مدرک آیلتس برای مهاجرت، تحصیل و کار در استرالیا:

موسسه زبان دایلو در اینجا مطالب بسیار مفیدی در ارتباط با کسب مدرک آیلتس جنرال (General IELTS) یا آکادمیک (Academic IELTS) و نمره (امتیاز) مورد نیاز برای گرفتن ویزای استرالیا و یا مهاجرت و اقامت دائم (PR) استرالیا در شهر های بریزبن، ملبورن، سیدنی و دیگر شهر ها برای شما بیان می کند. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مدرک آیلتس برای استرالیا

آزمون آیلتس چیست؟

این آزمون (IELTS) که مخفف International English language Testing System است، برای سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی که می خواهند در کشور های انگلیسی زبان به تحصیل، زندگی و کار مشغول شوند طراحی شده است. زیرا در کشور هایی همچون استرالیا، کانادا، انگلستان، امریکا و نیوزلند زبان اصلی در مکاتبات انگلیسی است.

بالاترین نمره در این آزمون 9 است و از 9 نمره سطح متقاضیان ارزیابی می شود که موسسه زبان دایلو در این زمینه درباره ساختار آزمون آیلتس صحبت کرده است. این امتحان در بسیاری از مراکز شغلی و تحصیلی در کشور های انگلیسی زبان اشاره شده، مورد قبول می باشد.

آزمون IELTS مورد تایید دولت و اداره مهاجرت استرالیا می باشد و جزء سیستم مهاجرت به استرالیا مبتنی بر امتیاز (Point-based system) نیز است. برای اینکه بتوانید حداقل نمره 7 را در این آزمون کسب کنید، دوره تدریس خصوصی آیلتس دایلو را توصیه می کنیم.

چه نمره ای برای گرفتن PR استرالیا نیاز است؟ (Australian Permanent Residency):

کمترین نمره ای که داوطلبین آزمون آیلتس برای مهاجرت و کسب اقامت دائم استرالیا نیاز است کسب کنند، نمره 6 در هر 4 مهارت زبان است.

  • اسپیکینگ (Speaking): حداقل 6
  • لیسنینگ (Listening): حداقل 6
  • ریدینگ (Reading): حداقل 6
  • رایتینگ (Writing): حداقل 6
آزمون زبان آیلتس تحصیل در استرالیا

چند امتیاز برای ویزای استرالیا طبق نمرات آیلتس کسب خواهم کرد؟

  • در صورت کسب نمره 6 یا 6.5، شما هیچ امتیازی برای ویزای استرالیا کسب نخواهید کرد.
  • در صورت کسب نمره 7 یا 7.5، به شما 10 امتیاز برای ویزای استرالیا داده می شود.
مدرک آزمون IELTS برای استرالیا

در صورت کسب نمره 8 و بالاتر، به متقاضیان حداکثر 20 امتیاز تعلق می گیرد.

سیستم مهاجرت استرالیا برای کسب PR و مهاجرت، مبتنی بر امتیاز (Point-based System) است و به متقاضیان امتیازی به سن، تحصیلات، سطح زبان انگلیسی و… آن ها اختصاص داده می شود. در نتیجه اگر که شما هم قصد گرفتن اقامت دائم و مهاجرت را دارید، بهتر است که بیشترین نمره را در آیلتس برای کسب بالاترین امتیاز برای سطح زبان خود (English Proficiency) کسب کنید.

تا چند وقت مدرک آیلتس من معتبر خواهد بود؟

اعتبار نمرات آیلتس آزمون دهندگان در هر 4 مهارت اصلی زبان (درک مطلب، نوشتار، شنیدار و صحبت کردن) 2 سال پس از روز برگزاری آزمون می باشد. همچنین به هر یک از مهارت های اشاره شده از 9 نمره امتیازدهی می شود.

برای بسیاری از انواع ویزا های استرالیا، مدرک آیلتس برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی مورد قبول می باشد. همچنین داشتن این مدرک لازمه اصلی برای بسیاری از سازمان ها و مراکز فعال در استرالیا است. ازمون آیلتس در سراسر دنیا بسیار محبوب است و در سال گذشته بیش از 3 میلیون تست برگزار شده است.

 

آزمون زبان انگلیسی IELTS اولین انتخاب برای موسسات آموزشی در استرالیا، نهاد های حرفه ای و کارفرما ها برای بررسی سطح زبان متقاضیان است. تقریبا همه دانشگاه ها و نهاد های حرفه ای در استرالیا که حداقل معیار های زبان را برای انتخاب درخواست دهندگان در نظر گرفته اند، ازمون آیلتس را می پذیرند.

آیا مدرک آیلتس برای گرفتن PR استرالیا نیاز است؟

اگر که شما نیز آرزو دارید که (Permanent Residency) استرالیا را بگیرید، امادگی داشتن برای امتحان دادن در این آزمون جزء ابتدایی ترین کار هایی است که نیاز است انجام دهید. برای کسب PR استرالیا نیاز است که سطح زبان انگلیسی قابل قبولی داشته باشید و آن را به (DIBP) که به معنای اداره مهاجرت و حفاظت مرزی است نشان دهید. 

نمره آیلتس برای استرالیا

با گرفتن PR استرالیا شما می توانید به تحصیل، کار و زندگی در استرالیا به صورت دائمی مشغول شوید، و از آنجا که زبان انگلیسی زبان اصلی کشور استرالیا می باشد، متقاضیان PR باید مدرکی که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی خود است را ارائه دهند.

کدام نوع از آزمون آیلتس برای مهاجرت به استرالیا و گرفتن PR مورد قبول است؟

همانطور که می دانید، آزمون بین المللی آیلتس به دو شکل آکادمیک (Academic IELTS) و جنرال (General IELTS) می باشد.

آیلتس آکادمیک: برای متقاضیانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی (دانشگاه ها) را دارند و یا می خواهند در شغلی تخصصی (پزشکی، مهندسی و…) در کشوری انگلیسی زبان مشغول شوند.

آیلتس جنرال: این نوع آزمون برای متقاضیانی طراحی شده است که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا، انگلیس و… را دارند و یا قصد ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان، کسب تجربه کاری (Work experience) و شرکت در دوره های آموزش فنی را دارند.

برای بررسی دقیق تر این دو آزمون، فرمت آزمون آیلتس را حتما مطالعه بفرمایید. هر دو نوع آیلتس به بررسی دقیق و معتبر 4 مهارت زبان انگلیسی (Listening, Reading, Writing, Speaking) می پردازد.

آیلتس برای گرفتن PR استرالیا

امیدواریم که با خواندن این مطلب، به سوالات شما درباره مدرک آیلتس برای کسب ویزای استرالیا پاسخ داده باشیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.