر به سوالات و انجام تست های زمان بندی شده بپردازید.

قبل از اینکه بتوانید مطمئن شوید که چه بخش هایی از آزمون را نیاز است که بیشترین زمان را به آن ها اختصاص دهید، نیاز است تا با نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا شوید. در این صورت خواهید توانست که بر روی قسمت هایی که ضعیف هستید، بیشتر کار کنید، در عین حال به تقویت نقاط قوت خود نیز بپردازید. پس به توصیه های زیر دقت کنید:

1. در آزمون آزمایشی (ماک) GRE شرکت کنید:

برای متوجه شدن سطح و نمره بخش های استدلال کلامی (Verbal Reasoning) و استدلال کمی (Quantitative Reasoning)، در یک آزمون آزمایشی (ماک) جی آر ای شرکت کنید. این بخاطر این است که نتایج آزمون نه تنها امتیاز شما را نشان می دهد، بلکه اطلاعاتی درباره اینکه چه نوع سوالاتی را خوب پاسخ دادید و در کدام نوع از سوالات بیشترین دشواری را داشته اید را نیز به شما نشان می دهد که با استفاده از آن می توانید برنامه مطالعه خود را طراحی کنید.

یکی دیگر از مزایای شرکت در آزمون های ماک این است که باعث می شود تا شما با ساختار و زمان بندی این آزمون نیز به خوبی آشنا شوید. این سبب می شود تا بتوانید بهتر و سریع تر به پاسخ صحیح در بررسی سوالات آزمون برسید که می تواند برای شما بسیار انگیزه بخش باشد.

همچنین شما می توانید سوالات و عملکرد خود در آزمون را مجددا بررسی کنید و با خواندن توضیحاتی که برای هر سوال ارائه می شود، به اشتباهات خود بهتر پی ببرید. تحقیقات نشان داده است که وقتی شما در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، نه تنها می توانید عملکرد خود را ارزیابی کنید، بلکه موجب یادگیری نیز می گردد.

سعی کنید که در آزمون آزمایشی شرکت کنید که شرایط برگزاری آن همانند آزمون اصلی و بدون حواس پرتی و وقفه در روند آزمون باشد. از نظر زمانی برای خود 4 ساعت در نظر بگیرید اگر که بخش مقاله نویسی (Essay) را نیز مایل هستید انجام دهید و یا 3 ساعت، اگر که نمی خواهید این بخش را تکمیل کنید. همچنین حداقل 1.5 ساعت زمان برای بررسی عملکرد خود در آزمون، در همان روز یا روز بعد، درنظر بگیرید.

آزمون آزمایشی GRE

در وبسایت ETS شما می توانید که در 2 آزمون آزمایشی GRE به صورت رایگان شرکت کنید، و برای این کار نیاز است که ابتدا یک حساب کاربری در این وبسایت برای خود درست کنید.

2. برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کنید:

هنگامیکه وقت زیادی نداشته باشید و نیاز باشد برای مثال در 2 ماه بعد در این آزمون شرکت کنید، این خطر وجود دارد که کار ها را به عقب بیاندازید.

این بخاطر این است که شما احتمالا کار های زیاد دیگری نیز دارید که نیاز است انجام شود، پس می تواند وقت و انرژی گذاشتن برای مطالعه برای آزمون GRE دشوار باشد. این را درنظر داشته باشید که روز ها و هفته زود تر از آنچه که ممکن است فکر کنید، می گذرند و به سرعت با وضعیت “یک هفته مانده است به امتحان” و “فردا” رو به رو خواهید شد. اجازه ندهید که تاریخ برگزاری آزمون شما را سورپرایز کند.

مطالعه در اکثر روز های هفته در افزایش نمره شما بسیار موثر تر از مطالعه تنها در 1 یا 2 روز در هفته می باشد. بسیاری از متقاضیان که در دوره های آموزش GRE دایلو شرکت کرده اند، این حس را داشتند که مطالعه به مدت 5 روز در هفته که در هر بار در 3 تا 30 دقیقه (1.5 ساعت) مطالعه کرده اند، باعث پیشرفت زیادی در عملکرد آن ها شده است. همچنین اگر حس می کنید یکی از بخش هایی که در آن ضعف دارید و نیاز به تقویت دارد، “دایره لغت” است، با خود فلش کارت فیزیکی یا به صورت نرم افزاری به همراه داشته باشید تا در طول روز به مطالعه کلمات جی آر ای بپردازید.

در 4 آزمون آزمایشی شرکت کنید به این معنا که از 1 هفته مانده به ماه دوم برنامه مطالعاتی خود، هر هفته یک آزمون آزمایشی را امتحان بدهید و یک هفته قبل از برگزاری آزمون اصلی نیز در آزمون آزمایشی شرکت کنید. در این آزمون برای سنجش میزان پیشرفت خود و آشنایی بیشتر با فرمت و زمان بندی آزمون و یک نکته مهم دیگر، افزایش توان ذهنی خود، شرکت کنید. پس از هر آزمون حداقل 1.5 ساعت زمان برای بررسی توضیح پاسخ سوالات اختصاص دهید.

برگزاری ازمون جی آر ای

بر روی تقویم خود، زمان های مطالعه و شرکت در آزمون آزمایشی را بنویسید و پیش خود نگه دارید. همان گونه که در کلاس یا محل کار به موقع حضور پیدا می کنید، نیاز است که برای مطالعه مطالب و سوالات این آزمون نیز سر وقت عمل کنید.

3. برنامه مطالعاتی خود را توسعه دهید:

شاید از خودتان این سوال را پرسیده باشید که چگونه برای آزمون جی آر ای مطالعه کنید، خب پاسخ ساده ما به این سوال این است که “بستگی به نمره آزمون ماک GRE شما دارد”.

روش موثر این است که از یک منبع مثل کتاب های جی آر ای استفاده کنید و یا در دوره های آموزشی این آزمون شرکت کنید تا یکسری تکنیک ها و مطالب ضروری را یاد بگیرید و سپس به استفاده از آنچه که یاد گرفته اید و به کار گیری آن در پاسخ به سوالات آزمون های گذشته بپردازید. به کار گیری آنچه که یاد گرفته اید در پاسخ به سوالات این آزمون، باعث می شود که این دانش بهتر در ذهن شما بماند تا بتوانید تا روز آزمون خیالتان از نحوه پاسخ به سوالات راحت باشد.

اما سوال دیگری که ممکن است پرسیده باشید، این است که چه چیز هایی را مطالعه کنید. این مسئله نیز بستگی به نتایج آزمون آزمایشی که امتحان داده اید می باشد! اما به طور کلی می توان گفت که بهتر است بر روی سوالاتی و تمرین هایی تمرکز کنید که برای شما دشوار است و با تکرر بیشتری در آزمون های اصلی GRE مطرح می شوند. برای مثال در بخش کمی (Quantitative)، بسیاری از سوال ها از آزمون دهندگان می خواهند که پاسخ یک متغیر را حل کنند. پس اگر که در حل این نوع سوالات و بررسی معادله ها، خوب عمل نمی کنید، در کل این قسمت در آزمون اصلی با مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه توصیه می کنیم که سوالاتی را که بیشتر در آزمون تکرار می شوند را بیشتر تمرین کنید.

در طی هفته آخر مانده به آزمون، بر روی نقاط قوت خود بیشتر تمرکز کنید. برای مثال اگر که بیشتر سوال های مرتبط با مبحث هندسه را صحیح پاسخ می دهید، پس این نوع سوالات را در این هفته چندین بار تمرین کنید تا اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و از اینکه می توانید بر روی این مهارت حساب کنید، اطمینان حاصل کنید.

راهنمای امتحان GRE

در روز قبل از آزمون جی آر ای چه کار هایی انجام دهیم؟

بسیاری از داوطلبین بیان می کنند که پس از ماه ها مطالعه و تمرین به صورت شبانه روزی برای شرکت در این آزمون زحمت کشیده اند. به همین دلیل سعی می کنند که بیشترین استفاده را از 24 ساعت مانده به آزمون اصلی را داشته باشند. اساتید دایلو متوجه شده اند که عملکرد بسیاری از داوطلبین در 1 روز مانده به آزمون جی آر ای آن ها کاملا اشتباه است. بیایید یک تست ساده را همین الان انجام بدهید:

در زیر هر کدام از گزینه هایی که فکر می کنید نیاز است تا در روز قبل از آزمون انجام دهید را انتخاب کنید:

من باید….

  • A) موضوعاتی که هنوز در آن ها ماهر نشده ام را مطالعه کنم.
  • B) در یک آزمون آزمایشی (ماک) GRE شرکت کنم.
  • C) تا می توانم به مطالعه و بررسی لغاتی که بر روی فلش کارت ها بوده اند، بپردازم.
  • D) استراحت کنم و ریلکس باشم (فیلم نگاه کنم، پیاده روی کنم و…) فعالیت آرامش بخش انجام دهم.
  • E) کلیه موارد لازم برای روز آزمون (کارت شناسایی، اسنک و…) را جمع آوری کنم.
آمادگی برای شرکت در آزمون GRE
  • F) به آرایشگاه بروم، یک رژیم غذایی جدید را شروع کنم یا تغییر هیجان انگیز دیگری در زندگی ایجاد کنم.
  • G) شب زود به رختخواب بروم.
  • H) کلیه کتاب های آموزش GRE خود را دوباره مطالعه کنم، یادداشت برداری کنم و تا میزانی که می توانم به مطالعه بپردازم.

پاسخ صحیح به سوال بالا، گزینه های D، E و G می باشد. استراحت، اطمینان از داشتن وسایل لازم برای شرکت در آزمون جی آر ای و زود به رختخواب رفتن، موجب موفقیت شما در این آزمون خواهد شد. شما هیچ سودی از مطالعه بیش از حد قبل از امتحان نمی برید و بسیار مفید تر است اگر که از نظر ذهنی ریلکس و مثبت باشید تا میزان انرژی ذهنی شما، در اوج خود قرار گیرد.

همانند ورزشکاران دونده ای که روز قبل از مسابقه کاملا استراحت می کنند، شما آماده شرکت در آزمون شده و با استقامت بالا در جلسه حضور پیدا خواهید کرد.

اما چرا پاسخ های A، B، C و H اشتباه هستند؟ در واقع باید گفت که مطالعه مباحثی که به طور کامل مطالعه نکرده اید، ایجاد استرس و… همگی باعث ایجاد خستگی ذهنی برای شما شده و تفاوت چندانی در امتیاز شما نخواهد داشت. بهترین راه افزایش نمره خود در آزمون GRE این است که به طور مصمم در میزان زمان لازم برای آشنایی با سوالات، مطالعه کنید، نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و مهارت های لازم در پاسخ دهی به سوالات را در خود تقویت کنید.

نمرات ازمون GRE

اما گزینه F چطور؟ چرا به آرایشگاه نروم، رژیم غذایی جدیدی را شروع نکنم یا تغییر بزرگی در زندگی ایجاد نکنم؟ در پاسخ باید گفت که بهتر است که یک کار جدید را قبل از آزمون یا تغییراتی که باعث ایجاد استرس در شما شوند، شروع نکنید. همینطور اگر که شما عادت به نوشیدن قهوه ندارید، در هفته یا روز مانده به آزمون شروع به این کار نکنید زیرا باعث ایجاد اضطراب می گردد.

کار های خود را به شکل یکنواخت و پیوسته انجام دهید تا بتوانید همان نتیجه هایی را که در آزمون های آزمایشی کسب کرده اید را در آزمون اصلی نیز بدست بیاورید.

از انجام چه کار هایی در آمادگی برای آزمون GRE دوری کنم؟

اهمیت اینکه چه کار هایی برای آمادگی در این آزمون نیاز است انجام دهید، به پر اهمیتی اینکه چه کار هایی را نباید انجام دهید می باشد. اغلب ممکن است که داوطلبین آزمون جی آر ای با توجه به توصیه دوستان خود به مطالعه برای این آزمون اقدام کنند. داوطلبین بر طبق صحبت های آن ها برای مطالعات خود برنامه ریزی می کنند و از خود می پرسند که اگر آن ها توانسته اند که نمره خوبی در این آزمون کسب کنند، پس من نیز باید به حرف آن ها گوش دهم و راه آن ها را دنبال کنم.

اما این را هم باید درنظر بگیرید که اگر دوستان شما توانسته اند که نمره بالایی را در این آزمون کسب کنند، ممکن است که نشان دهنده دانش بیشتر آن ها در ارتباط با مباحث مورد سنجش در این آزمون باشد که ممکن است شما هنوز از آن بهره مند نشده باشید. به عبارت دیگر احتمال دارد که شما سعی می کنید که امتیازی به خوبی دوستان خود و یا بالاتر را کسب کنید، اما بدون بکار گیری مواردی که مناسب نیاز های آموزشی شما است.

در ادامه به روشن سازی دیدگاه های اشتباهی که در ارتباط با اینکه چگونه خود را برای آزمون آماده کنید می پردازیم و راه حلی بهتری را برای آماده سازی خود ارائه می دهیم که اصولی تر، کاربردی تر و شدنی تر باشد! (برای رسیدن شما به نمره مورد نظرتان)

اشتباه شماره 1: تنها 2 هفته درس بخوانیم:

چرا اکثر مطالب را در مدت زمان کوتاهی یکجا یاد نگیریم؟ مگر چه میزان مطلب برای یادگیری می تواند وجود داشته باشد؟

اشتباهات اموزش جی ار ای gre

خب می توانید متوجه شوید که این یک دیدگاه رایج اشتباه است، زیرا اگر کسب نمره تاپ در این آزمون به همین راحتی بود، همه می توانستند به راحتی بهترین نمره را در این آزمون کسب کنند! (و اگر به آن فکر کنید، در چنین شرایطی، دیگر آزمون GRE امتحان مناسبی برای سنجش دانش شرکت کنندگان نخواهد بود). با این وجود، بسیاری چنین داستانی را شنیده اند که آزمون دهنده ای تا یک هفته مانده به تاریخ برگزاری آزمون خود صبر کرد و سپس شروع به مطالعه کرد و یا نسبتا دلسرد به جلسه آزمون رفت، اما توانست که امتیاز خیلی خوبی را کسب کند. شاید فکر کنید که شما چنین فردی خواهید بود؟!

خوشبختانه راهی برای اثبات این مسئله وجود دارد و می توانید همین حالا در یک آزمون آزمایشی (ماک) شرکت کنید و نتیجه عملکرد خود را در پایان آزمون، مشاهده کنید. سپس از خودتان بپرسید آیا این همان نمره عالی است که درباره اش فکر می کردید؟، اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، همچنین از خود بپرسید که آیا می توانید همین امتیاز خوب را مجددا کسب کنید؟. اگر که پاسخ شما به این سوالات منفی می باشد، به این معناست که احتمال اینکه مطالعه به مدت 2 هفته بتواند تاثیر چندانی در نمره شما و یا در عملکرد شما داشته باشد. پس بهتر است که به انجام این ایده فکر نکنید.

آزمون GRE به این شکل طراحی نشده است که افراد تازه کاری که به مدت 2 هفته مطالعه و تمرین کرده اند بتوانند تاثیر بزرگی در نمره خود بگذارند. اگر که می خواهید واقعا نمره خود را ارتقاء دهید، نیاز است که روش صحیح انجام این کار را یاد بگیرید و روش 2 هفته ای قطعی در واقع وجود ندارد. آماده سازی برای شرکت در این آزمون یک روند است که نمی توان با 2 هفته مطالعه فوق فشرده و افزایش شدید استرس در خود، به نمره مورد نظر برسید.

اشتباهات رایج مطالعه برای GRE

روش صحیح این است که همین الان خود را به صورت تدریجی و با سرعتی که می توانید مطالب را متوجه شوید، با برنامه ریزی اصولی شروع به یادگیری کنید و شاهد نتیجه بزرگ مطالعات تدریجی خود باشد.

اشتباه شماره 2: مطالعه کردن در آخر هفته ها:

برخی به خود می گویند که “در طول هفته به شکل عادی زندگی می کنم، اما در آخر هفته به شدت درس می خوانم” و برای آن ها این یک جبران منطقی می باشد.

در واقع باید گفت که دو قسمت غیر واقعی در این دیدگاه وجود دارد. اول اینکه احتمال اینکه با ایده های وسوسه انگیز و جذاب تر برای انجام آن ها در آخر هفته ها روبه رو شوید بسیار است (مثل بیرون رفتن با دوستان، کنسرت رفتن، رفتن به جشن ها و میهمانی ها. آخر هفته ها زمان هایی هستند که مردم در سراسر دنیا استراحت می کنند و یا درحال تفریح و جشن گرفتن هستند و با انتخاب این زمان به عنوان زمان مطالعه، خود را در شرایط عجیب و نا مناسبی قرار خواهید داد. همچنین اگر چنین کاری نتیجه بخش بود، بسیاری از افراد بدون گذاشتن انرژی چندانی، می توانستند بهترین نمرات را در این آزمون کسب کنند و این سبک مطالعه در خیلی از مراکز و مناطق، توسعه پیدا می کرد.

هنگامیکه یک زبان خارجه را می آموزید، یک عامل وجود دارد که در تسریع یادگیری و روان صحبت کردن موثر است و مهم تر از عوامل دیگر می باشد که به آن “خود را غرق در زبان” کردن می نامیم. هرچه که بیشتر شما از یک زبان استفاده کنید و در طول روز با افرادی که به آن زبان صحبت می کنند، مواجه شوید، بیشتر آن را به خاطر سپرده و از آن در مکالمه به صورت روان تر استفاده خواهید کرد.

برنامه اموزش ازمون GRE

این قانون در آمادگی برای آزمون GRE نیز صدق می کند، هر چه که بیشتر به ایده ها و مهارت های مورد نیاز که برای آزمون نیاز است فکر کنید و آن ها را تمرین کنید، بیشتر می توانید از آن ها در آزمون اصلی استفاده کنید. با محدود کردن زمان مطالعه خود به آخر هفته ها، تمرین کافی برای آمادگی خود، انجام نداده اید. حتی اگر که در همه آخر هفته با تمام تمرکز تمرین و مطالعه کرده باشید، نتیجه بهتری خواهید گرفت اگر که آن میزان زمان های مطالعه را در طول هفته تقسیم کنید. مطالعه پیوسته این نتیجه را خواهد داشت که شما به مدت زمان بیشتری مطالب را به یاد خواهید سپرد. این باعث می شود که روند پیشرفت شما سریع تر انجام شود و مهارت های مورد نیاز برای پاسخ دهی به سوالات را بهتر به کار بگیرید.

اشتباه شماره 3: تنها بر روی یک بخش از آزمون GRE تمرکز کنیم:

این مسئله در میان بسیاری از داوطلبین رایج است که آن ها تصمیم می گیرند تنها بر روی یک بخش تمرکز کنند، به خصوص هنگامیکه فکر می کنند آن ها در بخش های دیگر مهارت دارند. اما تنها در صورتی که به طور پیوسته بتوانید نمره خوبی را در یک بخش از آزمون دریافت کنید منطقی به نظر می رسد و در غیر اینصورت، این یک انتخاب نامناسب است. شاید این مسئله ساده به نظر برسد که بهتر است بر روی موضوعاتی تمرکز کنید که احساس قوت در آن ها نمی کنید.

مطالعه به میزان یکسان در کلیه بخش ها، باعث می شود که نتیجه کلی بهتری را کسب کنید، زیرا آماده سازی تنها به معنی غلبه بر ضعف ها نیست، بلکه به معنای تقویت  نقاط قوت خود نیز می باشد. سعی کنید که در مطالعات خود، کلیه بخش های اصلی آزمون را پوشش دهید. آمادگی و انجام تمرین های برخی از بخش های آزمون به این معنا است که شما خود را برای شرکت در یکسری از بخش های آزمون آماده کرده اید و با انجام آزمون به شکل کامل، کمتر آشنایی دارید.

نکات یادگیری آزمون GRE

این موجب می شود که تجربه شما از آزمون اصلی، ناخوشایند تر شود و باعث شود که خسته شوید، وقتی که نیاز است که استقامت حرکت به سمت خط پایان را داشته باشید.

اشتباه شماره 4: بازنگری نکردن، پس از انجام آزمون های آزمایشی:

ارزش آزمون های ماک بیشتر از امتیازی است که شرکت کنندگان در پایان دریافت می کنند. اگرچه این تست ها می توانند به خوبی عملکرد آزمون دهندگان را بسنجند، بررسی تک تک سوالات می تواند ایده بسیاری خوبی از آنچه که نیاز است مطالعه کنید و موانع آموزشی به شما بدهد. یک بازنگری کامل از آزمون های آزمایشی که امتحان داده اید، موجب می شود که با الگو های آزمون دهی و نقاط ضعف و قوت خود بیشتر آشنا شوید. در نتیجه می دانید که نیاز است چه مطالبی را قبل از شرکت مجدد در آزمون آزمایشی جدید و خود آزمایی، بیشتر مطالعه و تمرین کنید.

انجام این کار فرصت هایی را به شما می دهد تا بتوانید میزان پیشرفت خود را به زبان ریاضی مشخص کنید و برنامه مطالعاتی را طراحی کنید که بیشترین تفاوت را برای شما ایجاد کند. اگر که این زمان را برای بازنگری عملکرد و نمراتی که کسب کرده اید نگذارید، ممکن است به این شکل شود که هر روز مطالعه کنید، اما تمرکز بر روی کار هایی که بیشترین تاثیر را بر روی نتیجه آزمون شما داشته باشد را نگذارید.

ممکن است که به نظر شما اینگونه باشد که به طور پیوسته هر روز مطالعه می کنید و باید در نمرات خود ارتقاء ایجاد شود، اما چونکه عملکرد خود را نمی سنجید و روش مطالعه خود را طبق آن هماهنگ نمی کنید، خود را از گرفتن نتیجه عالی محروم کرده اید. بررسی اینکه چگونه در این آزمون های ماک به سوالات پاسخ داده اید، می تواند بسیار موثر باشد.

اشتباه شماره 5: تنها سوال هایی را که اشتباه پاسخ دادم، بررسی می کنم:

بسیار مهم است که متوجه شوید در چه زمانی پاسخ اشتباه را انتخاب کرده بودید و چرا، اما سوالاتی را که درست پاسخ داده بودید، چطور؟. ممکن است که به نظر شما، بررسی سوال هایی را که به آن ها پاسخ صحیح داده اید، تلف کردن وقت باشد، اما اینگونه نیست.

سوال هایی که توانسته ایم به آن ها در آزمون GRE پاسخ صحیح دهیم می توانند ما را از یادگیری روش هایی که می توان به پاسخ رسید، باز دارند. برای مثال آیا برای پاسخ به سوال از روش اشتباه استفاده کردیم، اما به هر حال به پاسخ صحیح رسیدیم؟ آیا از تکنیکی در پاسخ دهی استفاده کردیم که استفاده از آن در نوع سوالی دیگر می تواند بسیار سریعتر باشد؟، آیا با حدس زدن و به طور اشتباه به پاسخ صحیح رسیدیم؟

هر پاسخ صحیح هزینه ای دارد، همانطور که هر پاسخ اشتباه برای آزمون دهندگان نسبت به نمره خود هزینه ای را دارد. همیشه برای آزمون دهندگان، رسیدن به پاسخ صحیح با سرعت بیشتر، به طور پیوسته و با صرف انرژی ذهنی کمتر بسیار خوشایند تر است. اما تنها راهی که می توان خود را برای انجام آزمون به این شکل آماده کرد، با بررسی و ارزیابی پاسخ های صحیح به روشی اصولی است.

امیدواریم که نکاتی را که در اینجا به آن ها اشاره کرده ایم، باعث شده باشد که تاثیر بسیاری در بهبود برنامه ریزی و مطالعات شما داوطلبین آزمون جی آر ای، گذاشته باشد. این را به یاد داشته باشید که تنها یک روش برای آماده سازی خود برای شرکت در آزمون GRE وجود ندارد، زیرا تنها یک نوع فرد در این آزمون شرکت نمی کند. در ابتدا نیاز است که متوجه شوید که به چه چیز هایی نیاز دارید، سپس به خود فرصتی دهید تا بتوانید نیاز ها را به طور تدریجی برطرف کنید. این روش ها تنها کار های کمی برای اینکه به تکنیک کلی خود فکر کنید و خود را به شیوه ای که بیشترین بهره را از زمان مطالعه و آماده سازی خود برای شرکت در آزمون GRE کنید، می باشد.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.

منو را ببند
.
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.