تلفن تماس: 02128421541

المپیاد های بین المللی زبان انگلیسی:

موسسه زبان دایلو در اینجا به بررسی کامل دو تا از المپیاد های زبان انگلیسی که با نام های International Olympiad of English language یا (iOEL) و International English Olympiad (IEO) به آن ها اشاره می شود می پردازد تا کاملا با این المپیاد ها آشنا شوید. برای ثبت نام در کلاس زبان انگلیسی کودکان و داشتن معلم خصوصی انگلیسی کودک با موسسه دایلو تماس بگیرید.

این دو آزمون هر ساله به عنوان المپیاد زبان انگلیسی برای سنجش بهتر دانش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان و ایجاد انگیزه در آن ها در دنیا برگزارمی شود. در ایران هم المپیاد زبان انگلیسی به صورت کشوری برگزار می شود. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

المپیاد زبان انگلیسی

مقدمه ای درباره المپیاد زبان (iOEL):

آزمون های المپیاد زبان انگلیسی (iOEL) برای سنجش سطح دانش زبان انگلیسی طراحی شده است که سالانه در سطوح ملی و بین المللی طبق سرفصل هایی که توسط CBSE / ICSE انجمن آموزش دوره متوسطه هند ارائه می گردد، در این کشور برگزار می شود. این رقابت برای تمام دانش آموزانی که درس زبان انگلیسی را در مدرسه مطالعه می کنند توصیه شده است.

ویژگی های المپیاد زبان (iOEL):

 • دانش آموزان می توانند خود را در سطح بین المللی ارزیابی کنند. در حالیکه آزمون های محلی و منطقه ای، چنین دیدگاهی را درباره ارزیابی فردی فراهم نمی کند.
 • این آزمون می تواند شروع خوبی برای دانش آموزان برای تقویت دانش زبان انگلیسی خود باشد.
 • با دریافت گزارش کاملی از عملکرد خود در آزمون، دانش آموزان خواهند توانست که نقاط قوت و ضعف خود را بهتر درک کنند. این کار باعث حرکت به سوی پیشرفت آن ها خواهد شد.
 • المپیاد iOEL با شناسایی شایستگی های دانش آموزان و اهدای جوایز به آن ها، به ترویج شکوفایی استعداد های زبان انگلیسی از مدرسه به سطح ملی و بین المللی می پردازد.
 • همچنین iOEL به ترویج مشارکت مدرسین برای پیشرفت در جامعه دانش آموزی می پردازد.

سطوح المپیاد زبان انگلیسی (iOEL):

المپیاد iOEL دارای 3 سطح (3 Levels) می باشد که معمولا در مدارس شرکت کنندگان در ساعات اداری برگزار می شود.

 1. سطح اول: تمام دانش آموزان کلاس های اول (1st) تا دوازدهم (12th) می توانند در این سطح شرکت کنند.
 2. سطح دوم: در اینجا 1000 رتبه اول که در سطح 1 در هر کلاس مقام آورده باشند، می توانند در این آزمون رقابت کنند. همچنین دانش آموزانی که حداقل 60% نمره آزمون مرحله اول را کسب کرده باشند، می توانند در سطح دوم نیز شرکت کنند.
 3. دانش آموزانی که بین کلاس ششم تا دوازدهم هستند و رتبه اول را در سطح 2 المپیاد کسب کرده باشند، می توانند در سطح 3 نیز شرکت کنند. آزمون این سطح در شهر دهلی نو در هند برگزار می شود.
المپیاد زبان انگلیسی iOEL

جوایز المپیاد زبان انگلیسی (iOEL):

جوایز سطح 1:

 • به دانش آموزانی که رتبه اول، دوم و سوم را در آزمون سطح 1 المپیاد کسب کرده باشند، به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز اهدا می گردد.
 • دانش آموزانی که رتبه 4 تا 10 را در آزمون کسب کنند، ساعت مچی دریافت خواهند کرد.
 • آن دسته از شرکت کنندگانی که رتبه 11 تا 25 را کسب کنند، جوایز هیجان انگیز دیگری دریافت خواهند کرد.
 • به شرکت کنندگانی که توانسته باشند رتبه 26 تا 500 را در این سطح از المپیاد کسب کنند، مدرک دستاورد دانش آموز ممتاز را کسب خواهند کرد.

به تمام دانش آموزانی که در سطح 1 المپیاد شرکت کرده باشند، مدرک مشارکت دانش آموزی (SPC) و گزارش بررسی عملکرد، ارائه می گردد.

جوایز سطح 2:

 • دانش آموزان کلاس دوازدهمی که بتوانند رتبه اول را در آزمون سطح 2 کسب کنند، جایزه نقدی 1070 دلار آمریکا به همراه جایزه برنده، دریافت خواهند کرد.
 • دانش آموزان کلاس یازدهمی که بتوانند رتبه اول را در آزمون کسب کنند، به آنها جایزه نقدی 718 دلار به همراه جایزه برنده اهدا می گردد.
 • شرکت کنندگان کلاس اولی تا دهمی که بتوانند رتبه اول را کسب کنند، هر کدام جایزه نقدی 215 دلار را به همراه جایزه برنده کسب خواهند کرد.
 • به دانش آموزان هر کلاس که رتبه دوم را در آزمون کسب کرده باشند، مبلغ 143 دلار به همراه جایزه برنده اهدا می گردد.
 • به شرکت کنندگان هر کلاس که رتبه سوم را در آزمون سطح 2 کسب کرده باشند، مبلغ 71 دلار و جایزه برنده اهدا می گردد.

به کلیه دانش آموزانی که در سطح 2 آزمون شرکت کرده باشند، بدون در نظر گرفتن رتبه، مدرک مشارکت دانش آموزی ارائه می گردد.

جوایز سطح 3:

جایزه 2 دانش آموز برتر سطح 3 آزمون المپیاد iOEL، مبلغ 1437 دلار یا سفر به انگلیس به همراه جایزه برنده خواهد بود.

چند نکته درباره المپیاد زبان iOEL:

 1. زبان آزمون تنها انگلیسی می باشد.
 2. پاسخ سوالات آزمون ها به صورت چند گزینه ای است.
 3. نمره منفی در تصحیح آزمون ها وجود ندارد.
 4. به دانش آموزان کلاس سومی تا دوازدهمی، پاسخ نامه ارائه می گردد.

سوالاتی که در آزمون های المپیاد زبان iOEL پرسیده می شود، نسبتا پیچیده تر و مفهمومی تر از آنچه که دانش آموزان در مدرسه یاد می گیرند می باشد.

جوایز المپیاد های زبان انگلیسی

توصیه دایلو برای عملکرد بهتر دانش آموزان در این آزمون ها این است که با الگو های آزمون خود را آشنا کنند و به ارزیابی و آمادگی خود برای پاسخ به سوالات استاندارد این المپیاد بپردازند.

خوشبختانه در ایران نیز آموزش و پرورش و مدرسه ها برای تشویق دانش آموزان به یادگیری بهتر زبان، سعی در برگزاری آزمون های سراسری در بسیاری از رشته های آموزشی (علوم، جغرافیا و…) می کنند تا بتوانند در کشف استعداد های درخشان موفق عمل کنند. می توان گفت که دانش آموزانی که توانسته اند در رشته های مختلف درسی در المپیاد های گوناگون بین المللی رتبه های برتر را کسب کنند نشان از وجود داشتن استعداد های بسیار در ایران است.

آموزش زبان دایلو در این مسیر سعی دارد تا با آموزش حرفه ای به زبان آموزان با استعداد، بتواند در المپیاد های زبان انگلیسی در سطح ملی و در سطح جهانی، میزان دانش زبان آموزان را بیش از پیش افزایش دهد تا به موفقیت بیشتری ختم گردد.

امیدواریم که با خواندن این مطلب، با المپیاد های زبان بیشتر آشنا شده باشید.

موسسه زبان دایلو بیشترین کیفیت را با کمترین هزینه ارائه می دهد. همچنین امکان پرداخت به صورت اقساط نیز وجود دارد. برای اطلاع از هزینه کلاس با ما تماس بگیرید.

برگزاری هر جلسه خصوصی به مدت 1.5 الی 3 ساعت می باشد که بر اساس برنامه آموزشی، زمان های آزاد و سطح زبان کودک شما تصمیم گیری می شود.

بله، در صورت تمایل می توانید مربیان باتجربه مهد کودک دایلو را انتخاب نمایید.

از آنجایی که تیم مربیان کودک دایلو گسترده می باشد، هم مربیان مسلط به لهجه بریتیش و هم لهجه امریکایی را می توانید انتخاب نمایید. این موجب می شود که گوش کودک شما بیشتر به لهجه به خصوص عادت کند و صحبت کردن او به این لهجه شکل گیرد.

برای درخواست معلم خصوصی انگلیسی کودک، فرم ثبت نام زیر را تکمیل نمایید و سپس با ما تماس بگیرید.

برای شروع دوره زبان کودک و نوجوان خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با موسسه 02128421541 تماس بگیرید.

منو را ببند
.
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.