.
تلفن تماس: 02128421541

آموزش زبان دایلو در این مطلب روش ها و تکنیک هایی را برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به صورت حرفه ای آموزش می دهد تا با به کار گیری این نکات و توصیه ها بتوانید مکالمه انگلیسی را به صورت پیشرفته یاد بگیرید و همانند افراد نیتیو (بومی) انگلیسی زبان صحبت کنید. پس این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

آموزش مکالمه انگلیسی حرفه ای

هیچ فردی نمی خواهد که در هنگام مکالمه به زبان انگلیسی احساس کند که به طور طبیعی صحبت نمی کند و دیگران متوجه این مسئله هستند. به خوبی صحبت کردن و اینکه بتوانید به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنید و متوجه افراد نیتیو انگلیسی زبان شوید به نظر خیلی خوب می رسد. به عنوان یک زبان آموز شما مهارت های بسیاری را یاد خواهید گرفت.

مطالعه گرامر، یادگیری کلمات و عبارت های جدید و تمرین کردن تلفظ، همگی مهارت های مهم زبان انگلیسی هستند. مطالعه کردن، یاد گرفتن و تمرین کردن یک مهارت است. این ها مهم ترین مهارت هایی هستند که شما می توانید داشته باشید، زیرا به شما این امکان را می دهند که مهارت های مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. همچنین شرکت در کلاس خصوصی مکالمه انگلیسی را نیز به شما توصیه می کنیم تا به طور حتمی تسلط خود را در مهارت مکالمه افزایش دهید.

یک فرد حرفه ای انگلیسی زبان در مکالمه چگونه عمل می کند؟

اگر که یک فرد حرفه ای انگلیسی زبان شدن هنوز هدف شما نیست، نیاز است که با کمی بررسی بیشتر، چنین هدفی را برای خود انتخاب کنید. برای اینکه زبان انگلیسی را متوجه شوید و در هنگام صحبت کردن و نوشتن، دیگران نیز متوجه مطالب شما شوند، نیاز است که زبان انگلیسی را به خوبی مطالعه کنید.

 • هنگامی که شما یک فرد حرفه ای انگلیسی زبان شوید، شما قادر خواهید بود که:
 • کلمات بسیاری را که مرتبط با موضوعات گوناگون هستند را استفاده کنید و متوجه شوید.
 • زبان انگلیسی عامیانه و رسمی را متوجه شوید و استفاده کنید.
 • به راحتی مکالمه های زبان انگلیسی را با افراد نیتیو انگلیسی زبان مرتبط با شرایط گوناگون دنبال کنید.
 • به آسانی از زبان انگلیسی به جای زبان بومی خود بدون آمادگی و برنامه ریزی استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید بر مکالمه های پیشرفته به زبان انگلیسی به خوبی تسلط پیدا کنید، نیاز است که بتوانید با افراد زیادی که از کلمات گوناگون و لهجه های مختلف استفاده می کنند صحبت کنید و بدون اینکه زیاد فکر کنید و نگران گرامر و کلمات باشید مکالمه کنید. این ها همگی دستاورد های بزرگی هستند.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی حرفه ای

صحبت کردن به صورت طبیعی با استفاده از یک زبان جدید، بدون نگران شدن درباره جزئیات زبان دشوار می باشد. همچنین اینکه بتوانید به صورت خوب مکالمه کنید، یکی از مهم ترین مهارت های زبان انگلیسی است که می توانید به آن برسید. پس این مسئله که در ابتدا بر روی توسعه دادن مهارت های مکالمه تمرکز کنید، اهمیت بسیاری دارد. هر چه که بیشتر تمرین کنید، سریع تر پیشرفت خواهید کرد.

برای اینکه بتوانید بگویید که یک فرد حرفه ای در صحبت کردن به زبان انگلیسی هستید، نیاز است که توانایی هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را در خود توسعه دهید و مکالمه انگلیسی پیشرفته انجام دهید. آن ها همانند مکالمه های ابتدایی نیستند که ممکن است که با دوستان خود داشته باشید.

هنگامی که یک فرد دیگر با شما بدون اینکه سرعت صحبت کردن و کلماتی را که انتخاب می کند تغییر دهد به زبان انگلیسی صحبت می کند و موضوعات پیچیده را بیان می کند، به این معناست که آن ها شما را به عنوان یک فرد انگلیسی زبان حرفه ای نگاه می کند. از شما انتظار می رود که متوجه صحبت های آن ها شوید، به صورت فعال در مکالمه صحبت کنید و از زبان غنی برای بیان افکار و ایده های خود استفاده کنید.

انجام این کار دشوار می باشد. پس همانطور که مشاهده می کنید، مهارت های لیسنینگ، کلمات و آگاه بودن از انواع مکالمه های مختلف، همگی ختم تبدیل شدن به یک فرد حرفه ای در صحبت کردن به زبان انگلیسی خواهد شد. اما از کجا نیاز است که شروع کنید؟ روش های بسیاری وجود دارد! آموزش زبان دایلو در اینجا به 4 مرحله آسان که شما می توانید با استفاده از آن به هدف خود که صحبت کردن در سطح حرفه ای است برسید را بیان می کند.

1. قبل از اینکه صحبت کنید، دایره لغات خود را توسعه دهید:

یک مکالمه، همانند یک جاده دو طرفه است. مردم با یکدیگر صحبت می کنند، ایده های خود را به اشتراک می گذارند و سوال می پرسند. برای اینکه بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، نیاز است که منظور خود را به طور واضح بیان کنند. این امکان وجود ندارد که بتوانید بدون اینکه کلمات به خصوصی را بدانید بتوانید آن چه که می خواهید را بیان کنید و مکالمه کنید.

دانستن اینکه چگونه چیزی را بیان کنید، دارای اهمیت می باشد. سعی کنید که آخرین مکالمه ای را که به زبان انگلیسی داشتید را به خاطر بیاورید. آیا زمان هایی بوده است که واقعا می خواستید که چیزی را بیان کنید، اما کلمات مناسبی نمی دانستید؟ شاید برای مثال فراموش کرده بودید که نام چیز به خصوصی چه بوده است یا شاید هم یک فعل یا اصطلاح به خصوص را نمی دانستید.

انگلیسی صحبت کردن پیشرفته

به همین جهت، اولین قدم که لازم است بردارید تا به سوی تبدیل شدن به یک افراد ماهر در زبان انگلیسی بروید، تقویت دایره لغات خود می باشد. چندین روش  برای انجام این کار وجود دارد. یکی از روش ها این است که شما موضوعات یا گروه هایی از کلمات را که در آن دشواری بیشتری دارید را پیدا کنید. در زیر روش انجام این کار را به شما توضیح می دهیم.

 1. یک لیستی از 10 مکالمه آخری که به زبان انگلیسی داشته اید را درست کنید. (عدد ده، بسیار زیاد است به خصوص اگر که شما تنها در کلاس به زبان انگلیسی صحبت می کنید، اما تلاش خود را بکار گیرید). موارد این لیست می تواند چیز های بسیاری باشد، همچون صحبت کردن درباره اخبار جهانی با زبان آموزان دیگر باشد یا آدرس دادن به یک توریست در خیابان یا حتی یک مصاحبه کاری به زبان انگلیسی و… .
 2. پنج مکالمه انگلیسی دیگر را نیز تصور کنید که در صورت قوی بودن دایره لغات خود می توانستید داشته باشید. برای مثال مصاحبه کردن با فرد معروف مورد علاقه خود به زبان انگلیسی، ارائه یک سخنرانی درباره حوزه مطالعاتی خود یا صحبت کردن درباره یک پیشنهاد کاری. اجازه دهید که قوه تخیل شما، ایده پردازی کند.
 1. حالا با درنظر گرفتن این پانزده مکالمه، گروه های لغوی مختلفی را درست کنید که می توانند در هر یک از این مکالمه ها پر کاربرد باشند. برای مثال اخبار جهانی، سیاست، علم، فروش، بیزینس، فیلم و فرهنگ.
 2. با این گروه های کلمات، لیستی از کلمات و عبارت هایی که به نظر شما مفید هستند اما هنوز آن ها را به خوبی نمی دانید درست کنید.
آموزش اسپیکینگ انگلیسی پیشرفته

در چنین شرایطی، خواندن متن های مختلف مرتبط با این موضوعات به شما کمک می کند تا کلمات نا آشنا را پیدا کنید تا از آن ها استفاده کنید.

 1. مطالعه و مرور کنید.

اگر که برنامه بالا برای شما خیلی آکادمیک و دشوار است، در زیر به روش دیگری برای یادگیری کلمات بیشتر اشاره می کنیم.

 1. به انگلیسی حرفه ای که صحبت می شود گوش دهید. کلماتی را که متوجه نمی شوید را بنویسید. هدف شما این است که کلمات نا آشنا را پیدا کنید، پس این مسئله طبیعی است اگر که به طور کامل متوجه صحبت های بیان شده نمی شنوید. منابع مفید برای تمرین این کار، سخنرانی های آنلاین، دوره های آموزشی آنلاین مرتبط با موضوعاتی که به آن ها علاقه مند هستید و به خصوص فیلم های مستند می باشد.
 2. برای هر سخنرانی یا فیلم که تماشا می کنید، یک لیست لغت درست کنید.
 3. هر لیست را به خوبی مطالعه کنید.

این ایده بسیار خوبی است که به طور منظم، دایره لغات خود را تقویت کنید. با گذشت زمان، لیست های شما به تدریج پیشرفته می شوند.

2. بر روی درک مطلب لیسنینگ تمرکز کنید:

همانطور که دایره لغات شما بیشتر توسعه پیدا می کند، متوجه خواهید شد که قادر هستید مطالب بیشتری را بیان کنید و تقریبا همیشه می دانید که چگونه منظور خود را بیان کنید. اما درک صحبت های دیگران چطور؟ این بخش نیز یکی از قسمت های مهم در یک مکالمه می باشد. همیشه آسان نیست که هنگامی که افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند، متوجه شوید.

اموزش مکالمه انگلیسی پیشرفته

ممکن است که پارتنر زبان انگلیسی شما خیلی سریع صحبت کند و یا دارای لهجه ای نا آشنا باشد، پس نیاز است که شما کاملا آماده باشید. پس چگونه مهارت های لیسنینگ خود را تقویت می کنید؟ با گوش دادن بسیار به افراد نیتیو انگلیسی زبان. شاید فکر کنید که این اصلا سورپرایز کننده نیست، اما حقیقت دارد. این تنها روش تمرین دهی به گوش های خود است تا آن چه را که بیان می شود متوجه شوید و سپس بتوانید توانایی های لغوی خود را نشان دهید.

در زیر به شما ایده هایی را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید تمرین لیسنینگ بیشتری دریافت کنید.

 1. فیلم ها و برنامه های تلویزیونی بسیاری را به زبان انگلیسی تماشا کنید. این ممکن است که رایج ترین توصیه ای باشد که می شنوید، اما فیلم های زبان انگلیسی بسیار در دسترس می باشند و حتی می توانید به صورت آنلاین نیز آن ها را تماشا کنید. پس می توانید بسیار تمرین کنید. این همچنین یک روش بسیار سرگرم کننده برای توسعه مهارت های لیسنینگ نیز می باشد.
 2. زیرنویس ها را خاموش کنید! این تمرین به منظور متوجه شدن با استفاده از گوش ها است نه چشم ها.
 3. هنگامی که شما به تماشای فیلم های زبان انگلیسی عادت کردید، وقت تمرین دیگری فرا رسیده است. به احتمال زیاد شما به لهجه زبان انگلیسی به خصوصی عادت کرده اید که شاید بریتیش یا امریکایی باشد. در نتیجه فیلم هایی را تماشا کنید که در دیگر کشور های انگلیسی زبان ساخته شده اند تا بتوانید لهجه های دیگری در زبان انگلیسی را بهتر درک کنید. به دنبال فیلم های استرالیایی، ایرلندی، اسکاتلندی، آفریقای جنوبی و… باشید.
 4. اگر که احساس اعتماد به نفس شما بالا است، می توانید در مراسم های محلی در شهر خود که می توانید در آن به صحبت های افراد نیتیو انگلیسی زبان گوش دهید شرکت کنید. نیازی نیست که شما در صحبت ها شرکت کنید و تنها سعی کنید که به خوبی گوش دهید. با گوش دادن مکرر، به زودی متوجه خواهید شد که شما به آسانی مطالب را دنبال می کنید.

3. کتاب ها همیشه صحیح نمی باشند، بر روی انگلیسی واقعی تمرکز کنید:

این به احتمال زیاد چیزی است که در حال حاضر از آن آگاه هستید که انگلیسی محاوره ای همیشه همانند انگلیسی کتابی نیست، به خصوص در مکالمه های عامیانه و غیر رسمی. انگلیسی کتابی در واقع شکل مناسب و صحیح زبان انگلیسی از نظر گرامری می باشد که در رایتینگ و برقراری های ارتباط رسمی به صورت کتبی یا شفاهی از آن استفاده می گردد. نیاز است شما در بیزینس و دانشگاه، از زبان انگلیسی رسمی استفاده کنید.

مکالمه انگلیسی حرفه ای محاوره ای

انگلیسی محاوره ای غیر رسمی، اغلب ساده تر است. اغلب اشکالی ندارد که برخی از بخش های یک جمله (فاعل، فعل، صفت و…) را رها کنید، از کلمات پر کننده(well…, Um…, Ah…) استفاده کنید و تن صدای خود را برای پرسش سوال در حین صحبت کردن به صورت عامیانه تغییر دهید. به مثال های زیر نگاه کنید:

 • انگلیسی کتابی: Are you going to the gym tonight?
 • انگلیسی محاوره ای: Going to the gym tonight?
 • انگلیسی کتابی: When John didn’t arrive at the resort, I felt sad and didn’t talk to him for several days.
 • انگلیسی محاوره ای: My friend didn’t arrive at the resort, so I was, like, upset and ignored him.

اگر که به جملات بالا نگاه کنید، متوجه می شوید که برخی وقت ها ممکن است که شما در انگلیسی محاوره ای، انگلیسی که از نظر گرامری اشتباه است را بشنوید. این مسئله در میان افراد نیتیو رایج تر از آن است که فکر می کنید. انگلیسی محاوره ای اغلب ساده تر می باشد تا مطالب سریع تر بیان شوند، نشان دهید که در آرامش هستید، یا اینکه بیان کنید که تنبل هستید.

همانطور که شما حرفه ای تر می شوید، شما کم کم فعل ها را رها می کنید و از کلمات پر کننده نیز استفاده خواهید کرد و این حالت که غیر رسمی صحبت کنید، برخی وقت ها قابل قبول است. تنها با تفاوت میان انگلیسی رسمی و غیر رسمی آشنا باشید. در این دام که همیشه در هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی همانند افراد تنبل صحبت کنید نیفتید.

نیازی نیست که صحبت های شما همانند یک کتاب باشد تا دیگران متوجه منظور شما شوند. در زیر به شما چند قانون ساده را پیشنهاد می دهیم که در هنگام صحبت کردن از آن ها استفاده کنید:

 • همه کلمات را به طور کاملا واضح تلفظ کنید.
 • سعی نکنید که خیلی سریع صحبت کنید، حتی اگر که مضطرب باشید.
 • نگران لهجه خود نباشید، کاملا قابل قبول است که لهجه داشته باشید!
 • از جملات و سوال های کامل و از نظر گرامری صحیح استفاده کنید، این همیشه یک تمرین خوب است.
 • اگر که نسبت به معنی برخی کلمات مطمئن نیستید، آن ها را استفاده نکنید. این کلمات را برای مطالعه در لیست لغات خود قرار دهید.

4. موضوعاتی را که به آن ها علاقه دارید مطالعه کنید:

برای صحبت کردن به زبان انگلیسی محاوره ای پیشرفته تنها دانستن کلمات کافی نیست، بلکه نیاز است که شما بتوانید یک مکالمه انجام دهید.

روش های یادگیری مکالمه انگلیسی پیشرفته

این به معنای این است که شما باید به مکالمه ادامه دهید. در بالا درباره استفاده از کلمات پر کننده و رایتینگ صحبت کردیم تا بتوانید شروع کنید. یکی از روش های دیگر برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش سطح دانش می باشد.

بیشتر درباره موضوعاتی که به آن ها علاقه مند هستید یاد بگیرید و در نتیجه شما بیشتر می توانید مکالمه خود را با بیان مطالب بیشتر غنی کنید. خواندن اخبار و مقالات اطلاع رسانی درباره موضوعاتی که به آن علاقه مند هستید، تنها شروع کار است.

شما می توانید با خواندن مقالاتی که توسط مردم عادی نوشته شده اند، دنبال کردن کانال های شبکه های اجتماعی افرادی که درباره موضوعاتی که شما به آن ها علاقه مند هستید می نویسند و نگاه کردن به بخش نظرات که چگونه مردم به موضوع پاسخ داده اند، انگلیسی عامیانه را تمرین کنید. از اینکه نظر خود را نیز اضافه کنید، هراس نداشته باشید.

5. با افراد نیتیو انگلیسی زبان تمرین کنید:

حالا که شما دایره لغات گسترده، مهارت های لیسنینگ عالی و درک بسیار خوبی از انگلیسی رسمی و غیر رسمی دارید، وقت آن رسیده است که کلیه این مهارت ها را بکار ببرید و با افراد نیتیو انگلیسی زبان شروع به مکالمه کردن کنید. روش های بسیاری برای تمرین کردن اسپیکینگ با افراد دیگر وجود دارد.

اما از آن جایی که هدف شما توسعه دادن مهارت های زبان حرفه ای است، نیاز است که این کار را برای خود دشوار کنید. موضوعاتی که در لیست لغات شما وجود دارد را انتخاب و درباره آن ها صحبت کنید و از صحبت های “احوالپرسی” دور بمانید. درباره آب و هوا، سرگرمی ها و هر موضوع دیگری که برای شما آسان است صحبت نکنید. سوال های بسیاری بپرسید و تا می توانید مطالب خوبی را در صحبت خود بیان کنید تا گرامر و کلمات را بهتر تمرین کنید.

اما کجا می توانید تمرین کنید؟ در زیر آموزش زبان دایلو ایده هایی را به شما می دهد:

 • آنلاین: شما می توانید بحث های آزاد آنلاین را جستوجو کنید و از آن جایی که افراد نیتیو بسیاری برای صحبت کردن وقت می گذارند و به زبان آموزان خارجی کمک می کنند، می توانید فرد نیتیو انگلیسی زبانی را پیدا کنید. همچنین شما می توانید از کلاس های آنلاین آموزش زبان دایلو استفاده کنید که در آن کیفیت صحبت ها بسیار بالا و پیشرفته می باشد.
 • با دوستان: بسته به اینکه شما در کجا زندگی می کنید، ممکن است که شما دوستانی داشته باشید که نیتیو انگلیسی زبان هستند. از آن ها کمک بگیرید و با آن ها توافق کنید که از الان به بعد تنها به زبان انگلیسی صحبت خواهید کرد. اگر که آن ها نیز موافقت کردند، شما انگلیسی پیشرفته را هر بار که با یکدیگر هستید تمرین خواهید کرد.
 • حضور پیدا کردن در مراسم: اگر که شما در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، این کار دشوار نخواهد بود. مراسم های اجتماعی بسیاری هستند که به هدف برقراری ارتباط میان زبان آموزان و افراد نیتیو تشکیل شده اند. همانند جنبه های دیگر یادگیری خود، سعی کنید که خود را بیازمایید. به سخنرانی هایی که پس از آن بحثی نیز صورت می گیرد بروید و سعی کنید که مشارکت کنید. به تور انگلیسی دور شهر بروید و… . فرصت های گوناگونی فراهم می باشد.

این مطلب تنها شروع مسیر هیجان انگیز شما می باشد تا یک فرد انگلیسی زبان حرفه ای شوید. ممکن است که هرگز صحبت کردن به زبان انگلیسی همانند زبان فارسی برای شما آسان نباشد، اما این ارزش را دارد که تلاش کنید. هر چه که بیشتر یاد بگیرید، فرصت های بیشتری برای شما فراهم خواهد شد. هر چه که بیشتر یاد بگیرید، برای شما آسان تر خواهد بود. پس به تمرین و صحبت کردن ادامه دهید.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید که با روش های رساندن سطح زبان انگلیسی خود به حرفه ای آشنا شده باشید و توانسته باشیم که به برخی از سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

برای شروع دوره خود، فرم ثبت نام را تکمیل نمایید و با ما تماس بگیرید.

منو را ببند
درخواست مشاوره
close slider
سوالات خود را در ارتباط با کلاس مورد نظر خود از ما بپرسید.